Peklo v Pacifiku

John Boorman

Conrad L. Hall

Lalo Schifrin

Thomas Stanford

Mluviti stříbro, mlčeti zlato aneb jak na jedné pláži skrze zaryté mlčení dvou "zabejčených" pánů herců říci stokrát více než je u hollywoodského filmu běžné. A je jedno zda ti dva zrovna bojují proti sobě, přírodním živlům či s lahví saké. I ten velmi diskutovaný konec prostě nemohl být lepší, byť zpočátku zřejmě hodně diváků zaskočí svou zdánlivou laciností. Prostě výtečný chlapácký snímek nejen pro chlapi s trochu zdlouhavou stopáží a introvertní duší. Ehm, to zní ale blbě, co?(22.6.2008)

Američan a Japonec. Oba se ocitají na pustém ostrově. Ve filmu neuvidíme nic, co se odehrálo před ztroskotáním, dokonce ani samotné ztroskotání. Neuvidíme jiné tváře, než ty, které patří našim trosečníkům. Ti toho moc nenamluví, což je vzhledem k jazykové bariéře pochopitelné, především si však i na ostrov zatáhli válku, která právě v Pacifiku zuří. Světem otřásá ta druhá světová a Amerika s Japonskem si příliš tykat nehodlají. Zpočátku vesměs nevinné laškování, v podobě házení si nábojů do ohně nebo močení tomu druhému na záda, přeroste ve hru na zajatce a usmířené stavění voru. Zábavná soukromá válka s poměrně naturalistickou atmosférou je zajímavá především díky představitelům, kteří se ujali obou hlavních (a jediných) rolí filmu. Lee Marvin a Toshiro Mifune jsou skvělí a předpokládám, že je každému jasné, kdo hraje Američana a kdo Japonce. Za zmínku stojí taky výborně ztvárněný závěr s překvapujícím vyústěním.(17.7.2008)

Americký drsňák Lee Marvin versus japonský drsňák Toshiro Mifune. Jeden ostrov, dva muži, málo slov, za kamerou Conrad L. Hall, naprosto stačí ...(23.8.2006)

Dva muži, kousek přírody a vznikne film jako víno. V druhé polovině jsem začínal mít nutkání si říkat, že už je to trochu zdouhavé, ale konec všechno zahojil a postavil zpězt na nohy.(9.6.2012)

Herecký koncert v robinsonádě pro dva výtečné herce (Lee Marvin, Toshirô Mifune) a pustý ostrov. Ztroskotaný americký pilot a jeho dříve ztroskotaný nepřítel Japonec se nejdříve snaží navzájem zabít, pak se chtějí navzájem zotročit v zajetí a nakonec začnou spolupracovat na cestě vorem ke svobodě. Zhruba od půlky filmu už mi ti dva nestačili a začala se vkrádat nuda. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=TWujmzh9KkU(15.8.2012)

• Lee Marvin

• - Oba z hlavních a jediných herců ve filmu - Lee Marvin a Toshiro Mifune - skutečně v Pacifiku za 2. světové války sloužili. Marvin za USA, Mifune za Japonsko. (Javert)

• - Film se natáčel na ostrovech Palauské republiky a v Mikronésii. (Koldyn)