Třetí vánoční den se objevil konečně skutečně vánoční film. Ano, lze připomenout, že námět není původní, scénář že je více šablonovitý než tvořivý a to ostatní, že není než šarže. To všechno je pravda, v jejímž neprůstřelném štítě zůstane však i po tom všem kritikylití jedna sice malá, ale viditelná trhlinka. Trhlinka lidství, trhlinka konstruktivnosti a pozitivnosti, trhlinka dobra a světla. Jakkoliv to zní nepravděpodobně, existují stále lidé, kteří jsou s to se vyrovnávat se svými problémy, vítězit výhradně svou vůlí a pílí a prozařovat samy sebe skutečným lidstvím. Film PO ČEM ŽENY TOUŽÍ je ze stejného rodu. Starosti hořce bilancujícího středního věku tentokrát na sebe bere osmiletý Ratkin. V každém zrcadle se obraz lomí a pravé je v něm levé. To je pravda, ale také platí, že co je levé, stává se pravým. Zpochybňovat tyto prosté skutečnosti každého lidského života, tu věčnou frontu na touhu a štěstí, je možné právě tak jako se jim jiskřivě a duchaplně vysmívat. Ale když odezní zurčivý tok jedovatých hlášek a ostrovtipů, na dně zůstane to, k čemu se původně vztahovaly. Pozitivno a optimismus, naplněný, šťastně žitý a prožívaný život nejen náš, ale i těch okolo nás. Takový je smysl Vánoc. A nejen Vánoc. Lidského života vůbec. Hloubky jeho zdánlivých, protože prostých a jednoduše vyjádřitelných banalit, ve skutečnosti však hlubokých pravd. Pravd bez použitelné alternativy.(26.12.2008)

Jon Turteltaub, ktorý je režisérom napr. výborných Kokosov na snehu teraz natočil veľmi príjemný film, ktorému však humor trochu chýba. Nie žeby som sa nesmial a Bruce Willis je takmer vždy zárukou dobrého filmu, ale tentokrát celkovo milá atmosféra prevýšila vtipnosť.(17.8.2007)

• Sifaka

Nebavilo mě to, hrozná nuda a strašně nesympatický malý představitel Willise...(7.2.2009)

Tak zase : Cestování časem 1, Bruce Willis 1, Emily Mortimer 1, Režie 1 ; Celkem 4(5.2.2009)

• gouryella

Na to, ze to ma byt komedie, jsem se vubec nenasmal - cely je neuveritelne toporny (vcetne Bruce Willise) - ani pro deti, ani pro "dospele".(24.5.2002)

• - Spencer Breslin získal v roce 2011 za roli Rustyho cenu mladého umělce v kategorii nejlepší výkon v celovečerním filmu - umělec do deseti let. (Terva)

• - Daniel von Bargen, který ve filmu hraje otce Bruce Willise, je ve skutečnosti jenom o pět starší než on. (HappySmile)