Ztracené město

Lost City, The

• slovenský

Stratené mesto

USA, 2005, 143 min

Myslím, že Garciovi se jeho projekt povedl, body navíc za dokonalého Billa Murraye.(4.7.2006)

• Shadwell

Spousty WTF-momentů a žádný WOW-moment. Tenhle film má v hlavě mozkoužrouta řvoucího hlady a jeho horlivá snaha dotknout se mistrů mafiánských konfesí v čele s Coppolou, De Palmou a Scorsesem míjí target. Příště seřídit puškohled.(31.7.2008)

Andyovi Garciovi a výbornému Billovi Murrayovi se omlouvám, ale asi jsem se na film koukal ve špatnou chvíli, nebo mi nesvědčilo kubánské prostředí, každopádně mě děj chytnul jen napůl.(7.7.2007)

Film, který jde Andy Garciovi ze srdce a to je jeho nejsilnější stránka . V prní třetině nám Andy Garcia chce ukázat snad všechno najednou : krásy Kuby, politickou situaci, kulturu, tradice, rodinné vztahy, milostný příběh a ne úplně je to k dobru věci. Ovšem pak vám film doslova zavoní, stejně jako vůně kubánského doutníku a příběh si vás podmaní, stejně jako svůdné pohyby krásných kubánek nočního klubu El Tropico Fico Fellove. Ve společnosti Andy Garcii a Billa Murraye Vám nebude chybět vůbec nic a film Vám zůstane v srdci stejně tak dlouho, jak dlouho cítíte na svých chodidlech jemný bělounký písek s kubánských pláží. Jsem rád, že jsem toto ztracené město objevil.(26.12.2006)

Popravdě jsem čekal mnohem více, film bez špetky překvapení a po celou dobu mě většinou nudil, i když v závěru je tompo solidní, ale i tak snímku výrazně ubližuje velká časová stopáž. Určitě velké plus patří Billu Murraymu, ale velice překvapen jsem byl hereckým výkonem Andyho Garcii, jež mě připadal dosti křečovitý. Jedná se o jednohubku kterou hodnotím 3 hvězdičky...(11.1.2008)

• - Vysněný projekt připravoval Andy Garcia celých 16 let a nakonec ho natočil za 35 dní. (imro)

• - Ztracené město bylo zakázané v některých zemích Jižní Ameriky, protože zobrazuje revolucionáře Che Guevaru v dobrém světle. (imro)

• - Snímek je založený na románu kubánského spisovatele Duillerma Cabreru Infanteho, který zemřel před dvěma lety v Londýně. (imro)