Svend a Bjarne pracujú v malom dánskom mestečku ako mäsiari. A pretože ich už nebaví počúvať urážky svojho šéfa, rozhodnú sa , že si založia vlastný obchod. Začiatky podnikania sú veľmi  bezútěšné, veľmi sa  im nedarí, avšak niekoľko náhod im  pomôže získať veľkú zákazku. Šťastie im začína priať . Aj preto, že objavia tajnú ingredienciu. Jej prísun však súvisí s tým, že v meste začnú záhadne miznúť ľudia... (Film Europe)

SniperG1

Výborná a nenáročná dánská černá komedie! Film se severu Evropy zase nezklamal. Já sem se výborně pobavil...80% ()

tatanapope

Především musím říct, že jsem se u filmu výborně bavila, minimálně do poloviny je naducaný černým humorem, tak že člověk sedí s přiblblým úsměvem na tváři po celou dobu, jen na konci už to bylo malinko slabší, ale aby to správně zakončili, hodili na závěr malou ironií celého příběhu a sice, že všechno kouzlo je v marinádě. Viděno v rámci Zahraniční výzva / Dánsko ()

markuc

Spravne sucha severska komedie-drama, takove mam rad, premyslel jsem i o 4*, ale videl jsem jiz lepsi - kazdopadne uces Madse vitezi :D ()

kinghome

" Poslyšte, nevyhrožujte mi tou žirafou!" "Co to je? Malý Švéd z parku". Tolik hlášek jsem ve filmu už dlouho neviděl. Nevybíravá černá komedie s magorem Madsem v hlavní roli. Postava Svenda mu skvěle sedla a jeho obří čelo se lesklo na celou obrazovku. Celý film utekl dost rychle a konec je naprostlo luxusní. Když zjistí to co zjistí. Přesto, že Mads to hrál skvěle, nejoblíbenější postavou byl Eigil. Postiženej chlápek, kterej na všechny řval. Poslední scéna v moři nemá chybu. 85% ()

Tosi

Kdo ochutná marinádu od Madse Mikkelsena, tak si na ní vytvoří závislost...ironická, černá, ale ne fraškovitá, nýbrž výborně zvládnutá kanibalistická komedie o dvou řeznících, co si otevřou vlastní řeznictví. Je mi jasný, že tohle se v reálném životě stát nemůže, ale i tak to byla skvělá komedie o dvou "narušených klucích", co nenápadně posílali lidi omrknout jejich mrazák:-) ()

Helmutek

Skvělou úvodní dvacetiminutovku pro mě pocitově vystřídal rozvláčnější a míň táhnoucí celej další zbytek filmu, i proto ostatní (chronologicky pozdější) Jensenovy filmy řadim vejš než Řezníky. I tak jde ale o film, kterej si samozřejmě užijou všichni, komu Jensenův styl sedne - idiocie a nesvéprávnost hlavních "hrdinů" je odzbrojující a občas až frustrující, a celej ten bizarní příběh vyznívá ještě líp díky skvěle formulovanýmu facepalmovýmu konci a zjištění, že (POZOR, TROLEJ) všechny ty vraždy byly tak trochu zbytečný, protože celou dobu nešlo ani tak o maso jako spíš o marinádu, která lidem tak chutnala, nad čimž se kluci předtim prostě jenom nějak nezamysleli. "-Sakra, co to mělo bejt?! -Mě tyhle kecy nebavěj. -No ale nemusel jsi do ní kopat. -To si myslíš ty!" / "Já ho nechtěl zabít. Zpanikařil jsem, jasný? Stalo se, no, byla to nehoda. -Prodal jsi jeho stehno, pitomče! Možná jsi ho zabít nechtěl, ale potom jsi ho naporcoval!" / "Svende, zase máš na hlavě klobásu." ()

Lachtaan

I když se to mnohým tak pozdávat nebude, mně se Jensen tímto (dalším) bizarním kouskem strefil do vkusu mnohem více než třeba u oslavovaných Adamových jablek a celou hodinu a půl jsem si bezmezně bez jakéhokoli vyrušení a přemýšlení, zda už to skončí, užíval. Nikolaj Lie Kaas v mých očích zraje jako víno každým dalším filmem, který s ním vidím a doufám, že ve spolupráci s touhle partou nám ještě přinesou obdobný zážitek. [viděno v Edisonline 12.9.2021] ()

Tereszka33

Černý humor, je tam tak černý, že jsem ho nemohla najít. Čekala jsem od toho hodně, ale přišlo pouze zklamání, ani druhá polovina mě více méně moc neoslovila. Ani jsem se nesmála, jen 2x pousmála a to ne proto, že bych neměla smysl pro tento druh humoru, ale proto, že jsem to tak necítila. ()

Master19

~"Ví někdo, že jste tady?" ~"Ne, proč?" ~"Tak to vám musím ukázat náš mrazák!" Nejsem si jistý komedií, ani dramatem, ale je to taková "příjemná" jednohubka. Nemám s dánskou kinematografií moc zkušeností, ale tahle neurčitost v čase a prostoru je podobná severské produkci a mě baví vždy. Připomnělo mi to legendární Švandrlíkův Guláš. ()

ghatos

Ze začátku to vypadlo na nadprůměrný zážitek. Jednotlivé figurky byli správně střelené a nechyběl humor. Pozvolna se to však přerodilo do zjednodušeně-nevtipné polohy. Škoda druhé slabší poloviny, takhle to je jen 67%. ()

vyfuk

Že si ten Jensen nedá pokoj. Začne to zase hezky tím, že se nám představí nějaké postavy, které jsou vlastně opět úplně irelevantně retardované nebo nějak mentálně poškozené. Do toho se nám tu line další lehce bláznivý a absurdní příběh, kde se dva řezníci rozhodnou dělat kanibalismus ve velkém. Zvrácené to je ve výsledku dostatečně. A herci opět ukazují, co skvělého umí dokázat. Zvlášť opět Mads, ze kterého jde až hrůza kvůli jeho účesu na Drákulu. Obecně vzato asi největší slabina je, že film není ani nějak dobře propracované drama a nebo velmi záživná komedie. Buď jsem asi vtipy zaspal nebo jednoduše žádné nebyly. A nebo postrádali můj smysl pro humor. Dlouho to pro mě byl průměrný film, ale jestli mám hold pro něco slabost, tak je to bizár a ten zde režisér opět využil zcela nečekaně a později ho dotáhne k absolutní dokonalosti s nedávnými Rytíři spravedlnosti. Konec filmu je tak směšně absurdně bizarní, že si nemohu pomoci od toho pro něj mít slabost. Zvlášť když se člověk zamyslí na trochu zvláštně temným zpracování, které hudbou připomíná nefalšovaného Elfmana. ()

BuryGol

Pořádně černá dánská komedie. Mads Mikkelsen tady exceluje v roli úplnýho vola se strašnym účesem, ale bez něj by to nebylo vono. Mihne se tady celá plejáda předních dánskejch herců i když režisér Jensen už natočil lepší věci. Jinak pokud vám někdy nebude vydělávat řeznictví, zkuste někoho zabít a naporcovat ho na pult. Nebo že by stačila jenom dobrá marináda? ()

Wilson

Super, nasmál jsem se. Mads Mikkelsen opět podal velice slušný výkon. Skvělý černý humor, avšak s docela předvídatelným sledem událostí. Ale rozhodně je to film který se mi velice líbil jak hereckým obsazením, tak režií. Anders Thomas Jensen (Adamova jablka*****) mě začíná hodně zajímat a už se chystám na Blikající světla. ()

manonfire

Rozhodně žádné drama se sociálním podtextem, prostě čistokrevná černá komedie nejvyšší kvality, jejíž chorý humor mi naprosto kápnul do noty, až jsem pomalu i já kápnul něco k dobru. Lie Kaas přesný a Mikkelsen geniální. Spolu s Ádovo jablky nejlepší Jensenovka, alespoň určitě mezi komediemi.PS: Malý Švéd z parku....nehorázná hláška historického významu. Na tu nezapomenu do smrti.:) 90% ()

giovanni3

No téma je specifické, ale zpracování mne nějak extra nebavilo. Vesměs to bylo nemám nic pak poznám lidské maso a hle točíme se mezi frontami a nepohodlnými/zbytečnými lidmi kteří "mohou" zmizet. Astrid působí jako klidná voda co dodá úsměv a pohodou. Ejgel je vesměs postava která se dala vynechat a v celém filmu působí pouze jako základ jedné zápletky. Naopak mne bavila kamera i herecké výkony, ale na víc jak 3* to bohužel nebylo. ()

Severský filmový podzim 2011

Severský filmový podzim 2011

05.11.2011

Po Severské filmové zimě přináší Severský filmový klub divákům letos již druhou filmovou přehlídku: Severský filmový podzim. V pořadí již počtvrté budou mít diváci možnost shlédnout vybrané snímky… (více)