Holka na roztrhání

Dievča na roztrhanie

Sladká Alabama

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2002, 112 min

Sice průměr, ale kouknout se na to bez problémů dá. Pobaví, nepřekvapí a hlavní devizu - kontrast jihu a severu naplno ocení pravděpodobně jenom v Americe. A konečně ... Reese je fakt moc pěkná a její rozhodování mezi Joshem Lucasem a Patrickem Dempseym je opravdu velice VELICE těžké (aspoň moje dcera to tvrdí :)(27.6.2003)

Celkem pěkná romantická komedie s naprosto nepochopitelným českým názvem. Nic co bych nečekala, nic co by mě zklamalo a nic na co bych se nechtěla za pár let podívat znova. Snad jen ten blesk na začátku. Co to sakra bylo? 3*(4.1.2011)

• hous.enka

Komedie s Reese bývají většinou sázkou na jistotu, ale v tomhle případě mi to přišlo spíš smutný - její manžel se k ní už od začátku bavil mnohem líp než ten nový snoubenec. Nebavila jsem se, jako při jiných amerických romantických komediích.(29.9.2012)

Veskrze průměrná romantická komedie, která ač nemá typický charaktery hlavních postav v podobě zlých a hodných, tak se to stejně veze na vlně klišé, včetně konce, i když ne tak děsně profláknutých jako obvykle, ale kdo už nějakej ten film viděl, tak ho nemůže prakticky nic překvapit, nicméně o to tady stejně nejde, nikdo přeci nemůže od tohohle čekat nějakej nečekanej konec nebo tak něco. Zabaví to v rámci možností slušně, ale víc se z toho nevyždíme(8.8.2008)

• InJo

Pokud se nemýlím, tak principem romantických komedií je, aby si divák přál to, co se nakonec stane i bez toho, že si to přeje. Aby si 'ti dva' po všech možných předchozích peripetiích padli do náruče. Jenže přát si tady něco takového prostě nejde, jelikož oba dotyční jsou absolutně nezajímaví a nudní a divák tak nemá sebemenší důvod jim přát něco hezkého (navíc scénář neposkytuje snad nic, co by nějak aspoň trochu logicky vysvětlilo, proč se ti dva vlastně milují). Jediná sympatická postava je elegantní snoubenec v podání Patricka Dempseyho, kterého postava Reese musí opustit. Proč? Protože prostě musí (tradiční scénáristické schéma si to tak žádá a takové autoritě nelze odporovat!). Jinak by totiž přece nemohla skončit s vidlákem, jehož hraje Josh Lucas. Vždyť jižanský zapadákov je přeci o tolik lepší místo k životu než hektické velkoměsto plné snobů, nebo ne? Další smutný důkaz toho, že natočit dobrou romantickou komedii není snadná práce a že se rozhodně nejde spoléhat jen na atraktivní herecké obsazení. 40 %(25.3.2010)

• - Jezero Peachtree, kde natáčení také probíhalo, leží v rezervaci a jeho okolí proto podléhá přísným bezpečnostním opatřením kvůli případnému znečištění. Během natáčení na něm přistával Jakeův (Josh Lucas) hydroplán, za což si filmaři vykoledovali od místní policie pokutu 300 amerických dolarů. (Mr.Hudson)

• - Kulisy použité na začátku filmu jsou tytéž jako ve filmu Malé dohazovačky. (Avalon820)

• - Dostat se k Oak Hillu je docela obtížné, leží zhruba 45 minut od nejbližší státní silnice a filmaři museli cestu označit speciálními směrovkami, aby členové štábu zbytečně nebloudili. Studenti z místní univerzity si později cedulky rozebrali a nechali jako upomínku na natáčení. (Karlos80)