V předvečer druhé světové války je Španělsko plně v zajetí vlastních rozbrojů. Generál Franco tvrdě útočí na opoziční republikány. Rozrušená společnost je vedena již jen zákony zabezpečujícími vlastní přežití. Desetiletý Carlos, sirotek jednoho z padlých republikánů, se dostává do sirotčince, který vede invalidní ředitelka Carmen spolu s profesorem Casaresem, jenž pro umocnění mužnosti popíjí líh z naložených lidských embryí. Záhy po příchodu začíná Carlose navštěvovat přízrak chlapce, který se za záhadných okolností z ústavu ztratil. Pátrání po Santiho stopách přivedou Carlose k nečekanému objevu. V podzemních prostorách strašidelného sirotčince je ukryto zlato střežené frankistickým patolízalem, bezcitným a surovým Jacintem. Carlos stejně jako kdysi Santi, toto tajemství nedopatřením odhalil, a nyní je čas za něj zaplatit. (Česká televize)

mirror

Príjemná, do originálneho prostredia zasadená ducharina, vybudovaná na pevnom základe pod dohľadom nadaného režiséra, ktorá nikoho neurazí, ale ani nikoho veľmi nevystraší. ()

Gardenboy

Výrazovo veľmi podobné ako Opustený (Torzok), ale toto mi pripadalo chudobnejšie. Absentovalo v tom hneď niekoľko vecí - obsiahlejší dej a konkrétna scéna, na ktorú by som nezabudol (v Torzok to bola scéna, keď hlavný hrdina zo samotky videl na dvor rovno na kolotoč na ktorom sa točil jeho mŕtvy priateľ). Ináč musím vyzdvihnúť pôsobivú hudbu, kameru, (detské) herecké výkony a občas celkom príjemné mrazenie na chrbte pri strašidelných scénách. Tento film mi dal presne to, čo od kvalitného filmu čakám, no cez to všetko to nie je na 5* ()

E lan

Vcelku povedený film, který ale Faunovu labyrintu nesahá ani po kotníky. Přesto každý musí nějak začínat a atmosféra filmu je opravdu povedená. Rozuzlení příběhu je trochu moc očekávané. Prostě průměr... ()

Trias

Jak vlastně vypadá Španělsko za občanské války? Díky filmům Faunův Labyrint a Princ bez království si ho představím právě takto: Jasné, zářivé barvy - žlutá, oranžová, naopak žádná černá a tmavá -, chudí, prostí lidé, kteří si místo války přejí klid a mír, vzdělaní lékaři, kteří padají pod tíhou událostí a konečně samotné vůdčí a agresivní typy lidí, kteří válku vlastně rozpoutali a právě kvůli nim se vede. Zatímco Faunův labyrint staví na dvou spojených příbězích, Princ bez království se snaží oba náměty spojit. Nevybuchlá bomba, která nám přípomíná hrůzu války, možná i memento Guernicy, kontrastuje s uzavřeným komplexem sirotčince Santa Lucía, který si žije vlastním životem. Obyčejný příběh v obyčejném Španělsku v neobyčejné občanské válce. Čím méně je Guillermo del Toro komerční, tím se mi jeho filmy líbí více. Už proto očekávám druhého Hellboye s napětím. ()

Henry Morgan

Dal jsem 5*, protože jsem to sledoval se třema ignorantama, který to nazvali píčovinou, takže to ze čtyř zvedám na 5, abych jim udělal radost :D ale je fakt, že se mi líbilo, sice to nebyl moc horor, umím si představit, že by z toho třeba rodriguez udělal skvělou komedii, ale del Toro to zvládl na vážno a dobře. Když se na to nahlíží jako na příběh jednoho dětského domova, ve kterém se odehrávají podivné věci, tak je to vskutku zajímavé a velmi invenční, ale pokud v tom hledáte pointu a nějaké poselství, jako ve většině filmů, tak se nedočkáte a asi se to bude zdát poněkud debilní. Nicméně si myslím, že se nejedná o běžný film a běžného režiséra, takže vzato s nadhledem a pochopením si to nakonec těch 5 hvězd zaslouží. Jedním slovem: zajímavé a místy ponuré i ve slunečném španělsku. ()

Petulka88

Pro mě byl Princ bez království mírným zklamáním. Jednak mám rád filmy Guillerma del Tora a jednak mě navnadilo nustálé porovnávání s Faunovým labyrintem, mým nejoblíbenějším filmem od tohoto režiséra. Takže očekávání byla velká. Bohužel, zůstala nenaplněna. Spíš bych Prince bez království viděl jako lepší verzi Sirotčince. Lepší proto, že u Sirotčince jsem se nehorázně nudil, což tady nehrozilo. Ale že by mě Princ dokázal vtáhnout jako Faunův labyrint, to ani náhodou. Nejlépe na tento film sedí okřídlená věta: Je to takové nemastné, neslané. Postavy jsou nijaké, žádná záplava emocí se taky nekoná a o nějaké promyšlené pointě ani nemluvě. Jediné co se tvůrcům docela podařilo, byla mírně hororová atmosféra. Rozhodně to není špatné, ale tentokrát tvůrci zůstali někde v půli cesty. ()

LuckyDuckie

byla jsem natěšená na mraženej hororovej dort a místo toho jsem slízla jen trošku přestárlý, rádo by strašidelný a uměle vyhoněný šlehačky. bojim bojim bylo asi dvakrát. bombu bych zkousla, i mrtvýho prcka s dírou v hlavě, ale ten děj! o ničom! tož jedna hvězda dětem za to, že hrály samy sebe a druhá hvězda ani nevim za co. asi z úcty k del Torovi. na něčem holt výrust musel. ()

sarfian

Z atmosféry tohto typu filmov mám vždy nejakú depku. Nemám ale pocit, že by sa mi film nepáčil, len je to také divné. Vizuálne je to dobré, ale ten plytký a pochmúrny príbeh je taký nijaký, ale zároveň chcete film dokukať. Pre mňa je to len priemer a nevidím tu ani nijakú režisérsku genialitu podobne ako som ju nevidel ani vo Faunovom labyrinte, je to presne ten istý typ filmu a mám z neho presne ten istý pocit . VIDENÉ 1x ()

kukkik odpad!

"Jsem vážně tak mimo..? Ne, to ty dnešní děti musejí být mimo!" - ředitel S.Skinner a já souhlasím. U tohoto filmu vážně nechápu hodnocení.. Však je to naprosto jasné béčko a to ještě dosti slabé, tak kde se berou ty 70% apod. hodnocení? Nechápu.. vážně nechápu ()

Likan7

Del Toro pro mě nikdy nebude skvělý režisér. Faunův labyrint byl blesk z čistého nebe a i když jsem od něj viděl všechny novější filmy, jeho styl mi prostě nesedí, nebo jednoduše není dobrý režisér. Ďáblova páteř je ale rozhodně jeden z jeho lepších filmů. Ani tak to není horor, než drama se špetkou duchařiny. Duch tu je ale jen jako prostředek, není rozhodně tím hlavním zlem, které se skrývá spíše uvnitř každého z nás. Atmosféra byla skvělá, kamera výborná, nápad parádní, jenže na 106 minut dlouhý film se tu toho moc nestane. Ono je to sice dobrý pro atmosféru, protože mám pak mnohem víc času vnímat okolí, ale tady to del Toro přece jen trochu přestřelil. Ale rozhodně zajímavý film. ()

gemi

Debil je starosvětský film, zachycující drsné období 30. let, a skoro to vypadá, že byl v té době i natočen. Prvních 70 minut se tam skoro nic neděje. Film je spíš mysteriózní než horor, není děsivý a naštěstí neobsahuje ani laciné lekačky. Jenže ani nic opravdu pamatováníhodného. ()

vojtik

Je velice složité psát komentář k něčemu, jehož režiséra bezmezně zbožňujete a pokladáte ho za mistra ve svém oboru. Je to tak komplikované, že kdyby se mě někdo zeptal - proč bych na to měl kouknout? Nezmůžu se na nic víc než - natočil to Guillermo del Toro! Možná bych mohl vystartovat s tím, že je to cizojazyčný film a samozřejmě k němu patří kouzlo exotičnosti. Ale co když narazím na člověka, který pokladá za cizojazyčný a exotický film už Pomádu? Tak bych mu musel básnit o tom, jak to má dusnou a tajemnou atmosféru a že tam asi straší strašidlo. A co když by se daná oběť mého přemlouvání po vyslovení slova strašidlo začala obrácet zády ke mně? Vyrukoval bych s nepopíratelným faktem o prezicním talentu na vyprávění a o skvěle napsaných, ale i zahraných postavách. A co kdyby to odprskl slovy - to má každý oscarový film? Tak by mi nezbývalo nic jiného než začít detailně popisovat, že je uprostřed sirotčince nevybuchlá válečná bomba velká jako hroch a vydává skuhrající zvuky, které ve snech nutí děti poslouchat své vychovatele. A po tomhle by už viděl zoufalství v mých očích, slitoval by se nade mnou a poctivě zhlédl tento skvostný film. ()

Shredder

Guillermo del Toro ma opat presvedcil ze tocenie hororov mu nejde. Devil's Backbone v sebe spaja prvky hororu, thrilleru a dramy ale ani v jednom zanri nevynika, prave naopak. Ziadne napatie, strach, ci pocity. Pointa je az neskutocne hlupa a pokus o dramu chaby. Nepostrehol som vo filme jediny originalny napad ci myslienku a bol som rad ked sa to cele konecne skoncilo. ()

PB2

Horor bych tomu neříkal, spíš přiběh s tajemnými prvky. Vlastně to jsou takové Báječné léta ze španělské občanské války, kde se v první půlce nic moc neděje, takové oťukávání, a druhá půlka je nabitá úplně jinou akcí, než by člověk od hororu čekal. Je docela zajímavé, že podobné téma použil Toro i ve Faunově labyrintu. Název "Ďáblova páteř" je úplně mimo, naopak "Princ bez království" se hodí o hodně víc (i když osobně bych si dovedl představit i lepší názvy pro takový film). ()

xpantherx

Neviem vôbec čo k tomuto dielu napísať. Určite sa človek nenudí až do konca filmu, avšak nejako ma to nenadchlo. Lepší priemer. Zopár zaujímavých momentov, zaujímavá kamera. nič viac, nič menej. ()

Lilien

Fantasy /realita španielskej občianskej vojny. Predvoj Faunouho labyrintu.Ale inak zaujímavá dráma s prvkami hororu. ()

Shanen29

Dobře rozehraný snímek který mě velmi překvapil svou syrovou gradací a pocitem,že si ho promítnu určitě minimálně jednou s lahvinkou červeného vínka. ()