Ricky je lehce psychicky narušený jedinec, který si v životě prožil své. Po propuštění z psychiatrické léčebny se rozhodne jít za svým jediným snem. Touží prožít život po boku Mariny, bývalé pornoherečky, se kterou se zhruba před rokem vyspal, když utekl z léčebny. Vystopuje ji, schová pod zámek a snaží se jí přesvědčit, že zrovna on by mohl být nejlepším otcem jejich dětí a ona jemu dobrou manželkou. Co všechno si musí ti dva prožít, než se to podaří, je obsahem tohoto barvitého a emotivního Almodóvarova snímku s mistrnými hereckými výkony Antonia Banderase a Victorie Abril. (anniehall)

Sandiego

Slabší Almodóvar, u něhož tentokráte šílená zápletka pohlcuje emoce a ztotožnění s postavami, zbývá jen barvitá a osobitá hříčka, nad níž občas nezbývá než kroutit hlavou, například co se týče obscénní posedlostí nahotou a vyměšováním. Tím, kdo by potřeboval spoutat je zde Almodóvar, v jeho dalších filmech k tomu došlo a hned je to o něčem jiném. ()

farmnf

Až skoro romantický Pedro, s vyjímečně neslizkým Banderasem, hraje tu opravdu dobře a nedělá přitom hloupé obličeje. Victoria Abril je tu neskutečně krásná a přirozená. Snadno lze uvěřit, že do ní zlbne starý invalidní režisér a že se živí pornem. Závěr je překvapivě Happy. Kamera výborná, hudba od profíka. Děj je naprostá nereálná smyšlenka ale člověka velice chytne a opravdu jsem nemohl odhadnout, jak tato story skončí, vše je tam velký překvápko. Dialogy jsou někdy až opravdu brilantní "Miluju tě"..."Blbá krávo".."Co sis myslela ty děvko?".."Zbijte ho nebo ho ošukejte"..."To bude první zloděj v naší rodině, A co táta? Dej mu Bože věčnou slávu" ()

F.W.Colqhoun

Když do něčeho vložíš srdce a ptáka, je to vždycky osobní. Jeden z nepovedenějších Almodóvarových filmů [o filmu]. Obligátně nepůvabná Victoria Abril, ibersky nevzhledná sestra Scarlett Johanson, čelí poněkud nevybíravým námluvám "šílence" Antonia Banderase. Španělský telenovelař s dobrým vkusem provede diváka příběhem od klasického úvodu, prolnutého s natáčením thrillerového spin-offu, k vyvrcholením, která v kinematografii nemají obdoby. Almodóvar, po všech stránkách na vrcholu (ty nápady! ty barvy! ta kamera!), spojil tentokrát síly s bratrem kýči Ennio Morriconem. Těžko si představit někoho, kdo by stejně jako on dokázal v jediném motivu přirozeněji sloučit atributy thrilleru a melodramatu. Dokonalém zmatení žánrů umocňují zázračně nerušící komediální scény, jako když Banderasův únosce nakupuje v lékárně lepící pásku a přímo před drogistou zkouší, která bude komfortnější na ústech; když drogoví dealeři řeší volby nebo když náhle sledujeme vložený reklamní spot, zobrazující německé důchodce, kteří v mládí (= v nacistických uniformách) sjednávají penzijní připojištění. Nepamatuji se, že bych se u nějaké Almodóvarovy ne-komedie smál nahlas. Skvělý film. ()

standsiller

Chlapíka pustia z blázinca a on prv než si veci stihne usporiadať v hlave, vydá sa rázne konať aby si usporiadal najskôr záležitosti okolo elementárnych potrieb " normálnych " ľudí. Myšlienka " nájdem si ženu a spravím si s ňou deti " nemohla u tohto šaša pojašeného zo Španielska dopadnúť inak, než takouto dávkou absurdít. Pedro Almodóvar je majster farebného gýča na ktorom sa dá dobre baviť. ()

sportovec

Neuvěřitelné a nesdělitelné se v tomto díle stává i uvěřitelným, i sdělitelným. To ovšem neznamená, že obsah i zaměření ibersky divokého Almodorova filmu vyvolává jednosměrné nadšení. Na druhé straně nelze pominout bravuru, s jakou se nesnadné látky zmocnily jak filmový štáb, tak představitelky a představitelé klíčových postav vlastně komorního díla i scénaristické dotažení díla do obecnějších sociálních kontextů. Sbližování mezi oběťmi a jejich trýzniteli je známo i z teroristických vyděračských akcí a funguje i ve větších lidských množstvích. Pozoruhodná je skutečnost, že v podstatě zločinecký krok je motivován vlastně ušlechtilým záměrem a že podmínečný zdar má na hlavní mužskou postavu pozitivní psychoterapeutický vliv. Nepravděpodobné není nemožné: herecké kreace a temperament krále komiků (ale i neméně zdatného charakterního herce a operního i operetního zpěváka) Vlasty Buriana je druhým možným příkladem těchto neobvyklých postupů a změn. SPOUTANÁ stojí v každém případě nejen za zhlédnutí, ale i hluboké zamyšlení. ()

• Erotická scéna mezi Rickym (Antonio Banderas) a Marinou Osorio (Victoria Abril) zabrala 9 hodin natáčení. (Listeroman)
  • Ve Spojených státech film obdržel „pornografický“ rating X, který byl až po nátlaku distribuční společnosti Miramax zmírněn na NC-17. (ČSFD)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června