Hebká kůže

• Francie La Peau douce (více)

Pierre je známou osobnosťou literárneho sveta. Žije pokojný rodinný život s manželkou a dcérou, až kým sa nezoznámi s krásnou mladou letuškou Nicole. Nejaký čas vedie dvojitý život, no jedného dňa jeho manželka objaví kompromitujúce fotografie a rozhodne sa k zúfalému činu. (STV)

Jack.Pott

Tak krááásnou manželku měl suchý, ačkoli renomovaný literární kritik Pierre Lachenay! Jenomže ji měl už tuze dlouho; a vyspat se s půvabnou, něžně vyzývavou a svolnou letuškou je tak jednoduché. Ano, nikoli krajně přitažlivé, nýbrž spíše zrádně jednoduché. A člověk se nesmí nechat bezhlavě unášet sladkobolnými emocemi, když je mnohaletý manžel a táta od rodiny. Prostě nesmí. Jednak protože se dobrovolně skutálel do pavičiny racionálních závazků, a druhak protože ženy dokáží být velmi různé, a neméně hrůzné. ()

pollstro

Truffautův milostný trojúhelníkový příběh, který ve své době sklidil poměrné negativní hodnocení. Jeho příběhové a obrazové vykreslení vlažné lásky je symbolikou lži, dvojího životu a vztahové noční můry, které je přizpůsobeno celkové chladné prostředí. Přesto se ve všech směrech jedná o úmyslné rozhodnutí, ke kterému je přistupováno objektivní, přirozenou a sofistikovanou formou. Vyprahlý a ztracený charakter hlavního protagonisty působí uspěchaně a nudně, což se znatelným stylem odráží na pozornosti k neživým předmětům, které Truffaut s údivem obdivuje a věnuje jim značnou pozornost. S odstupem času intenzivní, působivá a osobitá dramatická romance, která je schopna detailně a chytře zachytit nevěru stylem, který si zaslouží uznání a pozornost. ()

kedluben

žádná "intelektuální" onanie plná dlouhých záběrů a různých symbolických sdělení. je to opravdu "svižný" film o vývoji a zániku vztahů. ()

carnacv

Překrásné drama, které umí dokonale strhnout divákův zájem. Milostný trojúhelník začíná poněkud nevinně, přesto již v poměrně rané fázi filmu dochází k vztyčení jeho stran. Je zajímavé sledovat vztahový vývoj hlavního protagonisty, kdy zpočátku zdá se býti úlet jaksi nevinný, neboť v původním vztahu zjevně problémy nebyly. A nebo, což zjistíme s přibývajícím časem, jsou a byly? Než však budeme řešit tuto otázku, dáme si nádherné intermezzo, které naplno procítá zejména ti, která se v obdobné situaci již ocitli. Máte-li totiž novou známost a nemůžete-li se s ní veřejně promenovat, není úplně jednoduché si krásy nového vztahu naplno vychutnat. V této části se Francois náležitě vyřádil, byť třeba já bych osobně otrapného kamaráda patřičně vypoklonkoval bez větších tyrád. Aby toho nebylo málo, hned po ukončení zmíněné mezihry nastává čas pro rozlousknutí problému. Jde překvapivě vše hladce a vše se snadno a rozumně vyjasní? Nebo nás čeká dvojitý dějový zvrat? To už prozradit nemohu. Nicméně musím konstatovat, že je třeba obdivovat závěrečnou scénu, kterou Francois zvádl bravurně, a to i přes to, že do jeho repertoáru vyloženě nepatří. Takový nekompromisní kousek by se hodil do nejedné gangsterky. Zajisté budete nuceni o snímku přemýšlet i po jeho závěru, neboť alespoň z mého pohledu se hlavnímu protagonistovi v bezvýchodné situaci ulevilo, přičemž jedna z žen svým počinem nezískala satisfakci (byť si to myslela). Závěrem musím vyjádřit obdiv Francoisovu talentu na výběr ženského hereckého obsazení. Tradičně totiž vykazuje nadstandardních kvalit a tento snímek není výjimkou. ()

corax8

Konečně jsem opět viděl normální film. Žádná přehnaná akce, žádé zběsilé tempo, žádné zbytečnosti. Prostě vyvážený gulášek. Příběh je vpodstatě dost prostý, ale režiser z něho dokáže vymáčnot maximum. A přidat k tomu výborné herecké výkony, dobrou hudbu i kameru. Měl jsem pocit, že naprosto rozumím všem postavám a že můžu být součástí nich. ()

kisho

fuuha to bol porod. asi sa mi do ruk dostal nejaky directors cut lebo to malo 137 min. snad ta skratena verzia dokazala putat pozornost lepsie. kazdopadne kus dobreho filmu. ()