Epizody(5)

Shogun je jednou z nejslavnějších a nejoceňovanějších minisérií televizní historie. Richard Chamberlain se představuje jako anglický mořeplavec, jehož loď ztroskotala u japonského pobřeží na počátku 17. století. Velmi rychle je zatažen do světa boje o moc, kde se nepřátelský vojevůdce chce stát nejvyšším vojenským diktátorem - šógunem. Tento epický příběh lásky a války byl zcela natočen v Japonsku a je založen na knižním bestselleru Jamese Clavella. (Magic Box)

Luluk

Samozřejmě,že tomuto výbornému seriálu musím dát plný počet,i když knižní předloha Jamese Clavella bude mít navrch. V době,kdy jsem to za totality viděl,mě tento svět samurajů a špinávého evropana zcela uchvátil a snad spolu se Šogunovými nindži si mě asijská kultura a filozofie asi nadobro získala.Skvělý Mifune je jen další plus. Takže: Anjin-san.Domo. ()

susilson

Solidní zpracování knižní předlohy, i když u mě skoro jako vždy vítězí kniha. Nádherná výprava a kostýmy, k tomu pohled do běžného chodu japonské středověké společnosti... Snesitelný Richard Chamberlain, Toshiro Mifune standardně ostrý jako břitva. Dávám 80% ()

Conriocht

Famózny seriál, odohrávajúci sa zložitom období japonských dejín, mapujúci kultúru a mentalitu stredovekého japonska cez príbeh historickej postavy Williama Adamsa. Pre mňa ako milovníka japonskej a anglickej histórie predstavuje tento seriál maximálne kinematografické orgie. A najlepšie na celom seriáli je, že vôbec nezaostáva za knižnou podobou, keďže autor knižnej predlohy je súčasne aj scenárista. K tomu ešte aj výborný výber hercov, ktorí seriálu dodávajú historickú a dejovú autentičnosť. ()

JoeElman

Dnes již trochu naivní a místy i trochu nudné zpracování skvělého románu. Přes veškeré nedostatky způsobené dobou vzniku a vizuální stránkou, kterou v dnešní době předčí většina produkce se znaky soudobého fenoménu quality TV, zůstává Šogun skvělým dobrodružným příběhem. Kdo dospíval v osmdesátých letech, a komu rodiče dovolili usednout ve večerních hodinách k televizní obrazovce, již nikdy nezapomene. 80% ()

ladinek

tenhle seriál miluju.Kdysi jsem každý díl hltal a i dnes se mi to zdá jako neskutečně dobrý seriál a obrovské dobrodružství.Výborně natočeno a pro mě jednoznačně pět hvězd.. ()

Verbudrak

Předlohu miluji, už jsem ji přečetl třikrát (ano, celou). A protože zbožňuji doslovné adaptace, nemohl jsem si nechat ujít ani tento seriál. Povedl se. Zejména oceňuji bezchybně zpracované reálie (do neskutečných detailů, mňam) a výborné zacházení s jazykem. Hodně mi zde ale nesedl prkenný Chamberlain. Dokonce jsem se pobavil, když do seriálu autoři museli vložit extra lekci japonštiny (což v knize není), neboť se zde japonština nepřekládá, divák přitom musí vědět, kdy Andžin říká "rozumím" a kdy "nerozumím" a potíž byla v tom, že ten rozdíl Chamberlain nedokázal zahrát. ;o) Stejně jako nezahrál ani vztek nebo smutek. No ale co už, Connery ani Moore by asi nebyli lepší. Na druhou stranu všichni ostatní hráli opravdu skvěle. --- Do zajímavostí jsem poslal příspěvek, v čem se seriál liší od předlohy, doporučuji. ()

FX oživí Šóguna

FX oživí Šóguna

05.08.2018

Kabelovka FX (Fargo, Atlanta) hodlá oživit slavnou knihu Jamese Clavella Šógun v podobě desetidílné série. Prezident společnosti John Landgraf sdělil, že se jedná o jejich zatím nejambicióznější… (více)