Ztracené město

Lost City, The

• slovenský

Stratené mesto

USA, 2005, 143 min

Poslední třetina dala táhlé směsici azurového nebe, prosluněných pláží, samby a revoluce konečně smysl. Ten film svírá v náruči, až cítíte tlukot jeho srdce. Garciova srdce.(10.1.2007)

Myslím, že Garciovi se jeho projekt povedl, body navíc za dokonalého Billa Murraye.(4.7.2006)

Popravdě jsem čekal mnohem více, film bez špetky překvapení a po celou dobu mě většinou nudil, i když v závěru je tompo solidní, ale i tak snímku výrazně ubližuje velká časová stopáž. Určitě velké plus patří Billu Murraymu, ale velice překvapen jsem byl hereckým výkonem Andyho Garcii, jež mě připadal dosti křečovitý. Jedná se o jednohubku kterou hodnotím 3 hvězdičky...(11.1.2008)

Nikto nemôže od kubánskeho emigranta chcieť iný pohľad na koniec šesťdesiatych rokov na Kube, než ten jeho. A to Andy Garcia predviedol. Verím mu, že tých revolucionárov videl tak, ako som to potom videl v jeho filme. Film bol síce dosť dlhý, s hudbou, ktorá ma neoslovuje a s nepochopenou úlohou Billa Murraya, ale na mierne nadpriemerné hodnotenie ten zvyšok stačí. Okrem toho, ak sa človek utekajúci pred revolúciou volá Fico, je to pre mňa zážitok, ako keď Kňažko v Dobrých holuboch hral Lexu.(5.4.2010)

Garcia prostě není Scorsese, ale i tak mu ta Havana docela jde. Bill Murray si svou roli vychutnal a každá scéna ve které promluví je jeho.(3.7.2006)