Komedie o radostech a starostech venkovského papírníka.  Venkovského papírníka Cyrila Putičku přemluví jeho dospělé děti, aby prodal živnost a přestěhoval se za nimi do Prahy. Po velkém naléhání Putička souhlasí. Jenže neumí odpočívat a v luxusním pražském bytě se nudí. Jednoho dne se proto rozhodne najít si práci v papírnictví - třeba i bez platu. Do oka mu padne čerstvě otevřený obchůdek mladé vdovy Jarmily Valentové. Musí se jí skoro vnutit, aby u ní mohl nastoupit jako příručí. Rezignované majitelce nejen pomůže přivést obchod opět k prosperitě, ale vrátí jí i smysl života…
Veselohru o radostech a strastech malého živnostníka natočil v polovině protektorátního období režisér Vladimír Slavínský. Do hlavní role si vybral Vlastu Buriana, který zde opět zazářil - a to i přes nezvykle umírněný herecký projev. Král komiků si neodpustil jedno své parádní číslo - souboj s rozkládacím žehlicím prknem, což je variace na jeho slavný řecko-římský zápas se židlí. Po jeho boku si zahrála Zita Kabátová, v rolích dětí pak Věra Ferbasová, Raoul Schránil a Antonín Streit. (oficiální text distributora)

PollyJean

nezvykle civilní a snad právě proto výborný Burian. Za svou nezdolnost je po zásluze odměněn vdovou "v podzimu života" (a to je jí prosím kolem třiceti!). Jejich manželské dialogy jsou výborné ("A bez těch bot se nevracej!"). Naivní pozitivita tohoto filmu je na rozdíl od mnoha jiných celkem snesitelná. Jen nechápu proč musel stařičkého doktora hrát maskovaný Filipovský. ()

Madlene

Osobně tento film považuji za jeden z nejlepších s Vlastou Burianem. Příjemná a milá podívaná, která neomrzí. ()

pfa

Pro mě dosud neznámá, milá komedie s Vlastou Burianem a jemu vlastním humorem, je zárukou dobré zábavy. [8/1O] (Zlaté dno, ČSSR, komedie) ()

zolo23

Čím som starší, tým viac prichádzam na chuť starým dobrým českým filmom. Samozrejme ,alebo väčšinou tým kde hlavnú úlohu stvárnil Vlasta Burian. Zlaté dno nepatrí medzi tie najznámejšie Burianove filmy, ale mňa si získal najmä svojim jednoduchým a prostým príbehom.A stará pravda na záver...Každý rodič by sa mal v živote o svoje deti postarať nech sú akékoľvek. ()

Ironfood

Vlasta Burian využije svých zkušeností v oblasti marketingu a public relations získaných v malém obecním papírnictví, aby pomohl mladé vdově vybudovat papírnické impérium a nádavkem ji rovněž pojal za manželku. Jen škoda, že některé fóry tu působí trochu křečovitě a scéna s žehlícím prknem dokonce vyloženě trapně. ()

VooDoom

Na tento snímek jsem narazil opravdu omylem, když jsem před spaním přepínal Tv programy....Neviděl jsem asi prvních 10minut, ale film mě dokázal zaujmout natolik, že jsem u něj vydržel až do konce. :-) Příjemné podívání, rád se mrknu znovu a znovu.... ()

Sdoom

No pokud mám být objektivní a nestranný, tak ve filmu nemůžu strpět bez povšimnutí evidentní a do očí bijící propagandu, i když zde kapitalistickou. Hodinu se tu řeší pořád krámek prodat - neprodat a poslední půlhodina je naopak až příliš skokovitá. Podprůměrný film. ()

vitekpe

"Nejsem jen Tvuj tata, jsem taky Tvoje mama." :-) Krasnej a poucnej film plnej hvezd. Romantika s okouzlujici Zitou. 4+ ()

SG-1

"Okamžíček, tady Vám přidám jednu Putičkovu gumu, která Vám vymaže každou pumu, pane Čmelák." -Cyril Putička- ()

klúčik

Film natočili v moc smutnej dobe Protektorátu. V.Burian bol veľký komik a aj v tejto smutnej dobe vytvoril spomu s režisérom Slavinským tento pekný film. Film založený na ľudskosti a láske k svojej rodine. Dávam 65%: ()

Kuny27

Poněkud budovatelské, nicméně zcela výjimečné. Kapku netypické prostředí pro Buriana avšak ten se s rolí popral jako by málo kdo dokázal. I přes silnou moralitu jsem si film užil opravdu moc! Film mi dal "takovou facku, až někomu zalehlo ucho." ()

Bohemák

Nenazval bych to komedií. Spíše je to optimistický příběh o rodičovské lásce a o tom, že s úsměvem jde všechno líp. ()

ondrula

Na mě tyhle válečný komedie působí tak nějak smutně a impotentně. Postavy se křečovitě vyhýbají jakékoliv narážce na poměry nebo na charakteristiku doby a hrají v jakémsi vákuu, kde sterilně řeší nějaký politicky nezávadný problém. Burian se pravda snaží, ale přesto je film dost bídný a například herecký výkon takového Raoula Schránila je vyloženě trapný. Vrcholná scéna (vyloženě ze života): Burian vysvětluje svým harantům, jak je pro něj důležitý, aby pracoval a že nemůže sedět jen jako trubec nečinně na prdeli a Raoul na to teatrálně odpoví: "Tak to už nás, tatínku, nikdy neuvidíš". :-) Myslím, že tato komédie zapadla zcela po zásluze. Hrozně je taky vidět, jak bylo všechno natáčeno ve studiu a to dokonce přesto, že je ve filmu docela dost outdoorových scén. Navíc jsem nepochopil, proč se tam motala Věra Ferbasová, protože ta vesměs akorát vyjeveně čuměla a občas něco naivně hlesla. Jaroušek Marvan je tam taky tak nějak navíc, asi zrovna neměl do čeho píchnout. Nadto je film strašně předvídatelný a naprosto v souladu s tehdejšími požadavky doby skončí usmrkaným happy endem poté, co se karta obrátí a haranti přijdou za fotrem s prosíkem, aby je vytáhl ze svrabu (přišli poté, co otce pět let ignorovali a vzpomněli si, až když se jim začalo vést zle; já bych je hnal potěhem). ()

Mikino00

Příjemná komedie o tom že obyčejného člověka novým kouskům nenaučíš a to je jen dobře. Trošku silnější děj by neublížil. ()

Vesecký

Tak tohle dílko se slabým scénářem Vlastovi vůbec nesedlo. Nějak rychle zestárnul, a přitom to bylo pár let po jeho veleúspěšných komedií. Tohle byl spíš výchovný film podle hesla, že každý se může vyšvihnout, pokud není líný, a žádný neúspěch by neměl vést k tomu, aby člověk vzdal další kariéru a růst. Bla bla bla... Ve filmu se objevilo ještě pár milých herců 30. let - paní Blažková, Ptáková, Šlemrová, což bylo určité pozitivum. Ale to bylo také vše. ()

PhillM.

Průměrný námět pantátovsky-bezouškovského typu povyšuje Vlasta Burian o jednu hvězdičku (jako už tolikrát). ()

Jeremiah

Vlasta Burian v hodně nedoceněném filmu, který ukazuje to, co v současné době chybí velké většině soukromých podnikatelů. Lidský přístup k zákazníkovi a především to, že svoji práci musíš milovat a plně se jí odevzdat. Z mého hlediska - pokud na takového prodavače narazím, rád si často koupím i to, co nutně nepotřebuji a odcházím z krámku z dobrým pocitem ... :-) ()