poster

Peklo v Pacifiku

 • USA

  Hell in the Pacific

 • slovenský

  Peklo v Pacifiku

Drama / Válečný

USA, 1968, 101 min

Režie:

John Boorman

Kamera:

Conrad L. Hall

Hudba:

Lalo Schifrin

Střih:

Thomas Stanford
(další profese)
 • RHK
  ***

  Herecký koncert v robinsonádě pro dva výtečné herce (Lee Marvin, Toshirô Mifune) a pustý ostrov. Ztroskotaný americký pilot a jeho dříve ztroskotaný nepřítel Japonec se nejdříve snaží navzájem zabít, pak se chtějí navzájem zotročit v zajetí a nakonec začnou spolupracovat na cestě vorem ke svobodě. Zhruba od půlky filmu už mi ti dva nestačili a začala se vkrádat nuda. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=TWujmzh9KkU(15.8.2012)

 • Kulmon
  ****

  Robinsonovsko - trosečníkovské téma tentokrát z prostředí 2. světové války, kdy se na pustém ostrově setkávají příslušníci nepřátelských států. Američan a Japonec. Toshiro Mifune se nezapře, jak jeho charakteristické "vyběhnutí" - tak typické v předchozích samurajských filmech, tak jeho charisma celkově. O to trochu přichází společně s vousy. S celkovým ztvárněním jsem velmi spokojen, jen ten konec .. ten konec ...(28.9.2009)

 • LiVentura
  *****

  Skvostný duel dvou velkých individualit.. Trvalo jim dlouho, než osamocení nepřátelé na odlehlém ostově pochopili, že musí táhnout za jeden provaz, ovšem nic netrvá věčně, ani toto "nouzové přátelství" dlouho žel nevydrží...! Naprosto skvostná ukázka bravurního herectví a vypravěčství, tehdy ještě filmy stály za to.(14.3.2011)

 • Aky
  ****

  Dva muži, kousek přírody a vznikne film jako víno. V druhé polovině jsem začínal mít nutkání si říkat, že už je to trochu zdouhavé, ale konec všechno zahojil a postavil zpězt na nohy.(9.6.2012)

 • Gilmour93
  ***

  L.Marvin a T.Mifune tak dlouho obnovují na opuštěném tichomořském ostrově ochablé americko-japonské diplomatické vztahy, až se nakonec dostanou na požadovanou jednací úroveň člověk a člověk.. V zarámování hodných záběrech C.Halla se však zprvu hašteří, okrádají (Američan používá standardní vlastnické právo "co je moje, to je moje a co patří jinému, to si kdykoliv vezmu"), pomočují a ponižují, načež se vše i přes jazykovou bariéru obrátí do spolupráce, která, nebýt toho nevyzpytatelného konce, klidně mohla přejít až do malého svatebního obřadu v improvizované kapli postavené z bambusových kmenů.. Teď vážně - právě za takových okolností si lidé různých uniforem, či národností uvědomí, jak jsou přes všechno stejní, ale holt osud (či chcete-li, Bůh) se konkrétně ve válce málokdy zachová spravedlivě..(16.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace