Barbar (2022)

Uprimne povedane, na zaklade hodnotenia ludi, ktorych sledujem som od tohto snimku ocakaval dalsi Get Out. Necakal som, ze sa jedna o polo komediu. Prva tretinu fakt nasliapnuta a musim priznat ze uz som predpovedal koniec na zaklade zabehnutych klise, ze vrah je zahradnik, ale nasledne pri konci prvej tretiny som mal wtf moment, ktory film nasmeroval pre mna nie moc ocakavanym a zelanym smerom. Nasledne v druhej tretine sa rozvija komedialna cast a taktiez nelogicka (nie ze by v prvej casti nebola) a tretou to vrcholi, pricom tam uz ani nevie ci clovek pozera romanticku komediu s nechutnymi postavami. Sice takmer vsetko tam bolo dovysvetlovane, ale chybala mi hlbsia premisa preco sa to vsetko dialo. Pre mna osobne to postradalo napatie (okrem prvej tretiny) a teda bola to skor taka oddychovka, nez poriadna halloween 🎃 lakacka.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

No boli tam aj vtipne sceny, ale musim sa priznat ze na konci som zaspal. Pre deti to ale bude asi dostatocne vtipne.

Nepřítel (2013)

Pocas prvej projekcie som bol sklamany, dej prilis rozvlacny, ziadne prekvapenie, pozastavoval som sa nad prilis velkym sokom postav nad moznym dvojcatom. Pri konci filmu sa to vsak Zlynchovie. A po projekcii som nad tym zacal vazne rozmyslat. Na odporucenie rezisera, ze druha projekcia objasni "vo co go" om sa vrhol na druhu projekciu. Musim konstatovat, ze som dobre urobil. Cim dalej sa mi tento film zda neskutocne prepracovany a zamotany. Lynchovka ako vysita. A aj po druhej projekcii som zacal film posuvat dopredu-dozadu aby som si overil niektore fakty, ktore som si vsimol. Proste vynikajuco atmosfericky film, ktory na prve pozretie moze trochu sklamat a nudit. Avsak urcite mu dajte druhu sancu.

Plynové lampy (1944)

Perfektné. Presne takto si výborný film-noir predstavujem. Temné hmlou nasiaknuté uličky Londýna, zaprášený starý dom s blikotajúcimi plynovými lampami, láskou sa rozplývajúca dvojica a ako je to už v súčasnej tvorbe dobrým zvykom - podkrovie, ktoré ukrýva svoje tajomstvá. Atmosféra psychického teroru a neustálej neistoty dolieha na diváka a nedá mu vydýchnuť pri pohľade na vynikajúce herecké výkony. Bad guy-a by ste skutočne najradšej čo najskôr vyhodili z okna. Možno sa tu rozplývam až príliš, ale naozaj som si tento film užil, keďže jeho spracovanie, čiernobiela kamera a starý vzhľad proste neskutočne dotvára už tak vynikajúci scenár a herecké výkony. Možno by som vytkol priamočiare napredovanie deja, keďže divák vlastne vie ako to skončí a o čom to celé je. Nevyskytujú sa tu žiadne zvraty - teda aspoň pre súčasného diváka. V inom prípade by mi to veľmi chýbalo a bol by to dôvod na zníženie hodnotenia, ale v tomto prípade to atmosféra a herecké výkony vynahradia. Ja viem, už sa opakujem.

Dogma (1999)

Neviem, cakal som od toho vela. Recenzie hovorili ze si z toho krestania vytrhaju vlasy a ostatni sa budu pucit od smiechu. ale nakoniec som sa teda moc nenasmial. Katolikov tento film isto nepotesi, ale ostatni (teda rozhodne ja) sa na tom nebudu sulat smiechom. Naslo sa par svetlych miest kedy som sa pousmial, ale inak nic extra. Sice je dej riadne poprepletany a biblia "vylozena" zaujimavym sposobom az to posobi ako zlatanina zhuleneho Jaya, co sa odraza aj na prilisnej snaha o parodiu a prvoplanovy humor. Ako tak to zachranil len Jay a mlcanlivy Bob. Cakal som, ze sa bude jednat skor o narazky absurdity z oblasti viery, nez takuto prvoplanovost. Alanis Morissett to tam dorazila.

Kancl (2005) (seriál)

Prvá séria o ničom - snaha o skopírovanie UK originálu vo mne nevykúzlila ani pousmiatie. Napriek tomu, že som chcel tento seriál vzdať, pozrel som si aj ďalšie série a dobre som urobil. Keď sa človek odprostí od UK originálu a zvykne si na iných hercov a iný štýl má pred sebou úžasný komediálny seriál, pri ktorom som miestami takmer šťal do gatí. Pecka!

23 (2007)

Zaujímavý mystery film s noir prvkami. Niektoré scény mi nápadne pripomínajú atmosféru Sin City. Bol som trochu rozpačítý keď som sa rozhodoval či si film pozrieť - hlavne kvôli jeho hodnoteniu tu na CSFD. Musím však povedať, že som rád, že som nedal na hodnotenie a teraz som vcelku prekvapný ohľadom jeho nízkeho hodnotenia. Jedná sa o veľmi dobrý film vo svojom žánri, ktorý dokáže prekvapiť a udržiavať napínavú atmosféru. Carrey veľmi dobre zvládol rolu a celkovo stopáž a réžia filmu je veľmi dobrá - nenastávajú hluché miesta, dej pekne odsýpa ďalej. A ako som už zmienil na začiatku - kamera a vizuál je veľmi zaujímavý.

Já, padouch 2 (2013)

Dej mohol byt viac sustredeny na hlavneho zaporaka a Grua. Ale inak nemam co vytknut. Animak postaveny na gagoch hlavne Mimonov, co mi vobec nevadilo, prave naopak. Asi jediny animak v poslednej dobe, na ktorom som sa naozaj z chuti zasmial a nie raz. Slovensky dabing bol vyborny (a to inak vzdy preferujem titulky). Dufam ze sa uz vari niekde dalsie pokracovanie.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Asi budem za blbca ale toto proste nie. Chápem zámer urobiť odľahčenú, sparodovanú akčnú krimi záležitosť. Sem tam som sa dokonca pousmial. Ale tento film proste balansoval na hrane a stále sa nevedel rozhodnúť kadiaľ sa vybrať. Začiatok filmu je skôr akýsi, krimi, akčný. Sem tam nejaký úsmevný gag, scéna. Koniec filmu zas sparodovaný akčný veľkolepý happy end, avšak bolo to až príliš prehnané a dokonca sa mi to teda nezdalo vôbec zábavné a skôr mi to pripomínalo lacné americké paródie. Neviem. Pre mňa obrovské sklamanie, pretože som od toho očakával veľmi veľa, hlavne kvôli hodnoteniu tu na CSFD. Vzhladom na to, že sa jednalo o britský počin tak som očakával akési Blackbooks zmixované so Sherlockom, no nič také sa nedialo.