Holka na roztrhání

Dievča na roztrhanie

Sladká Alabama

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2002, 112 min

nadherna komedia o navrate k vidlakom. reese je sladka ako jablkovy kolac, no proste mnam...(4.9.2005)

Taková romantická tak-trochu-komedie, na kterou se dá rozhodně dívat, ale která kvalitativně trpí dost naivním koncem. Tedy on je to takový hezký konec, jen je to všechno v takovém tom duchu, že holka na svatbě zjistí, že se vlastně nechce rozejít se svým bývalým a že její nastávající se mu vlastně nevyrovná, ten má pro její nenadálé rozhodnutí nebývalé pochopení, no a ještě bych zmínil maminku političku, která najednou udělá v naštvanosti ze sebe úplně největší mrchu. Tak takové konce prosím pěkně ne! Vše se může klidně otočit, ale takhle naivně je to možné snad jenom ve filmu.(21.2.2008)

• choze

Námět na kterém se dá stavět, záplava známých sympatických tváří a takový zoufale nevtipný shit. Romantické komedie mám rád a nekladu na ně žádné velké nároky, marná sláva, NOTTING HILL je jen jeden a mě bohatě stačí poctivý průměrný romantický zabíječ času, třeba JAK ZTRATIT KLUKA V 10 DNECH. Takhle ale ne, přátelé. Reese Witherspoon pro mě byla po skvělých VELMI NEBEZPEČNÝCH ZNÁMOSTECH a příjemné PRAVÉ BLONDÝNCE zárukou kvality, ta se ale nedostavila, jak zklamaně uznal i zbytek rodiny (ještě méně náročný než já) dívající se se mnou. Minuty se vlekly a pořád nepřicházelo nic, co bych klasifikoval jako vtipné a s každou další přibývající minutou získávala hlavní postava na káčovitosti a rostly mé antipatie k ní. Přitom všech klasických rekvizit romantických komedií se tu všude válí dost, jen je nikdo nedal správně dohromady.(4.7.2006)

70% Sever proti Jihu? To teda. Synové Konfederace si hrají na válku, v níž Yankeeům zatnou tipec, americké zlatíčko Reese Witherspoon na nafoukanou módní bestii bez minulosti a Andy Tennant jako obvykle na city. Film, ve kterém je Dakota Fanning roztomilá a Candice Bergen trousí smrtelné hlášky, kde exceluje pes-potápěč, jižanští pošuci, homosexuální přítel a rodiče tak příšerní, že své vlastní začnete pokládat za zázrak přírody. A co je nejlepší? Jediná originalita scénáře: hrdinka si vybírá mezi Panem "sláma a charisma mi kouká z bot " Božským Joshem Lucasem a Panem " diamanty u Tiffaniho, růže v bytě, budu tě nosit na rukou" Dokonalým Patrickem Dempseyem. Roztrhejte si mě:) P.S. Dabing je neředěné peklo. Doporučuji mrknout na alternativní psycho-armageddon konec na DVD.(1.4.2007)

Tak copak to tu máme? Reese, která si užívá svou roli, ale v Pravé blondýnce jí to slušelo více (a teď nemyslím jen vzhledově). Lucas byl vcelku fajn, Dempsey by zřejmě uspěl i v konkurzu na příštího Boha, protože co on zde hrál, to snad nebyl ani člověk, to byl nadčlověk, vzhledem k té dokonalosti. Jako malé plus tu máme Rhonu Mitru a Melanie Lynskey. Celkově mi vychází, že Holka na roztrhání je průměr jako vyšitý. Moc se u toho nenudíte, čas uběhne vcelku rychle a podíváte se na pěknou Reese. Nic víc, nic míň.(5.6.2010)

• - Zmiňovaná jména psů (Bear a Bryant) jsou odkazem na legendárního fotbalového trenéra alabamské univerzity Paula W. "Beara" Bryanta. (Aknah)

• - Dostat se k Oak Hillu je docela obtížné, leží zhruba 45 minut od nejbližší státní silnice a filmaři museli cestu označit speciálními směrovkami, aby členové štábu zbytečně nebloudili. Studenti z místní univerzity si později cedulky rozebrali a nechali jako upomínku na natáčení. (Karlos80)

• - Kulisy použité na začátku filmu jsou tytéž jako ve filmu Malé dohazovačky. (Avalon820)