Instinkt

Instinct

Inštinkt

Drama / Thriller

USA, 1999, 126 min

Sice to není dechberoucí trhák, ale mě se to v rámci možností líbilo. Jen z počátku mi to přišlo trochu nudné. Pak mě to pohltilo a vyplivlo až na konci. Je tam dost věcí a myšlenek, které by chtěli ještě provázat, protože to působí občas docela prostoduše, ale s ohledem na charakter hlavní postavy a nad tím čím si prošla to jde chápat. Anthony Hopkins mi do této role sedl, byl sice krapet nabušenější po fyzické stránce, než by bylo asi ve stavu dané postavy reálné, ale dalo se to. Cuba Gooding Jr. byl příliš naivní a spíše dělal hloupého, ale dalo se to zkousnout. Film se tváří supervážně, ačkoliv si na to jen hraje, ale dalo se to.(12.4.2011)

Vynikajúco spracovaný námet, psychologická sonda do jedného civilizáciou zničeného človeka, ktorý uprednostnil divočinu pred bezhraničným idiotstvom Človeka. Prekliati pytliaci a pomätení rebeli, ktorých zábavkou je vraždiť zvieratá v džungli, by mali všetci do jedného visieť. Viac takýchto filmov!(7.10.2015)

Anthony Hopkins a Cuba Gooding tento film vytahují na nadprůměr, ale bohužel je tu i pár momentů, které tento film shazují, takže udělám kompromis a dám 3 hvězdičky.(16.9.2009)

• Flakotaso

Otřesná hudba, zmatená režie a scénář průhledný jak bezbarvý lak na nehty - ne, tenhle film se tak úplně nepovedl. Například nad první scénou s Goodingem mi zůstává dosud rozum stát. Jasně, chápu její účel, ale musela probůh trvat snad deset minut? Zlatý Tarr :). Za zmínku stojí snad jenom Hopkins, který tu roli vzal asi jenom proto, že se nemusel učit dialogy.(22.6.2011)

Fajn dráma. Dosť komorné, ale dobre zahrané. Nevadí, že som všetkému neuveril...(31.1.2006)