Ricky je lehce psychicky narušený jedinec, který si v životě prožil své. Po propuštění z psychiatrické léčebny se rozhodne jít za svým jediným snem. Touží prožít život po boku Mariny, bývalé pornoherečky, se kterou se zhruba před rokem vyspal, když utekl z léčebny. Vystopuje ji, schová pod zámek a snaží se jí přesvědčit, že zrovna on by mohl být nejlepším otcem jejich dětí a ona jemu dobrou manželkou. Co všechno si musí ti dva prožít, než se to podaří, je obsahem tohoto barvitého a emotivního Almodóvarova snímku s mistrnými hereckými výkony Antonia Banderase a Victorie Abril. (anniehall)

dopitak

Typický Pedro zhruba v polovině své tvorby. Jeho dvorní herec Banderas stále ještě jako mladý ucho, o Victorii Abril platí v podstatě to samé. Tentokrát homosexualita jen ve dvou náznacích (holky chystají šou na dotočnou, zneužitý Banderas na ulici) a kromě trochu bondage a klasické porce erotiky nic extrémního. Almodóvar se na začátku 90´s už zklidňoval. Hudba od Ennia mě trochu zklamala, čekal jsem víc. Jako související film lze Sběratele označit jen tím únosem, protože jinak je to atmosférou, motivací i koncem něco úplně jiného. ()

jhrasko

Legendárne bizarná love story od Pedra. Žiadne žuvačky, ale všade farebné steny, záchody, sexy Abril a Banderas. Aká škoda, že Antonio v HollyWúde už nikdy podobne farebnú rolu nedostal – a ako dobre, že ona HW nepodľahla. Ak sa rozhodujete, či vaňu alebo sprchový kút, určite si tento kúsok pozrite:-). A potom si dajte do spálne zrkadlá nad posteľ:-))) ()

Sandiego

Slabší Almodóvar, u něhož tentokráte šílená zápletka pohlcuje emoce a ztotožnění s postavami, zbývá jen barvitá a osobitá hříčka, nad níž občas nezbývá než kroutit hlavou, například co se týče obscénní posedlostí nahotou a vyměšováním. Tím, kdo by potřeboval spoutat je zde Almodóvar, v jeho dalších filmech k tomu došlo a hned je to o něčem jiném. ()

peiton

Je síce pravda,že ak muž má o ženu záujem mal by o jej priazeň bojovať všetkými dostupnými prostriedkami,avšak z tohto snímku si príklad neberte páni.Pamätajte,Banderas je len jeden a preto len on si môže dovoliť prefackať,spútať,priviazať akúkoľvek ženu a následne ju donútiť zamilovať sa.Nebojte sa,mne tiež tento nápad prišiel ako úlet,ale niekedy takýto kus ,, čistej romantiky" si pozrieť nezaškodí. ()

major.warren

Ve Spoutej mě! nám Pedro Almodóvar podává španělskou telenovelu. Ale i tak může vzniknout krásný film. Almodóvar ví přesně, co chce. Jede si svůj příběh, který je stejně dojemně vtipný jako tragický. Film táhne výtečný Antonio Banderas v roli ukázkově narušeného jedince Rickyho. Victoria Abril pak představuje bývalou pornoherečku Marinu okolo níž se celý příběh točí a vedle Banderase rozkošně ladí. Poetiku poté vytváří Morriconeho hudba (zejména v závěru filmu). Spoutej mě! je vskutku typický Almodóvar: pestrý, nekonvenční, provokativní, černohumorný. Finále, kdy se z filmu stává prosluněná romance, je opravdu španělsky laděné. Spoutej mě! je velice zvláštní snímek, ale zvláštnost a genialita si meze nekladou a Pedro Almodóvar mi dokázal, že opravdu umí. Je to specifický tvůrce a velký vypravěč. 70% a krásné čtyři hvězdičky.. ()

• Ve Spojených státech film obdržel „pornografický“ rating X, který byl až po nátlaku distribuční společnosti Miramax zmírněn na NC-17. (ČSFD)
  • Erotická scéna mezi Rickym (Antonio Banderas) a Marinou Osorio (Victoria Abril) zabrala 9 hodin natáčení. (Listeroman)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června