Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Antropolog Ethan Powell byl váženým vědcem a uznávaným odborníkem patřícím k nejlepším ve svém oboru. Dlouhou dobu žil v džungli mezi horskými gorilami. Při jejich obraně před lovci dva z nich zabil a tři další zranil. Od té doby je Powell ve vězení a nemluví. Jeho případ zaujme ambiciózního psychiatra Thea Cauldera. Ten zpočátku bere Powellovu záležitost jako příležitost upozornit na sebe v profesních kruzích, ale složitost případu a jeho lidské aspekty nakonec učiní i pro Thea z případu osobní záležitost. Pomáhá Powellovi najít cestu zpět do normálního života a najít jeho smysl v rodině. Antropolog zase otevírá Caulderovi oči zaslepené blahobytem civilizace a po čase ho ve vyprávění zavede do afrického horského pralesa mezi gorily, s nimiž dva roky žil. (TV Nova)

(více)

Recenze (117)

Khalesi 

všechny recenze uživatele

Text jednej slovenskej punkovej piesne znie: " vy nechápete môj a ja zas ten váš svet, tak načo páliť mosty, keď ich medzi nami niet.. " Viem ako sa cítil hlavný hrdina filmu, zdieľam jeho názor na svet. Prichádzam každý deň do styku s ľuďmi, ktorí sú slepí a hluchý k utrpeniu zvierat. Dívame sa na seba, a tak, ako oni považujú za absurdnú moju lásku a rešpekt k prírode, tak ja nedokážem pochopiť ich nezáujem a absolútnu absenciu súcitu, alebo úcty k životu. Tento film predovšetkým interpretuje márnosť, ktorú cíti hlavná postava pri komunikácii a živote s ľuďmi, ktorí ho nedokážu, či nechcú pochopiť. Našiel svoj domov a korene medzi bytosťami, ktoré mu boli bližšie, ako vlastný druh, pretože len v ich prítomnosti dokázal byť naozaj šťastný a sám sebou, bez pretvárky, nenávisti a večného boja. Zvolil si rodinu a zvolil si život, prostý, jednoduchý a čistý. Netušil, aká vysoká bude cena jeho šťastia. Nečakám, že tento film bude pochopený, konečne, svedčí o tom aj vaše nízke hodnotenie. Tak sa len pousmejte a vráťte sa do svojej pohodlnej ulity a hlavne neotvárajte oči, ten pohľad na okolný svet, by bol naozaj veľmi nepekný, ale to už asi viete a preto ich máte tak pevne zavreté. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Instinkt si hraje na nějakej duchaplnej film a snaží se k propagaci nerůznějších rozumů používat Anthonyho Hopkinse. Ty jeho kecy byly fakt až trapný, pořád se snažil Goodinga přesvědčovat o svý pravdě a jinak to býto nemůže, ale já sem na to měl prostě jinej názor a proto mě nějak nedokázal přesvědčit, spíš to u mě vyvolalo úsměv, protože, spousta jeho rozumů byla dost nedomyšlenejch. Taky mi přišlo pěkně nesmyslný , že Gooding celej film nemohl přijít na to, proč vraždil, když by to muselo být jasný snad i tý gorile. A ještě by mě zajímalo, kdepak vzal tu ohromnou sílu, když kolem těch opic jen tak chodil a posedával, žádný šplhání po stromech nebo tak. Podle mě je to naprosto nedomyšlený. Kdyby se to aspoň nesnažilo tvářit strašně vážně, ale tohle fakt ne ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Je to taky mix filmov Prelet na kukucim hniezdom, Gorily v hmle, Vykúpenie z väznice Shawshank a ktovie coho dalsieho. A aj ked to kvalit svojich slavnejsich predobrazov nedosahuje, tak stale je vysledkom nadpriemerny film. Najlepsie funguje linia odohravajuca sa v džungli. Ta je stale pôsobiva, ci uz tym co sa tam deje, tak aj vizualne. Rovnako dobre funguje aj postupne sa prehlbujuce puto medzi Goodingom, ktory mal zase raz stastnu ruku na ulohu a charizmatickym Hopkinsom, ktory aj ked hra len na pol plynu, tak zatieni vsetkych ostatnych. Najslabsie dopadla linia v base tykajuca sa vedlajsich postav blaznov a klisoidne zleho bachara. Ekomyslienka o vrateni sa k spôsobu zivota spred tisickami rokov je pekna ale nerealizovatelna. Tak aspon som si na konci zakrical s Goodingom sloboda a spomenul si na Shawshank. :) Cely cas film vyrazne podkresluje skvela Elfmanova hudba, ktora dodava scenam emocie aj napriek schematickym dialogom. Takze stale je to film, ktory ani na chvilu nenudi a kvôli hereckym vykonom dvoch hlavnych hercov sa to oplati vidiet. 6/10. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Filmařským instinktem nepolíbený snímek o drsném přírodovědci a ambiciózním psychologovi. Drsný výraz Anthony Hopkinse s vlasy a tváří bezdomovce zachraňují celý film i přes mnohé nelogičnosti v jednání jeho postavy. Šíleného vědce, který natolik přirostl ke gorilí smečce, že zanevřel nad lidským rodem, jsem mu bez problémů věřil. Kvalita filmu je však diskutabilní. Obsahuje skvělé scény a silné momenty, které jednoho donutí zamyslet se, dokonce i úsměvný úšklebek vyloudí, to když se smějete bláznům uvnitř žaláře i těm, co to řídí. Přesto jsem měl často pocit, že tvůrci špatně chápou logiku a dost podceňují myšlení diváka. Například nám podsouvají, že Hopkins v semknutí s gorilami strašně zdivočel, proto má až nadlidskou sílu, přitom jen posedával po džungli a snažil se gorilám koukat mezi nohy. Že by takhle rostly svaly? Možné je už asi všechno. Samotná postava Cuby Goodinga vypadá tak, že si herec omylem vzal party určené gorilám, těmto partům nerozuměl a tak jen něco hrál, aby se neřeklo. Nejvíc si to zkazil tím, že tak nějak nemohl pochopit, proč jeho svěřenec s gorilími instinkty vraždil pytláky. (…) Nakonec dojdete k samotnému závěru filmu, ale nebudete vědět, jestli jste sledovali drama o uvězněných bláznech nebo nějaký psychologický duel nebo přírodopisný film o dobrodruhovi, kterému blízký kontakt s přírodou podivně změnil život. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Zcela nevěrohodný scénář je první problém, nevýrazná režie druhý, nepřesvědčivý Hopkins třetí. Zbývají jen ambiciózní námět, Winstonovy opice a skvělý Cuba Gooding Jr., což ovšem nestačí ani na průměrné hodnocení. Tak proč si tvůrci zbytečnou narážkou na Sigourney Weaver koledují o srovnávání s Gorilami v mlze? ()

Galerie (6)

Zajímavosti (7)

  • Missy Lantz byla tak rozladěná úpornou intenzitou filmu, že požádala, aby byla vyškrtnuta z produkce. (PußyMagnet)
  • V USA měl film pracovní název Ishmael. (PußyMagnet)

Reklama

Reklama