Nadosmrti

Ráno po oslavě výročí v domě u jezera se Ema probudí připoutaná ke svému manželovi, který pro ni přichystal poslední překvapení. Stala se obětí jeho velmi dobře promyšlené, naplánované a naprosto šílené pomsty... Ema je ženou Marka Webstera. Právníka, který před lety řešil její případ, kdy se stala obětí násilné loupeže. V předvečer výročí se Ema rozchází se svým milencem Tomem, kolegou jejího muže. Při večeři dostane Ema od manžela ocelový náhrdelník, který pro ni nechal vyrobit i přesto, že se domluvili, že výročí bude bez dárků. Ona má pro něj připravené lístky na Super Bowl. Mark je s díky odmítá. Při odchodu z restaurace jí Mark řekne, že pro ni má ještě jedno překvapení. V kapse kabátu najde Ema černý šátek. Mark jí se zavázanýma očima veze tmou kamsi autem. Když sjedou z cesty, Ema si ze strachu sundá šátek. Přijíždí k domu u jezera. Všude po domě jsou rozsvícené svíčky, cesta z plátků růží a připravené vzkazy. Růže jí zavedou do ložnice, kde na ni čeká Mark s přípitkem. Mark se jí omlouvá, ví že to mezi nimi v poslední době nebylo úplně v pořádku, ale chtěl by tomu dát ještě šanci. Když se Ema ráno probudí, je jí hrozná zima.  Zjistí, že je připoutaná k manželovi kovovými pouty. Mark sedí vedle ní, zeptá se, jak se vyspala a pronese, že je čas vstávat. V ten moment si prostřelí hlavu. Ema zůstává v posteli zakrvácená s mrtvolou svého muže, ke které je stále připoutaná. Chce přestřelit řetěz zbraní, ale v té byl jen jeden náboj. Odtáhne mrtvolu do šatny, ve které jsou jen její svatební šaty, které ukrývají trezor. Když se chce dostat do přízemí, spadne ze schodů a mrtvola Marka na ni. Táhne ho domem na svatebních šatech. Hledá telefon v kabelce, ten je ale utopený ve váze s růžemi. V koši na odpadky nachází klíče od auta. Obléká si manželovo krvavé oblečení, nohy si místo bot omotává látkou ze šatů a vydává se ke garáži. Naloží mrtvolu do auta, povede se jí nastartovat, ale záhy motor vypne. Zjistí, že vypustil nádrž. V autě začala hrát hudba do které pronikne jeho hlas. To ji vyděsí, ale je to jen nahrávka. Mark jí vysvětluje, že byl povolán pryč a nemohl by se dívat na to, jak žije šťastně dál... (TV Prima)

JASON_X

Kdybych si někdy sestavoval žebříček nejodpudivějších (resp. nejnesympatičtějších) hereček, má tahle karikatura silikonové panny místo v mojí Top Ten jisté. A ačkoliv v rámci svého žánru to byl film lehce nadprůměrný (námět i scénář mi přišel vzdáleně příbuzný starším coenovkám), kvůli oné kreatuře nemůžu jít ani na průměrné hodnocení. Pochybuju totiž, že se mezi příčetnými diváky najde jediný, který byť jen na chvíli uvěří, že by se tahle bezduchá zmalovaná rozkuřovačka dokázala tak chladnokrevně a inteligentně vypořádat nejen s manželovou sebevraždou a vraždou amanta, ale i s dvojicí gaunerů (i když neschopných) k tomu. ()

Trevor

Môžem uistiť mladé sebavedomé ženy že určite filmu chlapi (väčšina) nepridajú vyššie hodnotenie iba kvôli herečke. Potom ako opustí svojho úspešného manžela a útechu nájde v náručí prvého čmouda z osady, lebo jej zachutil tmavý, šesť týždňov nesprchovaný biftek sa chudákovi bielemu mužovi zrúti svet, požiadao pomoc dvoch bielych zločincov aby tento párik čmouda a mladej sebavedomej nány potrestali. 35 minút nudy, mladá 45 kilová alfasamica nakoniec v pohode porazí chlapov, po 4 krokoch v snehu sa v blúzke trasie ako osika ale po vyplávaní z jazera si poleží na ľadíku, veď adrenalín...môj už tradične ironický komentár už iba doplním o zúfalstvo zakomplexovanej nuly ktorá prevádzkuje stránku freefilm, Vaše úchvatné reklamy na hry v ktorých kresleným štetkám môže kupovať nové trenky či porno ktoré drbneš predtým ako Tvoja dementná stránka začne bugovať pred koncom filmu prekoná už iba Vaša otázka po 28 bugoch či si film prajeme prehrať od začiatku. Nie Ty dement, my si zaplatíme Apple TV, HBO GO aj Netflix ale Ty od nás nedostaneš ani cent lebo si úbohý neschopný dement...no a potom ako som sa celkom pobavil a čitateľov a čitateľky dostatočne pobúril možno povedať že to nie je úplne zlý triler, ale prvá polhodina sa zdá nekonečná. ()

Timak

Tak dobře se na Megan kouká a ten nápad je zajímavej a skvěle provedenej. Hodnocení trochu sráží fakt, že hlavní hrdinka má celkem značný znalosti o přežití a že by ji ve skutečnosti umrzla pr*el už za 5 minut. Navíc její emoční chlad je opravdu mrazivý (myšleno herecká nemohoucnost). Ale nebylo to špatný. ()

Xmilden

Nemůžu si pomoct, ale já bych zkrátka tu cizí ruku zlomil a střepem odřezal kůži a šlachy. Botoxová Megan Fox se po letech připomenula tímto divácky vděčným kouskem, který je ze své podstaty napínavý. Jenže má to několik ALE. Proč musíme sledovat dejme tomu 20 úvodních minut, kde je tempo pomalé, nic zvláštního se neděje a herci mají veliký problém diváka neotrávit natolik, aby film nevypnul. Dobrá, takže se dostaneme za tu velkou nudu. Pak už to zajímavé začne být, ale občas taky dosti hloupé. Když se pomstít, tak rozhodně ve velkém, říkám to i já, ale Till Death se zrovna dvakrát nepovedl. Koukat navíc na Megan Fox, u které by si divák snadno pomyslel že jsem propadla z nějakého pornokanálu, začíná být čím dál náročnější. 55% ()

dO_od

// Když napíšu, že to je nejlepší film s Megan Fox od prvních Transformers, moc chvályhodně to znít nebude. Tak jinak, nemůžu posoudit Geraldovu hru v podání Stephena Kinga, zato na filmovém plátně je ovšem Till Death její nejlepší, nejzábavnější a nejspíš i nejvynalézavější adaptací. A to i přesto (nebo možná právě proto), že je to adaptace poměrně dost volná, a tím pádem ne úplně přiznaná. Megan to tam furt má. Záporáci skvělí. Předvídatelné až na půdu, ale i díky střídmé stopáži to vlastně ani tolik nevadilo. Hezkých 7/10. ()

• Jakmile večer Emma (Megan Fox) viditelně zamkne dveře na řetízek, hned v dalším záběru je vidět řetízek volně visící vedle dveří. (Timak)
  • Poté, co před domem opakovaně bodne zabiják Bobby (Callan Mulvey) do břicha Toma (Aml Ameen), nejsou na jeho noži po tomto útoku žádné stopy po krvi. (SsgtJira)

Časové pásmo bylo změněno