Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

Titus

Jestli by Quentin pokračoval v tomto stylu, za chvíli bych na něj zapomněl. Jediné, co mě opravdu dostalo, byla scéna, kdy S. L. Jackson poučuje jistého NEGRA o potřebě "vystartovat s touhle cácorkou v ruce" z kufru auta. ()

crackonosh

Jestli něco nemám rád, tak je to klanění se ikonám za každých okolností. Tarantino si vybudoval určitý status milovaného a následovaného filmaře, to ale jistě neznamená, že se mu budeme donekonačna všichni klanět a z každého jeho filmu si "sedneme na prdel". Jackie Brown je průměrný, ukecaný a veskrze nezáživný film s dobrým obsazením, u něhož mě potěšila nejvíce první scéna na eskalátoru (viz Absolvent). Rozvláčná kriminální story, která dokazuje, že Tarantino se bojí stříhat a je to velká škoda. Stejným problémem trpí konec Kill Bill 2 -- kecá se, kecá, a to bez valného smyslu pro gradaci příběhu. Za Absolventa a skvělou hudbu hodnotím průměrně, jinak jednoznačně nejslabší film přeceňovaného filmaře. ()

Chauncey

Jednoznačně můj nejoblíbenější Tarantinův film! Skvělá práce s atmosférou filmů 70. let (viz úvodní titulky za písně Bobbyho Womacka), propracované charaktery, které si divák zamiluje (především vztah mezi Jackie a Maxem), jak jinak brilantní dialogy a samozřejmě báječní Grier, Jackson, Forster, De Niro, Fonda, Keaton, ad. Neprávem podceňovaný klenot a nejvyzrálejší Quentinův film. ()

Syl Wes Ter

Bridget Fonda je v tomto filme na zjedenie. " Louis ? Louis ? Je v tejto rade, alebo v tej ďalšej ? " Škoda že už prestala točiť filmy. ()

jda23

Mozno najdektivnejsia tarantina, ukazuje nove svetlo v prvej transformacii od čias vysakovanych klidních lidí s ozuby ozbrojenymi, odhodlanymi zápästiami. Nezabudnuteľná scéna: DeNiro krátko po východe z nákup.centra na parkovisko s vyhulenou sprostou hlavou a blond podjeblinou. Samozrejme sauntrek - across 110th street a iné. ()

hlína

Při sledování filmu téměř nebyla poznat Tarantinova stopa.... což pro mě znamená, že film byl koukatelný. Tarantinovy filmové výrony nemám rád (až na výjimky, ale těch je jak prstů na ruce zasloužilého dřevorubce). Nicméně je dobře, že točí svoje úchylný vize, alespoň se na tom vybije a nerealizuje je ve skutečnym životě. Ve filmu bylo několik zajímavých charakterů, sem tam zajímavé dialogy nutící k zamyšlení, ale jinak mnou film proplul, aniž by zanechal nějakou rýhu na nervech nebo na duši a filmu rozhodně nebudu zvedat hodnocení na základě nějakého uctívání Tarantinovy ikony.... Řekl bych že film je těžce nadhodnocený, o čemž z mého pohledu svědčí fakt, že už ho nechci vidět podruhé. Ale určitá kvalita tam je takže *** ()

šokin

Nejsem fanoušek Q.Tarantina a z toho , co jsem od něho viděl se mi Jackie Brown líbila nejvíce. Tarantinovi obdivovatelé mi snad odpustí nižší hodnocení. ()

Zevon

Pokus o Pulp fiction podruhé dopadl výborně, dýchá mu na paty, ale je to jenom dech, ne šlapání. To ale nesnižuje výbornou podívanou, plnou šťávy. Doporučuji bez výhrad. ()

Odpadlik

Vpravo vidím spoustu hnězdiček od Tarantinových příznivců. Já k nim nepatřím, takže se budu držet víc při zemi. Je mi jasné, že tenhle film je spíše o hláškách a dlouhých pohledech a nájezdech kamery, než o akci. To bylo to, co mi vadilo zhruba dvě třetiny filmu - povídání o ničem, zmatečný děj, za chvíli jsem nechápal kdo má komu vlastně co předat a kolik. Nicméně Pam Grierová je pořád pěkná dáma, byť od známé "žiletkové" scény z Pevnosti Apačů v Bronxu už nějaké to filmové políčko uběhlo. Neseděl mi Batman-Keaton, další herci jako Jackson či De Niro pochopitelně nezklamali. Zejména druhý z jmenovaných dokázal i s úsporou grimas přesně vystihnout jednoduchého a tupého kriminálníka. Dvě hvezdičky tak pro mě představují výbornou složku filmu. Po shlédnutí jsem se začal okamžitě pídit po OST. ()

Kvasekus

Další skvělá tarantinovka. Všem hercům skvěle sedly role, hlavně Pam, Samuelovi a Robertu Fosterovi. Opět tam byli odzbrojující dialogy a jako vždy skvělá muzika. Skvělá práce ()

BDMarty007

Oproti jiným filmům Quentina Tarantina je tohle relativně "normální" krimi thriller. Tarantino se nezapře zejména v dlouhých, ale zábavných dialozích o banálních věcech v úvodní části, v neotřelém, ale skvělém výběru herců a hudební složce filmu. Díky tomu je délka 151 minut snesitelná, i když je to jinak scénář spíše na 100 minut a na thriller to přece jenom plyne trochu pomalu. Proti jiným filmům QT zde ale chybí nějaký skutečně geniální nápad či moment, něco opravdu výrazného. Zůstává slušná filmařina, příjemný, ale ne geniální či zásadní film. ()

RajAthen

Tarrantinův rukopis je dosti znát, přesto vytříbenosti dosáhl až později, zde spíše skládá (úspěšně) maturitu. Cit pro "konzumní detail", hlášky, rozhovory o zdánlivě ničem ... přísady tu jsou, přesto v pozdějších filmech je zde výraznější tah na branku. Celkový koncept se mi líbil, film nikam nepospíchá a díky několika dobrým rozhovorům hlavní hrdince zkrátka musíte fandit, stejně jako Samueli L. Jacksonovi tu kultu přejete. I zde vyniká Tarantinovo pojetí ganunerů jako obyčejných lidí s vlastním, zcela obyčejným, ač úletů obohaceným životem. ()

Forty-

Film to nie je zlý, to nie. Ale nechajte si zájsť chuť pokiaľ od toho očakávate iný Pulp Fiction alebo Reservoir Dogs. Tento film je proste iný, dokonca som bol celkom prekvapený, ako Tarantino spravil niečo dosť odlišné ako on zvykne. Jackie je veľmi kvalitne prepracovaný charakter, ale bohužiaľ 2,5 hodiny je dosť dlhá doba na to, aby .... aby ma to nudilo :( ()

Rousseau

Když nepočítám Jackie Brown, viděl jsem od Tarantina šest filmů. To je asi 70 hlavních a vedlejších postav. Ani jedna z nich nebyla zbytečná, naopak, všechny přetékaly vtipem a charakterem. O které postavě v Jackie Brown by se dalo říct to samé? A o čem to celé vůbec bylo? Samuel L. Jackson to aspoň trochu zachraňuje. ()

ondrejmagic

Třetí z Tarantinových filmů se v jeho filmografii krčí zřejmě jako nejméně známý kousek, dle mého názoru ovšem neprávem. Je tomu tak možná proto, že je nejméně kontroverzní, nevyužívá tolik chronologických skoků v ději a ani v ničem dalším nemá tolik typický tarantinovský rukopis. Snad "jen" kromě výběru soundtracku, kamery nebo dialogů. Tento film jsem si zamiloval právě pro soundtrack, odkazy k žánru blaxploitation filmům a pro skvělou legendu právě tohoto žánru, Pam Grier. Jackie Brown je sice méně krvavý než ostatní Tarantinovy klasiky, ale představení hlavní role na obě strany a například také proměna Samuel L. Jacksona po Pulp Fiction je drsným a jemným nebo jemně drsným a příjemným zážitkem. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí