Reklama

Reklama

Stroj času

  • Česko Cronos (festivalový název) (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

V roce 1536 alchymista Uberto Fulcanelli, skrývající se před inkvizicí v Mexiku, započal práci na zařízení, které mělo svému majiteli dopomoci k věčnému životu. To zařízení se jmenovalo Cronos. O čtyři století později nalezne starožitník Jesus Gris podivný přístroj ukrytý v starobylé sošce archanděla. Jesus kouzlu mechanického skarabea, jenž odměnou za lidkskou krev propůjčuje svému majiteli novou životní energii, záhy podléhá. Není však sám, kdo o existenci Cronosu ví...

Tímto filmem s pochybným českým názvem STROJ ČASU se na počátku devadesátých let zviditelnil dnes již kultovní mexický režisér Guillermo del Toro (BLADE 2, HELLBOY, Faunův LABYRINT), přičemž do hlavní role obsadil herce Frederica Luppiho. Ten se objevil i v Torových pozdějších filmech PRINC BEZ KRÁLOVSTVÍ a FAUNŮV LABYRINT. (Niktorius)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (101)

BoredSeal 

všechny recenze uživatele

Zajímavý nápad, který bohužel ruinuje sucharský příběh neschopného dědka a jeho otravné vnučky. Jako by scénárista váhal, jestli točit horor o svůdnosti kšeftu brouka a starého člověka, roztomilý dětský film o vztahu dědka a vnučky nebo temný krimi thriller o zlém továrníkovi a jeho bezcharakterním synovci. A nejhorší na tom je, že hororová linie je absolutně neagresivní a nudná a nejblíž to má k hororu, když si u jedné scény říkáte, jestli dědek ví, že kromě krve olízne na veřejných záchodkách zřejmě i jinou tělesnou tekutinu. Film snad neobsahuje jedinou zajímavou životnou postavu a jeho "hrdina" musí být ten nejneschopnější upír všech dob. Remake s někým, kdo nemá slabost pro malé děti a nebojí se přitlačit na tužku (nebo klávesnici) by Cronosu prospěl. ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Velmi zaujimavy a nepredvidatelny mysteriozny horor, so spravnou davkou tajomnosti a kvalitnymi hereckymi vykonmi. Samotny Cronos je velmi zahadna a strasidelna vecicka, avsak dej sa sustreduje viac na jeho ucinky na hlavnu postavu, ktora sa chtiac nechtiac zacne menit na nieco neludske. Filmik je jasnym prikladom toho, ze ked reziser nema ruky zviazane hollywoodskou masineriou, dokaze do filmu vlozit omnoho viac zaujimavych prvkov a napadov. Nechcem povedat ze del Torove neskorsie filmu su zle, ale s Cronosu jednoducho citit uprimnu, poctivu filmarcinu, co v pripade hollywoodskych filmov ani zdaleka nieje pravidlom. 8/10 ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Pozoruhodný film o touze po nesmrtelnosti, lépe řečeno věčnosti. Objevuje se zde již del Torův rukopis, který rozvine v následujících filmech. Záliba v hmyzu se naplno projeví ve filmu Mimic, fantaskní svět plný nočních můr s dětskou hrdinkou ve Faunově labyrintu. Pití krve a krvavé scény vůbec jsou tématem Bladea 2... Stroj času v podobě brouka připomene L´Marchantovu kostku z Hellraisera. Také ona nakonec většině svých majitelů přinese nekonečnou rozkoš...v podobě pekla. Precizní práce s kamerou, cit pro výtvarné obrazy a detail však nedokážou vyvážit pomalé tempo filmu. Ron Perlman se svou ojedinělou vizáží dá vzpomenout na jeho herecké začátky - Boj o oheň a Jméno růže. A zde má neustálé problémy s nosem! V závěru filmu jsem si vzpomněl i na Re-Animátora.... Celkově za 3, jelikož i přes zajímavé nápady jedno podívání stačí. ()

Dannysek4U 

všechny recenze uživatele

K cemupak to prirovnat? Tenhle film je neco mezi Wellesem, Stokerem, Romerem, Veci Makropulos a Upirem z Ferratu :o) Ne, vazne, neni to spatnej bijak, jen asi neni vhodny ho klasifikovat jako horor. Spis mystery opleteny par hororovejma motivama. Kazdopadne je mily, ze se nedrzi zabehnutejch klise, stoji na relativne zajimavym a dobrym pribehu a del Toro v nem mohl naplno projevit svoji posledlost malickostma a oblibu kratkejch meziscen. CEskej preklad berte s rezervou, "stroj casu" je trochu zavadejici. Mimochodem skoda, ze tam samotnymu Cronosu neni venovano vic prostoru. Na druhy strane jsem byl mile prekvapenej Federico Luppim a trochu i tim Perlmanem. Proste mila a zacne rezisersky osobita podivana. A nakonec dotaz a nabeh na spoiler: Jmeno Jesus Gris je dost podobny Jesus Christovi, to je jasny (ostatne se o nem v samotnym snimku mluvi), ale jedinou spojitost, kteru jsem mezi temahle dvema postavama nasel, je to zmrtvychvstani - pokud tam nekdo vidite neco jinyho, rad si to poslechnu, resp. prectu v poste. Diky a preji pekny zivot bez mramorove kuze :o) ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Filosofický rádobyhoror o tom, že ta nesmrtelnost zase neni tak úplně super, del Torovi moc nevyšel. Neupírám mu pár dobrých záblesků originality a celkem solidní obsazení, ale to nemůže vynahradit neskutečnou táhlost děje, která mě několikrát takřka uspala. A to stopáž patří k těm kratším. Jako debut to ujde, ale rozhodně z toho nebudu skákat do vzduchu jen proto, že je to del Toro. 30% ()

Galerie (10)

Zajímavosti (16)

  • Guillermo del Toro začal psát scénář k tomuto filmu již v roce 1984 pod názvem "Vampire of the Grey Dawn". (Chatterer)
  • V 50. minutě je řečeno, že tělo nebude mít obřad, nebude ukazováno a bude rovnou spáleno. Přesto se však poté uvedené praktiky provádějí. (Terva)
  • Guillermo del Toro se ve filmu objeví spolu se svou ženou před domem Jesuse na začátku filmu, kdy venčí psa. (HellFire)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno