Holka na roztrhání

Dievča na roztrhanie

Sladká Alabama

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2002, 112 min

Docela půměrná romantická komedie. Příběh je dost předvídatelný. Ovšem v obsazení hlavních rolí byli hezcí herci, na které se alespoň dobře kouká. Pravou blondýnku jsem neviděla, takže nemůžu posoudit, jestli je tohle lepší výkon Reese Witherspoon nebo horší. Film má ale rozhodně dobrou hudbu a výběr písniček se k němu docela hodí.(16.2.2005)

• teutates

Videl som to v období tzv. vianočného nič nerobenia a požierania koláčov... som rád, že jedlo ma zabavilo o čosi viac... 4/10(26.12.2010)

Tak copak to tu máme? Reese, která si užívá svou roli, ale v Pravé blondýnce jí to slušelo více (a teď nemyslím jen vzhledově). Lucas byl vcelku fajn, Dempsey by zřejmě uspěl i v konkurzu na příštího Boha, protože co on zde hrál, to snad nebyl ani člověk, to byl nadčlověk, vzhledem k té dokonalosti. Jako malé plus tu máme Rhonu Mitru a Melanie Lynskey. Celkově mi vychází, že Holka na roztrhání je průměr jako vyšitý. Moc se u toho nenudíte, čas uběhne vcelku rychle a podíváte se na pěknou Reese. Nic víc, nic míň.(5.6.2010)

Docela příjemná romantická komedie. Jen škoda toho přeslazenýho konce ...(31.3.2007)

• choze

Námět na kterém se dá stavět, záplava známých sympatických tváří a takový zoufale nevtipný shit. Romantické komedie mám rád a nekladu na ně žádné velké nároky, marná sláva, NOTTING HILL je jen jeden a mě bohatě stačí poctivý průměrný romantický zabíječ času, třeba JAK ZTRATIT KLUKA V 10 DNECH. Takhle ale ne, přátelé. Reese Witherspoon pro mě byla po skvělých VELMI NEBEZPEČNÝCH ZNÁMOSTECH a příjemné PRAVÉ BLONDÝNCE zárukou kvality, ta se ale nedostavila, jak zklamaně uznal i zbytek rodiny (ještě méně náročný než já) dívající se se mnou. Minuty se vlekly a pořád nepřicházelo nic, co bych klasifikoval jako vtipné a s každou další přibývající minutou získávala hlavní postava na káčovitosti a rostly mé antipatie k ní. Přitom všech klasických rekvizit romantických komedií se tu všude válí dost, jen je nikdo nedal správně dohromady.(4.7.2006)

• - Zmiňovaná jména psů (Bear a Bryant) jsou odkazem na legendárního fotbalového trenéra alabamské univerzity Paula W. "Beara" Bryanta. (Aknah)

• - Navzdory původnímu anglickému názvu filmu Sweet Home Alabama leží dům, o kterém Melanie tvrdí, že patří její rodině, v městečku Mount Berry ve státě Georgia. Dům, který se správně jmenuje Oak Hill, je georgijskou národní památkou a patřil zakladatelce místní univerzity, Marthě Berryové. (Aknah)

• - Skulptura, o které ve filmu tvrdí, že vznikla úderem blesku do písku, je ve skutečnosti ručně foukaný sklářský výrobek firmy Simon Pearce. Sklárny Simon Pearce sídlí ve Vermontu a byly založeny irským přistěhovalcem Simonem Pearcem. (Aknah)