Kokosy na sněhu

• USA Cool Runnings (více)

Jamajka je země slunce, tropického ovoce a rychlých sprintérů. Bohužel však při kvalifikaci na letní olympijské hry dojde k hromadnému pádu a naděje sportovců jsou na čtyři roky pohřbeny. Kupodivu se však objeví naděje v osobě obtloustlého amerického outsidera Irvinga, bývalého olympijského vítěze v jízdě na bobech. Pod jeho vedením se začnou pružní a opálení atleti v doslova neuvěřitelných a velmi komických podmínkách tropické země připravovat na Zimní olympijské hry. Nadšení je obrovské, peníze žádné a najít sponzora pro tak bláznivý podnik je skoro nemožné! Nakonec muzeální bob osedlaný čtveřicí prokřehlých sportovců stojí na startu olympijské bobové dráhy... (TV Nova)

fabecc1222

Jedna ze srdcovek mého dětství. Do zimního počasí naprosto ideální film, který se ani po letech neomrzí. Ani se nechce věřit, že námět je opravdu inspirovány reálnými událostmi. Mnohé hlášky už zlidověli, a za mě naprosto právem, pro mě je tohle jeden z nejlepších zimních filmů. ()

hroubek

Mraky let jsem tento film neviděl. Ale KarelR z MovieZone napsal hezký článek, a já jsem si tento film chtěl/potřeboval zopakovat. Tento film funguje parádně i po letech. Má v sobě všechno, co správný životopisný film má mít. Režisér Jon Turteltaun krásně vybalancoval komediální momenty a ty vážnější. Navíc má skvělé obsazení, které je velmi přirozené a sympatické, a není problém hlavním hrdinům fandit od začátku až do konce. Kokosy na sněhu je film, jenž je kvalitní a parádně odvypráví svůj příběh. ()

Guzo

Tohle je pro mě typ ideální komedie, pokaždé se u ní nasměju a ještě jsou tam prvky trochu vážnějšího rázu. Některý hlášky se pro mě navždycky stanou kultem.. ()

mirec88

Bobovaniu som síce nikdy nefandil, ale slová "Hrdosť..., sila..." jedného z hlavných hrdinov na mňa silno zapôsobili. Je to fakt príjemný film, ktorý vždy poteší a ten krásny záver ani toho najväčšieho cynika nenechá chladným. ()

zajda404

I když jsem Kokosy na sněhu viděla snad tisíckrát, pokaždé se bavím. Naprostá klasika, na které jsem vyrůstala, prostě nemůžu jít níž :) ()

Zagi20

Nezapomenutelná komedie. Spousta kultovních hlášek, jednoduchý příběh a k mému velkému údivu i perfektní dabing. Už jsem to viděl tolikrát s dabingem že originál by mi to jenom kazil. "Zdravím bobařskýho boha" :) ()

Elleannie

"Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí.." Jejda, kdysi jsem se na to koukala pokaždé, co kokosy dávali v televizi. Dnes jsem na to narazila náhodou a musela jsem se podívat - nezměnilo se vůbec nic, moje nadšení jakoby se nikdy nevytratilo:) ()

Siri69

`` Vidím hrdost,vidím sílu a vidím pořádnýho chlapa kterej se s ničim a s nikym nesere !!! Správně takovej jsem já ´´ :-D A plno dalších super hlášek !!! Nic víc snad k tomu ani napsat nejde... :-) Jedna z nejhezčích komedií co znám... 5* ()

Lukyn007

Musim dát za 5 hvězd...viděl jsem to už nejmíň 100x, ale stejně to neomrzí. A hlavně palec nahoru pro geniální český dabing :) ()

Kosmik 1

Myslel jsem, že na podruhé už to nebude taková zábava, jako když jsem se smál před lety, když jsem jamajský bob viděl poprvé v akci. Ale to jsem se pořádně splet. Komedie nacpaná parádními hláškami (hlavně na švýcary), emocemi a nádhernými okamžiky, které se vyplatí vidět. Zvedám na maximální hodnocení a doporučuji všem, kteří ještě jamajské družstvo v bobu i mimo něj neviděli. 85% ()

Autogram

Jamajčania v pátose nezaostávajú za Američanmi, hlavne keď sú v americkom filme, ktorý sa musí skončiť vo veľkom štýle. Štyria černosi pred rokom 93 na zimnej olympiáde naozaj vyčnievali, dnes sa len mierne pousmejeme nad čiernym hokejistom v drese hokejovej veľmoci. Humor v tomto filme na mňa nefungoval, ani doberanie so Švajčiarmi alebo Nemcami. Možno niečo do seba má to mravné ponaučenie o vytrvalosti v nasledovaní svojho cieľa aj keď okolnosti tomu neprajú. ()

vyfuk

Asi tak. Prostě jsem se po asi dvaceti letech dostal k jedné z obrovských klasik. Asi ji vidělo mnoho lidí, ale taky ne všichni. Film je nicméně ukázkovým silným příběhem až nějaké odvahy a síly, silného skutečného příběhu, který má v sobě i nějakou tu eskalaci postav, kdy se i ze zlých stávají lepšími a podobně. Akorát bez nějakého většího osobního dramatu, které jsem lehce čekal. Na Disney až nečekaně sprostý film, ale asi se nedá mluvit o tom, že by to vadilo. Spíše naopak. ()

pfa

Dobrá "neobyčejná" komedie, u které se napoprvé pěkně pochechtáte, ale příště už vás tolik brát nebude. Alespoň pro mě to tak je. [6/1O] ()

Aberforth

Film môjho detstva ktorý milujem ako sa len dá. Krásne prostredie Jamajky verzus Studené Calgary. Príbeh 4 mladých černochov je nesmierne vtipný a dojemný zároveň Zanechal vo mne niečo čo nedokáže každý film a preto hodnotím na 100%. ()

P1tr

Devadesátková klasika, která z mého pohledu dnes už nefunguje tak dobře, jako v době svého vzniku. Jde o pozitivně naladěný film, který ale jakoby nevěděl, čím chce přesně být. Titulní skutečný příběh je bezpochyby fascinující, ovšem k jeho řádnému zpracování bylo potřeba se rozhodnout, zda točit komedii, nebo dojemný, povzbuzující film a ne něco mezi, jak se nakonec rozhodli tvůrci. Jde o fajn pokoukání, ale příliš nadšený jsem z něho nebyl, neboť jsem toužil po častějších humorných momentech utržených ze řetězu, neboť tato poloha by fillmu dle mého slušela více. ()

solskjaer

Myslím, že již tenkrát, když jsem byl na tomto filmu v kině jsem si říkal , že jde o dost ulítlí film, ale smál jsem se to musím uznat, jen mě již v té době vadili ty prázdné rozhovory mezi závodem a cpaní pilin do hlavy, které vyloženě nemusím. Tenkrát jsem se sice párkrát zasmál, ale jakmile jsem viděl film podruhé už nebylo čemu. Jo tento film tak vidět jednou a pak již nikdy nebo na něm začnete hledat chyby, kterých je ve filmu opravdu dost a navíc musíte mít štěstí, abyste ho neviděli vícekrát , neboť televize Nova ho s radostí opakuje do zblbnutí celý rok léto, zima, pořád dokola. ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Nick opět lovcem pokladů

Nick opět lovcem pokladů

04.08.2006

Rozdělaných a ohlášench projektů není v případě Nicolase Cage nikdy dost. Kromě práce na snímcích Kokosy na sněhu) a ve filmu se objeví všechny hvězdy z předešlého dílu od Harveyho Keitela přes… (více)