Extra život

• Velká Británie A Life Less Ordinary (více)

Z dílny tvůrců Trainspottingu přichází černá komedie o dvou andělích, kteří mají být vykázáni z nebe za neřestné chování. Mají však jednu možnost, jak se „vykoupit": totiž dát dohromady párek naprosto odlišných mladých lidí, o kterých si nebeský šéf, archanděl Gabriel, myslí, že by k sobě pasovali. A tak mají „stále ještě andělé” před sebou nelehký úkol: spojit srdce uklízeče kanceláří a zhýčkané a přepychem znuděné dcery jeho šéfa. (Bonton Home Video)

OG_Swifty

Vubec si nepamatuju, proc jsem se na tenhle film chtel podivat, protoze to byla docela nuda. Postavy celkem trapny, jejich chovani takovy nicim zajimavy a prislo mi, ze to vlastne nema zadny spad. Od zacatku bylo jasny, k cemu dojde a tak bylo jenom otazkou, nez ubehne vetsina stopaze k nejakymu tomu finale... Ale abych to jen nemrdal, bylo tam par vtipnejch scen a finale me taky docela bavilo (i diky hudbe), takze takovy slaby 3* tomu dam. A animak na konci byl sracka. ()

k212

Typické téma, nahlížené z netypického úhlu. Lépe řečeno, to co mě nebaví u Boylea ve smrtelně vážných záležitostech (Pláž kupříkladu), to mu u mě prochází v této komedii. Počínaje klasickým raveovým tempem, přes halucinačně ujeté záběry kamery, skrz zajímavě nasnímanou krajinu, až po přeslazený -nicméně originálně pojatý- hepáč. No a Ewan McGregor zde poprvé ukazuje ve vší parádě, co v něm skutečně dřímá - tedy tanec a zpěv. ()

pakobylka

Taková průměrná, trošičku fádní jednohubka. Nedokázala se vyhnout trapně afektovaným výstupům, které měly umocnit všeobecné veselí, ale co se mě týká, minuly se účinkem. Ke konci ztrácí vtip i nadhled a stává se mírně slaboduchou, což je vzhledem k neotřelému námětu docela škoda ... 2,5* ... P.S.: Jak vidno, andělé zachrání leccos, ale režisérům se do řemesla raději nepletou - asi pro to mají své důvody. ()

Triple H

Milé, ale zároveň strašný maglajz, ktorý nevie čo chce byť, ani ako to povedať. Boyle po kredite zaslúžene vydobytom Trainspottingom dostal viac peňazí a v snahe posúvať sa ďalej tápe. Vybral si totiž látku, ktorá je jednoduchá, zemitá a strohá (podobne ako jeho prvé dva filmy) a v tomto štádiu jeho kariéry teda aj nutne zaostávajúca za jeho ambíciami a prirodzeným vývojom. V tomto prípade menej malo byť viac. Boyle ale mieša štýly, žánre, hudbu, nadprirodzené prvky, humor, akciu, romantiku a celé je to vlastne prázdna blbina. Tá pubertálna rozgajdanosť a úprimná snaha sú sympatické, ale výsledok je príliš nesúrodý, aby výraznejšie zaujal. 90s nostalgia. ()

venca163

Problémem romantickejch filmů je, že jsou na sebe vždycky tak cca od půlky nasraný a musíš sledovat, jak skrz vztek, slzy a osamělost zase hledaj cestu zpátky. Navíc ten nadpřirozenej element tu byl fakt hloupej - semtam tam vyskočil nějakej anděl s lopatou a usiloval v rozporu s pro něj očekávanou motivací jednomu z nich o život až moc zatvrzele. Celkem tuctovou romkomedii podrželi hlavně Ewan s Cameron. (65%) ()

• Natáčení probíhalo v Salt Lake City v USA a trvalo 50 dní. (Terva)