Kokosy na sněhu

• USA Cool Runnings (více)

Jamajka je země slunce, tropického ovoce a rychlých sprintérů. Bohužel však při kvalifikaci na letní olympijské hry dojde k hromadnému pádu a naděje sportovců jsou na čtyři roky pohřbeny. Kupodivu se však objeví naděje v osobě obtloustlého amerického outsidera Irvinga, bývalého olympijského vítěze v jízdě na bobech. Pod jeho vedením se začnou pružní a opálení atleti v doslova neuvěřitelných a velmi komických podmínkách tropické země připravovat na Zimní olympijské hry. Nadšení je obrovské, peníze žádné a najít sponzora pro tak bláznivý podnik je skoro nemožné! Nakonec muzeální bob osedlaný čtveřicí prokřehlých sportovců stojí na startu olympijské bobové dráhy... (TV Nova)

kubin.

Další z filmů mého dětství. Výborná komedie, která je možná ke konci trošku přitažená za vlasy, ale to mi nevadí. Mám pocit, že právě díky tomuto konci to byl první film, u kterého jsem se kdy rozbrečel. Nejvtipnější osoba je bezpochyby Sanka a jeho hlášky jsou nezapomenutelné. Na tento film se můžu podívat naprosto kdykoliv a je to moje srdcovka. ()

wendelin9

Tahle klasika je pro mně pokaždé skvělá dávka zaručené zábavy ;-).... Vidím hrdost! Vidím sílu. A vidím pořádnýho chlapa, kterej se s ničím a s nikým nesere! Správně. Takovej jsem já! ()

URBAN

Po všech stránkách je to zpracováno dobře , ale vždyt to je komedie a já si sakra říkám kde je humor a komedie bez humoru? To bude asi něco špatně. Navíc po dlouhé době jsem nevěděl jak mám hodnotit, protože na jednu stranu je to zpracováno dobře a na druhou v sobě nemá žádný humor. ( 2.10.14/MAC ) ()

fantoci

Výborná komedie o pár sprinterech z Jamajky, kterým se nesplnil sen dostat se na letní olympiádu, a tak se rozhodli že ta zimní jim neuteče a přesedli do bobu... Velmi příjemně pojaté vyprávění s řadou perfektních vtipů dává komedii rychlý spád a pružnost... ()

Decker

Vyborna komedie pojednavajici o trnite ceste jamajskych totalnich outsideru v zavodu ctyrbobu. Nektere gagy me opravdu dostali a musel jsem se docela hodne smat. Vynikajici je hlavne John Candy, ktery jiz svym zjevem ma proste tendenci vas rozesmat a v roli boboveho trenera (uz tohle samo o sobe je nadherne absurdni) me proste nedal sanci se nesmat. ()

filmmovier

Pro mě jedna z těch top komedií, u kterách se zasměju vždy. Černoši z Jamajky se rozhodnu vyhrát ZOH a začnou tvrdě ,, trénovat" na bobech. A jdou si tvrdě za svým a nám, divákům zanechávají kopu gagů, hlášek a veselých situací. Naprosto geniální film s origoš hláškami. ()

Skuby47

Originální a ve své době velmi populární sportovní komedie. Není co dodat, vždyť v ní hraje můj velký oblíbenec a sympaťák John Candy a kromě nápaditého příběhu, řady vtipných hlášek a dojemného konce, si člověk jaksi podprahově uvědomuje, že není nic nemožné a že není nutné zrovna zvítězit, ale jenom se třeba o to pokusit. V této souvislosti se mi vybavuje britský skokan na lyžích „orel“ Eddie Edwards, který na olympiádě v Calgary v roce 1988 byl sice beznadějně poslední, ale stal se díky své odvaze největším miláčkem publika. ()

wader

V dětství mě to asi přes nějaký zákaz rodičů minulo, a tak jsem si to dopřál teď v r. 2016. A opět žasnu, jak málo stačilo ke štěstí v 90ých letech. Stačilo, aby to bylo z USA, byli tam černoši a dávali to na Nově :D ()

Motinski

Jeden z tých vyslovene odpočinkových filmov ktorý kebyže vidím prvý krat niekedy teraz, určite si ho až tak neobľubim. Nostalgia ale funguje a mám na to iba príjemne spomienky. Kokosy na snehu patria skôr do priemeru ale keď hľadam nenáročnú zábavu čo vie rozosmiať aj po rokoch, často siahnem práve sem. ()

PeterNet

"Jsi mrtvej?" Klasika! Banda kokosů, luxusní sáňky, kupa sněhu, pochyby, sentimentalita (-1), humor (+1), happy end. ()

Mrkvič

Začátek devadesátých let přinesl spoustu podobných komedií o sportu, ale Kokosy nad všema jasně ční. Vtip, srdce a dokonce i pěkná výprava. ()

Dado

Nech si vraví kto chce čo chce, toto je nehynúci kult v žánri komédií a nie je to preto, že by herci pri každej replike hádzali hlášky, ktoré by útočili na bránice divákov, ale preto, že autori filmu dokázali geniálne zmiešať humornú stránku, ktorá samozrejme prevažuje, a stránku príbehovú, ktorá človeka, keď už nikde inde, ale minimálne na samotnom konci jednoducho musí chytiť za srdce. (90%) ()

skrblik007

Skvělá bláznivá komedie s dobrým příběhem podle skutečné události. Těžko vyzdvyhnout některou hlášku - všechny jsou prostě parádní. ()

kinghome

Klasika, která mě nikdy neomrzí a pokaždé se u kokosů skvěle bavím. Písnička někteří lidi nevěří, že Jamajskej bob zvítězí. Je prostě legendární a jeden čas to zpíval snad úplně každej. Pohodová komedie s přehrávajícími herci a typickým koncem a stejně se to zaryje hluboko do paměti. Důkaz toho, že to udělali asi dobře. 80% ()

Sfinkter

Kokosy jsou dobrá komedie, která sem tam trousí i nějaké to moudro a máte z tohoto snímku dobrý pocit. Taková byla devadesátá léta. ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Nick opět lovcem pokladů

Nick opět lovcem pokladů

04.08.2006

Rozdělaných a ohlášench projektů není v případě Nicolase Cage nikdy dost. Kromě práce na snímcích Kokosy na sněhu) a ve filmu se objeví všechny hvězdy z předešlého dílu od Harveyho Keitela přes… (více)