poster

Bio Ráj

 • Itálie

  Nuovo cinema Paradiso

 • Francie

  Cinema Paradiso

  (Francie)
 • slovenský

  Kino Raj

 • anglický

  Cinema Paradiso

Drama / Romantický / Komedie

Itálie / Francie, 1988, 155 min (SE: 124 min, Director's cut: 173 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  *****

  Otevřít staré rozvrzané dveře, vstoupit dovnitř. Po dřevěné podlaze, praskající při každém kroku, projít okolo pokladen se zataženými okýnky a cedulí „dnes hrajeme zadarmo“. Vejít do potemnělého sálu, zamířit k prvnímu volnému, starosvětsky nepohodlnému sedadlu. Pokojně se usadit a počkat na charakteristický zvuk staré promítačky. Představení začíná – vítejte v ráji. ___ Děkuji, děkuji Giuseppemu Tornatorovi a všem lidem, kteří jej v dětství nějakým způsobem ovlivnili, kteří měli podíl na jeho proměně z obyčejného malého Siciliána ve světově uznávaného režiséra. Jinak by tato částečně autobiografická pocta zašlé slávě kin nikdy nemohla vzniknout. Tornatore vytvořil mikrosvět, který miluje film, žije jim a nedá na něj dopustit. Pokud opravdu na podobném místě vyrůstal, závidím mu. Žít v té době, do Giancalda bych neprodleně emigroval. Oprašování stříbrného prachu z dávných vzpomínek podmalovává a nostalgický dojem prohlubuje hudba Ennia Morriconeho a Philippe Noiret exceluje v roli filmuznalého muže s kapsami plnými mouder. Co více chtít pro znásobení symptomů cinefilie? 90% Zajímavé komentáře: Marigold, liborek_, !Borec!, Eruntano(3.6.2008)

 • Hellboy
  ****

  První půlka je krásná oslava kinematografie a jakýsi zjednodušený průřez jejími dějinami, nebo aspoň určitými roky. Naprosto dokonale mě vtáhla, uchvátila. Druhá část mě nijak zvlášť nezaujala, navíc překypuje patosem a sentimentem... Přesto zajímavý zážitek, ke kterému se asi někdy vrátím. Ale asi ne k režisérskému sestřihu, který byl 170 minut dlouhý, a občas docela nudil.(23.9.2010)

 • DaViD´82
  *****

  Aneb proč jsem se léta zdráhal zavítat do multikina... Spolu s prvním Indym ve mě Tornatore právě tímhle bijákem nejvíce zažehl lásku k filmu.(15.8.2004)

 • Vodnářka
  *****

  Někdy je těžké odejít, ale nevrátit se je mnohem mnohem těžší.(29.12.2010)

 • AngelAngie
  ****

  Musím říci, že jsem čekala víc. Po režisérské stránce a i té scénáristické, je film dokonalý a hodnocení si zaslouží, bohužel na mě ale místy působil i přes svoji obří sílu velmi prázdný a čekala jsem něco jiného. Kdyby se film nepohyboval v tolik kinematografické poloze, hodnotila bych ještě míň, ale vzhledem k tomu, že film miluji zhruba od věku, kdy ten malý prďola, tak hodnocení také musím zvýšit. Závěr krásný, bohužel předvídatelný, snad jako všechno a to je to, co mě mrzí nejvíc .. tohle je mé asi největší filmové zklamání.(31.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace