Instinkt

Instinct

Inštinkt

Drama / Thriller

USA, 1999, 126 min

Vynikajúco spracovaný námet, psychologická sonda do jedného civilizáciou zničeného človeka, ktorý uprednostnil divočinu pred bezhraničným idiotstvom Človeka. Prekliati pytliaci a pomätení rebeli, ktorých zábavkou je vraždiť zvieratá v džungli, by mali všetci do jedného visieť. Viac takýchto filmov!(7.10.2015)

• Flakotaso

Otřesná hudba, zmatená režie a scénář průhledný jak bezbarvý lak na nehty - ne, tenhle film se tak úplně nepovedl. Například nad první scénou s Goodingem mi zůstává dosud rozum stát. Jasně, chápu její účel, ale musela probůh trvat snad deset minut? Zlatý Tarr :). Za zmínku stojí snad jenom Hopkins, který tu roli vzal asi jenom proto, že se nemusel učit dialogy.(22.6.2011)

• Slarque

Zcela nevěrohodný scénář je první problém, nevýrazná režie druhý, nepřesvědčivý Hopkins třetí. Zbývají jen ambiciózní námět, Winstonovy opice a skvělý Cuba Gooding Jr., což ovšem nestačí ani na průměrné hodnocení. Tak proč si tvůrci zbytečnou narážkou na Sigourney Weaver koledují o srovnávání s Gorilami v mlze?(25.4.2004)

Pre mňa skvelý herecký koncert Hopkinsa a Goodinga. Filmy z prostredia psychiatrických či iných "ujetých" ústavov ma priťahujú, pretože dovoľujú nahliadnuť do úplne odlišného sveta psychicky naruľených ľudí. Možno to mohlo byť kratšie...(30.3.2005)

• POMO

Absolútne impotentný kríženec PRELETU NAD KUKUČÍM HNIEZDOM a GORÍL V HMLE.(25.5.2002)