Holka na roztrhání

Dievča na roztrhanie

Sladká Alabama

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2002, 112 min

Celkem pěkná romantická komedie s naprosto nepochopitelným českým názvem. Nic co bych nečekala, nic co by mě zklamalo a nic na co bych se nechtěla za pár let podívat znova. Snad jen ten blesk na začátku. Co to sakra bylo? 3*(4.1.2011)

Nehorázne prázdny nezáživný dej, nechápem ako toto mohlo uspieť. Že by Reese Witherspoon bola až taká hviezda čo by zlanárila davy fanúšikov. ║Rozpočet $30miliónovTržby USA $127,223,418Tržby Celosvetovo $180,622,424(6.1.2008)

• 5150

Ke konci v několika momentech vyloženě trapná romantická komedie, kterou táhne Reese Witherspoon seč jí síly stačí. Patrick Dempsey bohužel pouze v dekorativní roli, může jen vzpomínat na doby (a já s ním), kdy LÁSKA NENÍ V CENĚ..))(12.2.2008)

• ripo

Tak toto je presne ten typ filmu, kde v prvých desiatch minútach viem, aký bude záver .... Ani tentokrát som sa nemýlil. Klasické, ničím nevybočujúce klišé, klasické pre tento druh filmov.... Pobaviť mohla už len komediálna zložka filmu .... Nepobavila .... Slabučký čajíček ...(31.10.2005)

Niektorí užívatelia si môžu po zhliadnutí môjho hodnotenia položiť túto otázku: Smoko hodnotí romantickú komédiu s Reeskou 5 hviezdami? To sa mu asi muselo nejako priťažiť v poslednej dobe, alebo čo? Mal by som mu asi napísať cez poštu a slušne sa ho popýtať na zdravotný stav. Skúsim svoje rozhodnutie v skratke vysvetliť. Keďže svoje hviezdy udeľujem viac menej pocitovo, tak keď ma zabaví a zaujme hoci aj romantika, nemám problém ju vysoko ohodnotiť. Príbeh mladej Melanie mi prišiel celkom ľudský, ako jej otec povedal "Sedieť jedným zadkom na dvoch koňoch sa nedá", ale asi najviac ma vzalo zobrazenie amerického juhu a jeho atmosféry. Vynikajúco som sa bavil na uletených južanoch, ktorí simulujú bitky z vojny Severu proti Juhu na svojich poliach za asistencie rán z dela mávajú nad hlavami vlajkami konfederácie. Oh, Sweet Home Alabama :)(27.9.2009)