Zrůda

• USA Monster (více)

DannyBoy80

Skvělé herecké výkony Theron a Ricci, a tím to končí. Děj i když byl podle skutečné události mě nijak nenadchnul, napětí nulové. Prostě je to o ženské co odpráskla pár chlápků. Možná lepší kamera a střih by to vylepšily a daly by tomu aspoň trochu napětí a dramatu. ()

Haymar

Charlize Theron je již dlouho mou favoritkou a "Zrůda" je její životní rolí, za níž si toho Oskara plným právem zasloužila - opravdu sem nechápal, jak se ta "něžná, štíhlá a distingovaná sexy blondýnka" dokázala proměnit ve "vyjetou, ošklivou a životem tvrdě zkoušenou šlapku" z úplného dna společnosti... Na druhou stranu mě zásadně vadily 2 věci. Jednak je to neprávem (téměř zcela) přehlížený skvělý výkon Christiny Ricci, která za Theronovou v žádném případě vůbec nezaostává... a druhak je to schopnost američanů (a jejich již charakteristický znak), dělat ze svých zločinců téměř "národní hrdiny"... V jádru se jednalo o další film o ničem, který měl šokovat jen svou brutalitou - což se mu do značné míry daří... Nakolik však šlo o autentickou podívanou, ví (přesněji věděla) jen Aileen (a ta si to vzala s sebou do hrobu)... ()

Schuldiner

Charlize Theron mě v tomto filmu odrovnala.. To, co ze sebe udělala a to, jak si s tím poradila, zvedá tenhle film hodně vysoko.. I ten příběh stojí za to.. Depresivní a v podstatě nechtěná cesta do záhuby.. ()

angloumene

Jak už tady zaznělo mnohokrát, výkon Charlize Thernon je opravdu neuvěřitelný, téměř jsem nevěřila, že je to vlastně drobná a hezká herečka. Film je dost brutální ať už jde o znásilnění nebo o pouhou představu, že lidé kterým to tak úplně nevyšlo, opravdu žijí mezi námi, ale jsou jiní, drsní a námi nepochopení. ()

peetriss

Kdybych dal tomuto snímku méně než pět hvězdiček, velice bych mu ublížil. Zrůda je skvěle propracovaný psychologický profil nepříliš atraktivní ženy - prostitutky na samém okraji společnosti, všemi zatracované a znevažované, která v sebeobraně zastřelí zákazníka, což v ní vyvolá nezkrotné nenávistné sklony především vůči mužské části společnosti, která se projevuje obrovskými návaly násilí a zuřivosti. Je jen málo filmů o masových vrazích, kde se občas přistihnete při pocitu sympatií k člověku, kterého byste normálně nenáviděli. A možná i tímto je film tak výborný. Precizně maskéry "upravená" Charlize Theron předvádí neuvěřitelný herecký koncert, který si oscarovou sošku zasloužil, že ani Christina Ricci ji v žádném případě nestíhá sekundovat. Všem doporučuji k vidění - 90%. ()

PetkaW.

Upřímně vůbec nevím, co napsat... Zrůda je jeden z těch filmů, co se člověku dostanou pod kůži a tam zůstanou. Atmosféra neuvěřitelná, příběh sám o sobě neskutečný, všechno do detailu propracované. Z mnoha scén mi šel mráz po zádech. Hlavní postava se vám hnusí, ale zároveň ji musíte litovat a soucítíte s ní. Píše to tu každý, ale musím taky - výkony obou hereček nejde popsat slovy. Ricci i Theron se tu představují v úplně jiných rovinách, než je u nich člověk zvyklý. To, co předvedla Charlize bylo brilantní. Dokonale se do své postavy vžila. Změnila veškeré své herecké návyky a řekla bych, že to je hlavně zásluha její a její kolegyně, že má tento film tak dobrá hodnocení a že právě ony z něj dělají to, co je. ()

Disease

V podstatě jde jen o herecký výkon Charlize Theron, která toho úplně vymaštěnýho babochlapa zahrála fakt na 5*. Jinak taková normálka. Na rozdíl od některých komentátorů si ale nemyslím, že tvůrčím záměrem bylo vzbudit soucit. ()

Milodar

Charlize Theron zde exceluje a je opravdu sexy! Samozřejmě jako herečka. Je to velmi šťavnatá herečka. A Ricci je taky broskvoňka, která na place jistě nejednou musela říkat rejžovi "tati". ()

Hanes88

O Aileen Wuornosové jsem už dříve slyšel, takže jsem věděl co dělala a jak ji dopadli. Těžko říct nakolik se shoduje ten příběh s pravdou, ale je to dost zajímavé. Kdyby ji nepotkala ten večer v tom baru, tak by to všechno možná dopadlo jinak. Natočeno to bylo dost dobře, na nic si tu nehráli, hudba dobrá, maskéři odvedli neskutečnou práci, kdy z 27-leté Charlize Theron, krásné herečky, udělali opravdu Aileen (jinak bych to nedokázal říct)...A výkon samotné Ch.Theron? Naprosto výborný. Ty gesta musela mít hodně nastudované. Za mě 85%. ()

Rozjimatel

Je až neuveriteľné, ako sa taká príťažlivá žena, ako je Charlize Theron, dokázala v tomto filme zmeniť na tak desivú a odpudivú príšeru. To, ako tá postava vyzerá, ako sa správa a vlastne skoro všetko, čo sa vo filme deje, robí film veľmi nepríjemný na sledovanie. Musím ale jednoznačne uznať, že Charlize Theron to zahrala skvelo (zaslúžený Oscar), čo je ale jedno z mála pozitív celého filmu. Už tá druhá hlavná postava (Christina Ricci) je scenáristicky veľmi divná (šuští papierom), neveril som jej nič. Keď k tomu prirátame slabú réžiu, čudné dramatické spracovanie (hlavne dramatické scény medzi dvoma hlavnými postavami pôsobia veľmi neprirodzene) a hudbu o ničom, celé to drží pokope iba na silnej téme. Treba uznať, že aspoň scény jednotlivých zločinov sú natočené veľmi dobre, čo je ale iba malá časť filmu. Práve vtedy prichádza pár najsilnejších dramatických momentov celého filmu (prvý zločin, zákazník panic, zákazník policajt). ()

woodsman

velmy dobre natocene neuveritelne ako zamaskovali Charlize Theron pekna herecka pekne ich lovila oho 1 zmrda ale dobre ze zabila sak ju chcel rozrezat mozno mal uz pred nou par zabiti cize zachranila dalsie zivoty ale potom sa jej to uz vymklo z ruk ()

system

Nejhorsi pocit z filmu mam asi ten ze hlavni hrdinka vrazdi lidi jak na bezicim pasu, ale i presto ji nedokazu za jeji ciny odsoudit. Jinak vyborne psychologicke drama, kteremu chybi k dokonalosti jen malo. ()

Damielka

Pretty Woman po dvaceti letech? Charlize Theron ze sebe stvořila doslova a do písmene zrůdu, což jí dalo určitě stejnou práci, jako udržet se ve své více tradiční podobě krasavice. Spolu s Christinou Ricci daly fillmu třetí rozměr. Zrůda je drsný, na nic si nehrající a nikomu nenadržující film, který musí dopadnout tak, jak dopadl. Do páté hvězdičky jí chybí to, čemu říkám "dobrý pocit z dobře odkoukaného filmu". Z tohohle snímku jsem měla trošku depresi, zvlášť poté, co prostitutka Aileen zavraždí v podstatě nevinného zákazníka, který chtěl jen pomoct a zoufale prosí o život kvůli své rodině. To se prostě nedělá střílet do lidí jen proto, že mě kdysi někdo naštval! ()

spiritus

Zrůda je nekonvenčním vyobrazením skutečného příběhu dvou žen. Aileen, první z nich, celoživotní šlapka, ztracená existence, člověk bez morálky a téměř kouska citu. Druhá žena, ale spíš dívka Selba, je uťápnutá, ne moc inteligentní a nezkušená mladá lesbička. Tyhle dvě to dají dohromady, kdy první je motivována najitím spřízněné duše a druhá touhou zažít něco vzrušujícího a mimořádného, prostě cokoliv, co bude v kontrastu z jejím nudným životem..Celá tahle sranda se ale zvrhne špatným směrem, kdy prostitutka Aileen, motivována touhou uspokojit požadavky své mladičké přítelkyně, spadá do víru vražd. První vražda, je vlastně spíš sebeobrana před vlastním zabitím. Ovšem sled dalších mordů, je již pouhými chladnokrevnými popravami. Zajímavé je, že Selby nakonec tento život příjme a nejen to. Dokonce svou psychotickou přítelkyni nabádá k dalším činnům. ("Slíbila jsi mi auto a že někam pojedem, tak nějaký sežeň"- i když věděla , že Aileen právě neuspěšně nesehnala auto, kvůly mylné popravě policisty). Selby je víceméně spolupachatelka, popř. s vědomím vražd, utrácela takto získané peníze. Nakonec se ale stane korunním svědkem celého případu a díky ní skončí Aileen na popravišti a Selby odejde bez trestu. Je to výborný příběh, co napsal sám život a je fajn, že obě herečky své role zahráli na výbornou a tudíž si můžeme tuto nepříliš "pohlednou" podívanou, plně vychutnat. Lepší **** ()

Cement73

Veľmi pôsobivé. Charlize bolo ledva poznať a ako to psycho zahrala... V každom prípade ten film nenechá asi nikoho chladným. ()

AlchENEMY

U tohohle filmu jsem nevěděla jestli mám být zaskočena nebo znechucena, z čehož nakonec vyšla spíš ta druhá možnost. Film kterej ve mě zanechal zvláštní dojem kterej nedokážu popsat. Myslím že za 3 hvězdy to stojí, ale nevím zda bych našla tu odvahu se na tak depresivní snímek podívat podruhé... ()

Thor a Captain America chytají druhý dech

Thor a Captain America chytají druhý dech