Ztracené město

• slovenský

Stratené mesto

USA, 2005, 143 min

• Chrustyn

Nuda, nuda. Tenhle film mě takřka vůbec nebavil. Je sice vidět, že byl točen s láskou ale jaksi mě to vůbec nezaujalo.(8.2.2007)

andy garcia dosiahol genialnu zrelost..(12.12.2006)

• Shadwell

Spousty WTF-momentů a žádný WOW-moment. Tenhle film má v hlavě mozkoužrouta řvoucího hlady a jeho horlivá snaha dotknout se mistrů mafiánských konfesí v čele s Coppolou, De Palmou a Scorsesem míjí target. Příště seřídit puškohled.(31.7.2008)

• mandes

rozpočet : $9.6 million tržby celosvetovo : $4,364,461(27.5.2008)

Pohodová práce na tabákových plantážích, mambo, pokuřování doutníků, poklidný rodinný život a to vše se najednou změnilo v "revolución o muerte" a "Cuba libre". Tak intenzivně "libre", že jí to vydrželo do dneška a Andyho Garcíu to očividně pořád hodně štve (samozřejmě není divu). Tahle látka pro něj byla neskutečně osobní a je to na výsledku vidět, v tom nejlepším slova smyslu. Přerod ze svobodné země v cosi, co z vašich nejbližších udělá mrtvoly nebo přisluhovače režimu, ponižující prohlídka na letišti, nucená emigrace, i za cenu ztráty kontaktu s milovanými osobami... V tomhle provedení nezbývá než soucítit a jako třešničku na dortu sledovat skvělého Billa Murraye a poslouchat úžasnou hudbu.(23.5.2007)