Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Bůh opustil nebesa. Píše se rok 1985, v Bílém domě vládne Reagan a smrt swinguje v rytmu AIDS. Ve společnosti vládne pokrytectví, strach z odlišnosti a zahanbení, výčitky za minulé prohřešky, drogy a především sex.
Muž miluje muže. Mají se ke své sexuální orientaci přiznat, nebo je lépe ji skrývat, jako je tomu v případě právníků Roye Cohna a jeho kolegy Joa Pitta? Roy to dělá z obavy o svou kariéru, Joe proto, že se za ni stydí. Je dokonce ženatý s Harper. Ta se poté, co jí manžel odhalí pravdu, dostává na absolutní dno a začne být závislá na valiu. Léky, coby jediný utěšující prostředek, se stanou nejlepším společníkem i Roye, který má AIDS (okolí ovšem tvrdí, že má rakovinu jater). Umírá i Prior Walter, který se nakazil, když byl nevěrný svému milenci Louisovi. Louis jej proto opouští a setkává se s Joem.
Šestidílná minésrie HBO Andělé v Americe je považována za výjimečnou televizní událost - komorní a zároveň epickou podívanou, jež reflektuje dobovou politiku a morálku na příběhu šesti postav, jejichž osudy se vzájemně prolínají v bouřlivém prostředí New Yorku konce 80. let. Na hranici mezi komedií a tragédií, lásky a zrady, života a smrti sledují diváci jejich cestu krajinou zoufalství i naděje, která byla tak určující pro Ameriku konce 20. století.
„Je v tom vše, co si dovedete představit: láska, smrt, opuštění, zodpovědnost, pokrytectví. Ale díky představivosti Tonyho Kushnera také spousta smíchu a fantazie,“ vysvětluje představitel jedné z postav Jeffrey Wright.
Dramatické poselství příběhu, vynikající režie a účast slavných hereckých hvězd zaručily úspěch seriálu i při uvedení v Evropě, která je otevřena nejen otázkám politickým, společenským a náboženským, ale také problematice spjaté s homosexualitou a šířením nemoci AIDS.
Jedinečné na seriálu kromě jeho námětu a zpracování je i to, že někteří z herců ztělesňují (stejně jako tomu bylo na divadelní scéně) více postav. Zvláště obdivovatelé Emmy Thompson a Meryl Streep si těchto skvělých hereček užijí dosyta. Emma hraje postavy tři, Meryl čtyři: „Byla to opravdu velká legrace a bylo zábavné hrát více postav. Měla jsem původně hrát tři, ale nakonec mi Mike řekl, jestli nechci hrát čtyři. A já: ‘Jo, nemůže jich být pět?‘.“  Další postavy stejně brilantně ztvárnili Mary-Louise Parkerová, Jeffrey Wright, Justin Kirk, Ben Shenkman, Patrick Wilson, James Cromwell, Michael Gambon a Simon Callow. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (192)

FrodoF 

všechny recenze uživatele

Tento přepis divadelní hry mě opravdu mimořádně vzal, akorát podle mě trochu ztrácí na síle, když je vysílán se sedmidenní pauzou. Je celkem znát, že je to adaptace divadelní hry především díky těm dlouhým dialogům a monologům. Herecké výkony jsou veškeré skvělé, excelují především všichni gayové (včetně Pacina). Ale rozhodně Andělé v Americe nejsou pro každého. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Tento seriál predstavuje niečo úplne nové v celkovom ponímaní,seriálov. Jeho najväčšou výhodou je že sa tvári aj vyzerá ako film. Film ktorý je natiahnutý na 360 minút. Nichols si nevybral zrovna najlepšiu látku, pretože je nesmierne ťažké previesť divadelnú hru na plátno a nie vždy sa to podarí a Nichols nie je režisér ktorý by natáčal samé úžasné filmy ale musím podotknúť že anjelov zvládol na výbornú. Je to krásne, tiché, čarovné, skutočné, iné. Asi žiaden film mi nedal možnosť nazrieť do sveta homosexuálov týmto spôsobom. Síce mi trocha vadí že na lesbičky za zabúda ale celkovo mi tam tá homosexualita nevadila. Nič proti skrotenej hore anga leeho ale musíte uznať že teplý cowboyi sú preca len iné kafe. Herci sú to výsostne skvelý a najväčšia chvála putuje Pacinovi ako obvykle, ktoré ho som naozaj nemal rád ale aj mi ho boľo ľúto, Wright ktorý zahral charakterovo najlepšiu rolu vo svojom živote a ja som mu to zožral aj s navijákom, Kirkovi ktorého osud som sledoval s takým súcitom až som sa sám sebe čudoval a pre mňa je to práve Kirk čo spravil svojim herectvom s tohoto seriálu to čo je, no a Parkerová ktorej pomätenosť bola mätúca, vtipná a strašná zároveň a tiež preto lebo vo filme plnom homosexuálov bola ona jediná dievča a vedomá si toho dala do roli všetko. Thompsonová mi prišla neskutočne prehrávajúca ale len ako anjel, môj osobný pocit , možno že to tak malo byť ale na anjela mi to nesedelo. Postava doktorky bola úžasna. Streepová takisto. Jej Hannah typická američanka a to mi liezlo na nervy, ale ako rabín a duch sa zhostila svojej úlohy na výbornú. Newmanova hudba bola priam než dokonalá a krásne splynula s dejom. Od prehrávajúcich a absolútne nesympatických hercov ako Wilson a Shenkman ktorých vzťah bol síce opodstatnený ale pre príbeh nepotrebný a pre to ma ich scény nudili. Celkovo to nie je zlý seriál. tak isto nebo bolo nádherne zobrazené, ale okrem toho prehrávania mi tam vadili neustále rozhovory o politike. Američania možno rozumejú ale ja zásadne politiku neuznávam a jediné prečo v tomto seriáli bola aby pripomenula dobu, lenže voči príbehu je nepodstatná pretože príbeh sleduje osudy ľudí, ktorý majú problémy zo svojou sexualitov, rodinou, manželkou, AIDS, takže politika je tam celkovo rušivá. Koniec je vzhľadom na ameriku neamerický a preto poteší. zvláštne dielko, ktoré mi v pamäti bude dlho rezonovať ale kvôli spomínaným veciam nemôžem dať 5* ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jsou to teda spíš slabší čtyři hvězdy. Hodně jsem zvažoval, jestli to nakonec nestočím ke třem. Chápu, že Andělé v Americe ve své době šokovali. Museli šokovat jak inteligentně pojatým tématem, tak hereckým obsazením, což v té době standard na mini sérii rozhodně nebyl. HBO ale hned od počátku působení v Evropě vědělo, jak na diváka. Pamatuju si, že tento seriál byl jeden z těch prvních, co zasponzoroval a mně teda hodně dlouho unikal. Herecky, což byl hlavní důvod si jej pustit, je to teda totální pecka. Ještě aby ne, když se jedná o divadelní hru. Nejzajímavější postavy pro mě jednoznačně byly Al Pacino a Jeffrey Wright. Jejich dialogy jsem si jednoznačně užíval, čímž neříkám, že ostatní nebyli zajímaví. Na mě to ale bylo moc do tepla, hodně o AIDS a navíc jsem z toho cítil vliv sionistů a kabalistů, což v seriálu sami vtipně glosovali a naráželi na to. Místy to bylo hodně avantgardní, více než by asi muselo být. Ztrácel jsem se v záplavě abstrakce, což chápu, že mělo snahu zapříčinit onu osudovost a epičnost. Na mě to ale úplně nezafungovalo. To ale neznamená, že jsem si to neužil. Závěr v Central Parku je velká pecka! ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Pro někoho už pár let po vzniku zastaralé, pro mě, který jsem jeden z nejslavnějších původních počinů HBO nechával ležet ladem trestuhodných patnáct let, stále aktuální, stále živé, stále řešící témata, která nikdy nezestárnou. A je úplně jedno, kdo je u moci, kdo se musí stydět přiznat orientaci či u lékaře slyšet libovolnou osudovou diagnózu. Lidé budou vždycky chladní, nepřístupní, ale jiní zase budou přející, věřící a plni naděje. Snad. Samotný seriál pak je v mých očích neopakovatelným rozsvícením pochodně, kterou nesou zejména můj navždy milovaný Pacino, čarokrásná Mary-Louise a jako kometa zářící a srdnatě hořící Justin Kirk. Je mi smutno za všechny ztracené duše, za všechny zapomenuté anděly, za všechny diváky, kteří Nicholsův (a zejména Kushnerův) opus odsuzují jako nudu nebo jako ostudu a v neposlední řadě je mi smutno z toho, že jakkoli patří Andělé v Americe rokem natočení do tohoto století, mám těžko vysvětlitelný strach z toho, že takové podívané už se dnes netočí. Race, taste and history finally overcome. And you ain't there. ()

TheJokerCZ 

všechny recenze uživatele

Naprosto dokonalé herecké výkony, ale nejvíce vyčnívá ten Pacinův (alespoň pro mně). Kupodivu jsem zde našel i velmi dobře zvolené vtipné momenty, které odlehčují celkovou vážnost tématu. Těch pět hvězd není úplně zasloužených, ale já se nechal unést již právě zmiňovanými hereckými výkony. 8/10 ()

Galerie (93)

Zajímavosti (18)

  • Celkem šest herců bylo za svůj výkon nominováno na Zlatý glóbus. Jedinou výjimku mezi hlavními postavami tvoří Justin Kirk, který měl být nominován v kategorii pro nejlepšího herce ve vedlejší roli, dokud se nezjistilo, že na obrazovce tráví mnohem víc času než jeho kolegové ve stejné kategorii. Nicméně po přesunutí do kategorie pro nejlepšího herce v hlavní roli ztratil několik nominačních hlasů, a tak nakonec vyšel naprázdno. (StarsFan)
  • Když sestra Emily začne na Priora mluvit hebrejsky, pronáší El Malei Rachamim, modlitbu pro mrtvé, a žádá o odpočinek pro Priorovu duši. (Wendy)
  • Scénář k snímku napsal Tony Kushner podle stejnojmené hry oceněné Pulitzerovou cenou. (JARDAHONDA)

Související novinky

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols

20.11.2014

Ve věku 83 let nás opustil Mike Nichols, režisér Absolventa, Kdo se bojí Virginie Woolfové? nebo Hlavy 22. Berlínský rodák se dostal do Ameriky v roce 1938 a po čase zjistil, že jej láká dramatické… (více)

Reklama

Reklama