Instinkt

Instinct

Inštinkt

Drama / Thriller

USA, 1999, 126 min

Za přísných bezpečnostních opatření je z Afriky do USA dopraven vědec, který strávil dva roky mezi horskými gorilami a stal se členem jejich skupiny. Při jejich obraně zabil dva lovce a tři zranil. Od té doby nepromluvil ani slovo.Jeho případem se začne zabývat mladý psychiatr, který se snaží podivínského muže se zvířecími instinkty vpravit zpět do normálního života. To nejslabší na thrilleru podle románu slavného Michaela Crichtona jsou herecké výkony. Anthony Hopkins svého "divocha" nezahrál nijak působivě, ani excelentně a Cuba Gooding se svým psychiatrem nepřešel svůj obvyklý standard. Film však stojí za pozornost svým námětem, který je originální. Při menších diváckých nárocích by mohl uspokojit. 60%(5.3.2013)

• movie

Nejsem si jistý, jestli mám něco proti opicím obecně, mnooo, ale asi vůči nim mám hodně velkou averzi na filmovém plátně, protože kdekoliv se nějaká z těhle potvor objeví (už od dob Goril v mlze), nebo se nedejbože stane námětem celého filmu, padám nudou na znak! Opice jsou nudné!(15.9.2002)

Tak nízké hodnocení? Tenhle film? No to zas jednou čumím jak lemur 8-O. Lidi, lidi, já vás nechápu - z průměrných "96 hodin" čůráte do textilu, roztříštěný "District 9" taky sbírá kvanta pětihvězdičkových nadílek... a "Instinkt", přes veškerá klišé zajímavý, řemeslně dobře zpracovaný film, od vás dostává po jedné, dvou, maximálně třech hvězdičkách - tedy totéž jako megaultrahypersračka "Doom"... Polibte si elipsy, mně se tenhle kříženec "Přeletu na kukaččím hnízdem" a "Goril v mlze" líbil:-P. Pěkná hudba, vynikající herci, atraktivní prostředí blázince a pralesa, roztomilé gorilky, je to místy napínavé, není to hloupé, trochu to dojme, když se necháte dojmout... Pěkné, dobré drama. Chtěla jsem dát 4*, ale nasrali jste mě, takže plný počet:-P. 85%(8.10.2009)

No po precteni obsazeni jsem cekal rozhodne vic. Hned pri uvodnich titulich mi to pripomnelo Samana. Tenhle film moh bejt rozhodne slusny drama, protoze herci jsou vicemene skvely, jenze pointa je jasna skoro od zacatku a sceny s gorilama jsou nudny. Dodivat se to da v poho, ale to je tak vse.(23.7.2006)

• POMO

Absolútne impotentný kríženec PRELETU NAD KUKUČÍM HNIEZDOM a GORÍL V HMLE.(25.5.2002)

• - Missy Lantz byla tak rozladěná úpornou intenzitou filmu, že požádala, aby byla vyškrtnuta z produkce. (PußyMagnet)

• - Založeno na románu Daniela Quinna, Ishmael. (PußyMagnet)

• - V USA měl film pracovní název Ishmael. (PußyMagnet)