Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

dezorz

tarantino je white, jackie je black, vysledok je - cuduj sa svete brown nie grey. mozno keby sa tarantino narodil ako black, neskryval by sa pri tvorbe cierneho filmu za farbu hovna. ()

Attta

Výborný film, ale dlouhá stopáž a přebytečné scény mu ubrali příliš moc abych mu dal 5 hvězd. Na druhou stranu je tu výborná hudba, která do snímku perfektně pasovala. Samuel zahrál výborně, ale charakter jeho postavy mě bohužel moc nebral. Naopak hodně se mi líbil DeNiro, ale hlavně Robert Forster a jeho zajímava postava, bez které by byl film oničem. ()

joker.george

Tarantino mě přeci jen dokáže bavit, i když ještě přesně nevím, kde je ta hranice mezi tím, kdy se mu to daří a kdy mě míjí. Nečekaně tady sice byly nepříliš výrazné postavy, což u tohoto režiséra nebývá zvykem, a dokonce je i nouze o břitké dialogy, ale samotný plán a jeho několik zopakování dokáže udržet pozornost a napětí, plus je tady asi nejpovedenější scéna ,,z kufru“. ()

cubajz

nejméně tarantinovská Tarantinovka, která působí reálněji a víc "ze života" než ty ostatní - aneb krize středního věku v podání mistra Quentina. ()

nithiel

Jackie Brown mi byla servírována jako Tarantinův nejlepší film a byla pro mě velkým zklamáním, hlavně rozvláčná první část byla místy vyloženě nudná. Naopak závěr byl o dost zajímavější, i když pár střihů navíc by mu taky neuškodilo. Jinak to byl první film, kde mi opravdu neseděl S. L. Jackson, jako namachrovanej gangster byl dost špatnej. Celkově průměrný tříhvězdičkový snímek, ale musel jsem přidat jednu hvězdičku za to, že ji zastřelil :-). ()

tomtomtoma

Velmi povedená odlehčená kriminálka o postarší letušce Jackie Brown (elegantní, i když s křivou pusou, Pam Grier), která se dostane do nelehké situace. Má jít do vězení, či spolupracovat s detektivem Rayem Nicolettem (Michael Keaton), nebo se nechat zabít obchodníčkem se zbraněmi Ordellem Robbiem (skvělý Samuel L. Jackson), kterému z Mexika převáží peníze? Nakonec se složitelem její kauce Maxem Cherrym (Robert Forster), který se do ní zakouká, vymyslí skvělý plán, jak se všech zbavit a navíc si ještě vydělat půl milionu dolarů. Kdo koho dostane a kdo koho okrade, kdo koho zabije? Zajímavé je sledování podvodu z pohledu tří zú)častněných: Jackie, Maxe a věčně nespokojené a sjeté Melanie (Bridget Fonda), která každého s velkým potěšením uráží a ošuká. Výborná je postava dalšího zločince Louise Gary (výborně prostý Robert De Niro). Velmi zábavná, napínavá kriminálka o letušce, která všechny převeze, dostane se z problémů a ještě se zaopatří do budoucna. A to vše je podbarveno výborně nakombinovanou starou černošskou hudbou. ()

TommyLeeJape

S pojmem blaxploitation mám minimální zkušenost, každopádně jsem si Tarantinovu oslavu tohoto žánru představoval jinak. O to větší bylo překvapení, když jsem si pustil Jackie Brown. Nejdříve to vypadalo, že se dívám na film od bratří Coenů, potom se ovšem objevil záběr na nohy a nakonec se z toho vyklubala další nezapomenutelná Tarantinovka. Dialogy bohužel nemají takovou šťávu jak jsme zvyklí, všechno ale dokonale kompenzuje brilantní Samuel L. Jackson, který tady mluví jako ten nejčernější negr! A to nemyslím jako urážku, já ten černošskej slang prostě miluju. "My ass may be dumb, but I ain't no dumbass, motherfucker." Pokud čekáte další Pulp Fiction, tak vás Jackie asi zklame, pokud ovšem čekáte "jen" skvělý film, jste na správné adrese. ()

C0r0ner

Nejslabší Tarantino. Jeho nezaměnitelný styl je vidět pořád, ale chybí tomu ta údernost, vtipnost a scenáristická genialita jako u zbylých jeho děl. Možná to bylo tím, že to na mě bylo příliš dlouhé. Možná to bylo tím, že ústřední postava se mi příliš nezamlouvala. Ale nakonec je z toho jenom průměr, což je poněkud zklamání. 60% ()

Topco

Povesť Tarantinovho najpomalšieho filmu neklame. Keby sa to trošičku zostrihalo a skrátilo, mohlo to byť údernejšie. Aj keď Jackie za jeho prvými kultovými peckami proste nestíha (je to limitované možno aj tým, že ide o prvú a vôbec jedinú Quentinovu adaptáciu)... tak naračná štruktúra kľúčovej scény je smart, soundtrack s dôrazom na blaxploitation je cool a kast presný (akurát De Niro mi tu prišiel nemastný-neslaný). Podrazácky neo-noir je vo svojom jadre nečakanou romancou. Milé. ()

Wormboy

Velka skuska pre Quentina Tarantina po genialnom Pulp Fiction. Pribeh starnucej letusky,ktora si potrebuje uchovat svoju pracu a slobodu za kazdu cenu nie je zly. Herecke obsadenie rovnako viac nez dobre (ako vlastne u Tarantina vzdy). Z mojho pohladu je najvacsim problemom prilis velka dlzka filmu. Jackie Brownova nie je taka nabita hlaskami a napatim,aby dokazala udrzat divaka nonstop sustredeneho a mna osobne zacala nudit.Jackie Brownova je dobry film,dobra zapletka,dobri herci,obcasne hlasky,velke vyvrcholenie.Nic nezabudnutelne. Pre to pre mna ostava stale nepochopitelne postavenie Quentina Tarantina ako nejakeho nadludsky uctievaneho genia. ()

danecek24

55. Zlatý Glóbus za rok 1997 - nominace (2) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Pam Grier, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Samuel L. Jackson ()

MarekT

Vidím tu sice pokus odklonit se od předchozí tvorby, jenomže zase si musím vzít na paškál délku. Film by potřeboval vystřihnout asi tak 45 minut, na delší film bych si, být Tarantinem, netroufnul. Takhle mě byla kuchtíkem Quentinem naservírována na talíř v drtivé většině stopáže nuda, kam občas prosákla špetka geniality - např. sekvence v obchodním domě z různých pohledů. Navíc mě tu chyběly tradiční tarantinovské silné stránky - scénář mi přišel běžný a hudba se povedla jen v případě titulní skladby (přejaté momenty nepočítám). Když už se i tyto kategorie vymknou z rukou, tak to není dobré. Co dále napsat? Nevím, ale asi tu auru okolo Tarantina nějak nechápu. Debut se mu nad očekávání povedl (hodnotil jsem pěti hvězdami), pak ale přišel s kultovním, zároveň však průměrným snímkem (tři hvězdy). V tomto snímku je sice pár míst hezkých, stejně jako herecké výkony (kromě psaní scénářů další a poslední věc, kvůli které si podle mě Quentin zaslouží obdiv - herci za ním jdou), přesto to nebude na víc, než dvě hvězdy. Zatím to tak vypadá, že všemi obdivovaný pan režisér se každým dalším filmem zhoršuje... Uvidíme, co Kill Bill. ()

necisty

Tak nevím no. Není to ten Tarantino, kterého znám, možná je to ale tím, že jsem ten film viděl až teď, třeba by mě v roce 1997 fascinoval. Ale popravdě jsem se do půlky nudil a kdyby to nebyl Tarantino, tak bych to vypnul a nikdy nedodíval. Naštěstí se za půlkou začalo konečně něco dít, došlo k několika zvratům - najednou se neví kdo nakonec vyhraje, a herci něco i konečně zahráli. Některé situace jsou nesmyslné dokonce i když vezmu v potaz kdo to točil. Normálně bych hodnotil jako hodně průměrný film, ale jen protože si asi QT zkoušel něco jiného, což se asi povedlo, ale evidentně to není moje sorta, tak dávám 4 hvězdičky. ()

gabin(a)

Zase jsem našla film, který jsem zapomněla ohodnotit a přitom ho mám tak ráda!Brilantní, skvostně natočené. Moc se mi líbil Robert de Niro jako pablb, nebo tak jsem ho aspoň viděla já:-) ()

sklennenka

Tak takovou bombu jsem rozhodně nečekala. Kdybych si bývala dala tu práci a zjistila si předem jméno režiséra, tak bych se určitě snažila psychicky připravit na obvyklé mistrovy krvavé lahůdky. Na ty překvapivě došlo v celkem únosné míře a já sledovala téměř geniální krimi. Takže tímhle filmem mne Tarantino definitivně přesvědčil, že právem patří na špici žebříčku v naší databázi. Herecké výkony hodnotím jako bezchybné a dokonale přesvědčivé. Samuel L. Jackson naprosto dokonalý padouch bez skrupulí, Robert De Niro perfektní jako vždy, Michael Keaton (hodný polda). Pam Grier si ostudu rozhodně neuřízla, tu lišku podšitou jsem jí uvěřila. ()

campix

Bohužel jeden z nejslabších filmů Quentina Tarantina. A co by za to většina režisérů dala, aby byl jedním z nejslabších filmů film z ranku jako je Jackie Brown. Jeden z nejslabších protože tu nenajdete tolik hlášek a památných momentů, které by film učinili něčím více. Na druhou stranu je to solidně odvyprávěná tarantinovka se spoustou postav a zvratů. Vysoce nadprůměrný snímek, který ale v Tarantinově filmografii stojí kousek opodál. ()

Juto

Tento film nemá rýchle tempo, ale má toľko zaujímavých dialógov, ktoré to vynahrádzajú. Tarantino vedel, čo robí. 8/10 ()

emo

Kvalitný filmík s ktorým sa Tarantino evidentne vyhral. Keby to trošku skrátil, mohlo to byť aj za viac... ()

Jermann

100%. Úvodní titulky vtipně ukradené z Absolventa, skvělé obsazení v čele se stále okouzlující a charismatickou Pam Grier, nezapomenutelné dialogy, pohodové tempo, trocha romance i napětí, žádné slabé místo a minimum násilí .. kupodivu. Ještě štěňátko a máme Tarantinovku pro celou rodinu! ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí