Instinkt

Instinct

Inštinkt

Drama / Thriller

USA, 1999, 126 min

Priblizne pred 10-timi rokmi som videl tento film po prvykrat. Nemal som velke ocakavania, nehladal som ziadne chyby a nechal som sa vniest do pribehu, ktory ma celkom zaujal. Vtedy som ho ohodnotil na 80%, dnes som znizil na 60%, ale to este neznamena, ze by som bol teraz o moc sklamany. Filmu chybal mozno inteligentnejsi scenar, alebo viac akcie a menej kecania. Tvorcovia mohli v pribehu trosku viac rozvinut problem medzi otcom Hopkinsom a jeho dcerou. Urcitu myslienku ten film mal, porovnanie dnesneho blazniveho civilizovaneho sveta a pokoja niekde v dzungli medzi gorilami, co si ziadny clovek, okrem Hopkinsa a Sigourney Weaver vo filme GORILY V HMLE (1988) nevie nikto z nas ani len predstavit. Lenze ten pokoj netrval dlho, pretoze jakmile sa tam ukaze clovek zo zbranami, hned vsetko pokazi. Hopkins a Gooding Jr. zahrali svoje ulohy podla mna velmi dobre, odo mna teda poklona. Reziser Jon Turteltaub natocil napr. sportovu komediu KOKOSY NA SNEHU (1993), romant. komediu so Sandrou Bullock KYM SI SPAL (1995), romant. sci-fi dramu s Johnom Travoltom FENOMEN (1996), rodinnu komediu s Bruceom Willisom KID (2000), obe casti dobrodruzneho akcaku s Nicolasom Cageom LOVCI POKLADOV (2004 a 2007) alebo teraz naposledy akcnu fantasy opät s Cageom CARODEJOV UCEN (2010). ________ Anthony Hopkins - (Ethan Powell) +++ Cuba Gooding Jr. - (Theo Caulder) +++ Donald Sutherland - (Ben Hillard) +++ Maura Tierney - (Lynn Powell) +++ George Dzundza - (Dr. John Murray) +++ John Ashton - (Guard Dacks) +++ John Aylward - (Warden Keefer) +++ Výkonný producent: Wolfgang Petersen +++(18.8.2011)

• golfista

Slabé, lehce zapomenutelné drama, které nezachránil ani Anthony Hopkins.(4.4.2003)

Soundtrack Danny Elfman: 1. Main Title ,2. Into the Wild ,3. Back to the Forest ,4. Everybody Goes ,5. The Killing ,6. The Riot ,7. Escape ,8. End Credits(12.5.2011)

Anthony Hopkins a Cuba Gooding tento film vytahují na nadprůměr, ale bohužel je tu i pár momentů, které tento film shazují, takže udělám kompromis a dám 3 hvězdičky.(16.9.2009)

"Já chci svoje kárový eso !!" ;)(15.5.2015)

• - Založeno na románu Daniela Quinna, Ishmael. (PußyMagnet)

• - V roce 2000 film vyhrál cenu Genesis Award v kategorii "Hraný film". (PußyMagnet)

• - V USA měl film pracovní název Ishmael. (PußyMagnet)