Ježek Sonic 2

• USA Sonic the Hedgehog 2 (více)

Ve chvíli, kdy Doktor Robotnik (Jim Carrey) osudově uvízl na Houbové planetě, ztratil ježek Sonic jediného opravdu schopného nepřítele. A začal se hodně nudit. Občas vypomůže policii dopadnout pár „nepolapitelných“ gaunerů, ale jinak nemá svou modrou energii do čeho vrhnout, což jeho největšího kámoše, šerifa Toma (James Marsden), docela stresuje. Mnohem víc než škody, které za něj musí platit. Jenže vynalézavý Robotnik dokázal nalézt způsob, jak ze svého houbového vězení uniknout a vrátit se na Zemi, a navíc se spojil s ježurou jménem Knuckles, což je chlupatá červená koule plná zloby a unikátních schopností, které jsou podobné těm Sonicovým. Tahle nebezpečná dvojka sleduje dva hlavní cíle. Prvním je pomsta Sonicovi a druhým nalezení a ovládnutí nekonečného zdroje energie, který by z Robotnika udělal vládce celé planety. Přesile naštěstí nebude Sonic čelit sám, ale s podporou dvouocasého lišáka Tailse, který mu přišel na pomoc z jiné dimenze, protože tady jde o všechno. (CinemArt)

hroubek

Jednička mi sedla a na dvojku jsem se opravdu dost těšil. A to je možná ten největší problém, protože jsem dostal jen "fajn pokračování". Tím neříkám, že je film špatný, jelikož špatný rozhodně není. Jen je to klasické pokračování, které je větší a hlasitější. Trochu mi zde chybělo srdíčko z prvního dílu, který přeci jenom byl více o charakterech. Režisér Jeff Fowler odvedl dobrou práci a natočil dobrý rodinný film, který neurazí a má místy luxusní momenty. Fowler zvládl představit nové postavy, využil nové prostředí, pohrál si s akční stránkou filmu a dal hodně prostoru Jimu Carreymu, který se královsky baví. Jako zábavný oddychový film to funguje na jedničku, přesto jsem čekal a hlavně chtěl o trochu více. ()

Spiker01

O dost pompéznější sequel, tak jak to má být, jen už zkrátka nejsem cílovka a zas tolik jsem z toho unešený nebyl. Co ale rozhodně musím pochválit, tak jsou nádherně barevné výjevy na krajinu a v tomto případě velmi povedené digitální akční orgie, kterých je možná už ke konci moc, resp bych trošku krátil na leckdy nesmyslných dialozích, leč Jim Carrey si svojí šílenost náležitě užívá, ještě více než v prvním díle a mnohdy jsem poznával jeho fyzické kreace, které dělal před dvaceti lety. Takže jo, líbilo se mi to asi více než jednička a trojku si za dva roky doma rád dám. ()

filmfanouch

Pochyby byli kdysi na místě, přesto se z hraného Ježka Sonica vyklubal velmi fajn film. A především slušný hit, který si tak pojistil plány na pokračování. Vrací se Jim Carrey jako Doktor Robotnik, vrací se známé postavy z prvního filmu, dorazili nové postavy jako Knuckles a Tails, který se již minule zastavil v po-titulkové scéně prvního filmu a celé by to dle předpokladů mělo být ještě větší a nabitější. Stačí to ovšem? Ježek Sonic 2 je slušné pokračování, které si zachovává většinu toho, co fungovalo i posledně. Opět je to fajn film pro celou rodinu, opět to má funkční humor (Jim Carrey opět válí, Bohdan Tůma v dabingu nezahálí) a celé je to prostě tak dobré, jak jen to asi u hrané adaptace Ježka Sonica může být. Více se to snaží být esteticky věrnější videohrám od společnosti Sega a celkově se na to vizuálně kouká poměrně krásně. A po vzoru prvního filmu se převedení této látky do hrané podoby vydařilo. Ježek Sonic 2 poté plní základní pravidla pokračování, které by většinou měli být větší, akčnější a šílenější. Ambicióznější zápletka, velkolepější akce, více divokých scenáristických nápadů a pár nových postav. Ježek Sonic zůstává pořád sympaťák, jeho nový kamarád Tails se poté může pochlubit stejným titulem. Zajímavě funguje i postava Knucklese, která by svůj seriál mohla zcela bez problému utáhnout, protože je to skutečně zajímavý charakter, o kterém bude zajímavé dozvědět se tak trochu víc.   Trochu větší problém je fakt, že film trvá 2 hodiny, což je tak trochu moc a samotný film si to dvakrát obhájit nedokáže. Ve scénáři je toho v průběhu přeci jen moc, kdy se musí řešit nějaká morální poselství, ústřední zápletka o hledání MacGuffinu a také divoká odhalení, které mají více budovat chystaný rozšířený vesmír, který dle hraného Ježka Sonica vzniká. V tom scénáři je toho přeci jen moc tempo přitom není úplně vděčné. Režírující Jeff Fowler ovšem i tentokrát zvládá to, co mu šlo tak dobře posledně. Akce má švih a šarm, opravdu se na to poměrně hezky kouká a humor je přehnaně infantilní jen přiměřeně. Nikdo tu neměl přehnaně velké ambice, historie se tu nebuduje, v rámci svého zadání ovšem Ježek Sonic 2 zůstává fajn zábavou. Když to takhle fajn bude za pár let i potřetí, moc důvodů stěžovat si nejspíš nebude. Ježek Sonic 2 tak zůstává ideální podívanou pro celou rodinu, která nemá ty největší ambice, v rámci své škatulky je ovšem solidní. Jde navíc přesně o ten typ zábavy, u kterého se mohou malí svišti bavit, dospělý doprovod ovšem přitom nebude muset koukat do stropu. Je to fajn podívaná, jejíž subjektivní kvality přeci jen možná specializuje věk či fakt, zda má dospělý člověk v sobě pořád nějaké to vnitřní dítě. Lepší hraná adaptace Ježka Sonica ovšem nejspíš vzniknout nemohla..... ()

Lucasion

Zdá se to skoro jako jedna životní etapa, co byl první Sonic v kinech. Přitom zdání klame a od prvního dílu nás dělí pouhé dva roky. Sonic vběhl tehdy do kin těsně předtím, než začala celosvětová pandemie. Tvůrci však nelenili a na základě dobré vůle mu nechali na konci prvního dílu otevřená vrátka na pokračování. A zatímco první film jsem si užil plnými doušky a hodnotil ho velmi kladně, tak u pokračování jsem skoro prosil pana promítače, aby film už ukončil. Začneme ale od začátku a ne od konce, jako to zkusil první film. Ten byl svěží, zábavný a hlavně stavěl na úspěšné videohře. Film si tak mohl užít mladý adolescent i dospívající divák. O nás starých pardálech nemluvě. Vlastně jsem si i přál, aby pokračování vzniklo, protože sami víme, že Sonic je látka, kterou lze čerpat a vytvořit z ní celou filmovou řadu. Dvojka měla opět potenciál vytvořit zábavnou akční pohádku, plnou hlášek a třeskutého humoru. A zároveň se tak i vyvarovat chyb, které tvůrci v prvním díle napáchali. Což se jim i vlastně povedlo. Kdyby ovšem nevytvořili chyby nové. Příběh začíná prakticky tam kde první skončil. Doktor Robotnik je na Planetě hub, kde se snaží vytvořit kvalitní kávu. Neúspěšně. Druhá věc, která řídí jeho celý den, je plánování útěku zpět na planetu Zemi, což se mu nakonec díky svému geniálnímu plánu podaří. A dokonce získá speciálního spojence. Červeného ježuru, Knucklese. Ježek Sonic naopak na Zemi páchá víc škody než hrdinských činů. Přesto se však snaží být kladným a hlavně super rychlým hrdinou. Spolu se svoji adoptivní rodinou stále žije ve stejném malém americkém městečku. Problém nastává ve chvíli, kdy si Robotnik přijde se svým spojencem pro odplatu. Naštěstí i Sonic získává nového člena do týmu – a to dvouocasou geniální lištičku Tailse. Zbytek příběhu čeká na vás, abyste ho odkryli. Bohužel se však nejedná o kvalitní zábavu jako v případě prvního filmu. Ačkoliv má film dvě hodiny, tak působí mnohem delším dojmem. Obzvláště v druhé polovině, kdy je závěr filmu několikrát natahován. Vtipy i humor jsou více přiblíženy dětskému publiku a je to škoda. Jednička v tomhle dokázala skvěle vychytat hranici mezi infantilním a dospělým humorem. Jednu věc však dělá film dobře. Zaměřuje se více na animované hrdiny a méně na herecké kolegy. Což byla jedna z věcí, kterou jsem si od pokračování vlastně přál. Ovšem i ten menší prostor, co herečtí kolegové mají, dokáží z filmu udělat zcela jiný žánr, který je nacpaný hloupým a naprosto zbytečným humorem. Což je vskutku nemilé. Ze všech pilířů filmu mohu pochválit grafické zpracování, které je opět velmi kvalitní. Dabing jistě funguje stejně dobře jako v případě prvním filmu, ačkoliv jsem bohužel měl možnost vidět verzi pouze s českým dabingem. Knuckles s hlasem Idrise Elby bude jistě velmi povedený. V české verzi alespoň potěší Bohdan Tůma jako Jim Carrey. Carrey opět zběsile přehrává a jeho Robotnik je správně groteskní postavou i podruhé. A je vlastně jedním z mála světlých bodů na celém filmu. Celkově totiž dvojka působí neuvěřitelně utahaně. Ztratila drive i šťávu, která dělala z prvního filmu velmi podařený snímek. Tvůrci si však věří i do třetice a nechybí titulková scéna, která nám rovnou předkládá případné pokračování. Nezbývá, než tedy čekat s čím se tvůrci vytasí i do třetice. (55 %) () (méně) (více)

Kwaichi

Sonc a dr. Robotnik tovria dokonalé filmové duo hrdinu a záporáka. Navzájom sa dopĺňajú, bavia diváka, dobre sa nich pozerá a ešte lepšie počúva. Dialógy (aspoň v angličtine) sú vtipne a kvalitne komponované. Jim Carrey opät kvalitný herecký výkon, potvrdzuje ako dobre mu sedia role rozprávkových záporákov. ()

• Ve scéně, kdy Sonic a Tailes uletí Knucklesovi a Robotnikovi (Jim Carrey) ve městečku Green Hill, můžeme vidět demonstraci základního herního pohybového mechanismu Knucklese, a to svislý šplh po všem, což mu umožňují jeho rukavice. (krtek6)
  • Pří cestování z ostrova, kde našli arci smaragd, letí Sonic a Tails letadlem. Je to odkaz na hru „Sonic 2“, kdy takto začínalo hlavní intro a menu ve hře. (krtek6)
  • Myšlenka prstenů jako portálů vychází z původních her, kde byly velké prsteny prostředkem pro vstup do dalších či bonusových úrovní. (Ryuuhei)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy