Holka na roztrhání

Dievča na roztrhanie

Sladká Alabama

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2002, 112 min

Tak copak to tu máme? Reese, která si užívá svou roli, ale v Pravé blondýnce jí to slušelo více (a teď nemyslím jen vzhledově). Lucas byl vcelku fajn, Dempsey by zřejmě uspěl i v konkurzu na příštího Boha, protože co on zde hrál, to snad nebyl ani člověk, to byl nadčlověk, vzhledem k té dokonalosti. Jako malé plus tu máme Rhonu Mitru a Melanie Lynskey. Celkově mi vychází, že Holka na roztrhání je průměr jako vyšitý. Moc se u toho nenudíte, čas uběhne vcelku rychle a podíváte se na pěknou Reese. Nic víc, nic míň.(5.6.2010)

70% Sever proti Jihu? To teda. Synové Konfederace si hrají na válku, v níž Yankeeům zatnou tipec, americké zlatíčko Reese Witherspoon na nafoukanou módní bestii bez minulosti a Andy Tennant jako obvykle na city. Film, ve kterém je Dakota Fanning roztomilá a Candice Bergen trousí smrtelné hlášky, kde exceluje pes-potápěč, jižanští pošuci, homosexuální přítel a rodiče tak příšerní, že své vlastní začnete pokládat za zázrak přírody. A co je nejlepší? Jediná originalita scénáře: hrdinka si vybírá mezi Panem "sláma a charisma mi kouká z bot " Božským Joshem Lucasem a Panem " diamanty u Tiffaniho, růže v bytě, budu tě nosit na rukou" Dokonalým Patrickem Dempseyem. Roztrhejte si mě:) P.S. Dabing je neředěné peklo. Doporučuji mrknout na alternativní psycho-armageddon konec na DVD.(1.4.2007)

• ajuska

Šedivě průměrný romantický snímek o tom, kterak se mladá žena vrací do svého rodného městečka a uvědomuje si tam, jak se hrozně změnila a co je vlastně v životě důležité. Příběh je skutečně tak jalový a tak jasně nalinkovaný, že hned víte, jak to celé skončí a že v tom nebude chybět rozhodnutí na poslední chvíli a závěrečná scéna v dešti, ale pokud do toho jdete s tímto očekáváním, tak vás film rozhodně neurazí a v rámci možností se i pobavíte. 2,5*(5.5.2007)

• mandes

rozpočet : $30 million tržby celosvetovo : $180,622,424(23.1.2007)

• bouncer

No mě se líbila ta historka s kočkou :-) Jinak ovšem nevím, kde se ti scénáristé berou... a kde vykrádají tak nezajímavé a stokrát viděné zápletky. Reese Witherspoon se touto rolí zaškatulkovala, možná do konce kariéry, což je možná škoda...Pravá blondýnka 5 už asi takový hit nebude.(22.1.2004)