Dobrý film, příjemná podívaná. Né úplně běžný námět na Brucovo akčňáky, takže to stojí za vidění. 70%(8.3.2006)

Jon Turteltaub, ktorý je režisérom napr. výborných Kokosov na snehu teraz natočil veľmi príjemný film, ktorému však humor trochu chýba. Nie žeby som sa nesmial a Bruce Willis je takmer vždy zárukou dobrého filmu, ale tentokrát celkovo milá atmosféra prevýšila vtipnosť.(17.8.2007)

Typicky mentorující náběh na masy diváků, ale poprvé jsem v tom viděl i něco víc. Kid má problém ve vážných momentech, kde selhává hrozící výstražný prst a podupává solidní vtipné momenty. Nedá se tomu upřít rozhodná myšlenka, jejíž zpracování se však zaklínilo v nejasné oblasti žánru (komedie? drama? sci-fi?). Něco si v tom najdete, inspiraci nemůžu vyloučit, dojetí příjde, ale to nemění nic na faktu, že Vám Willis přijde znuděný a malý Breslin nesnesitelně otravný.(9.12.2005)

• Cival

Na Willisově místě bych toho malýho rozmazlenýho parchanta uškrtil za dvě minuty. Na Turteltaubově místě bych zase začal konečně točit pořádný filmy:-)(2.9.2003)

Sice můj rozum není zcela ochoten přijmout, to co v tomto filmu bylo předkládáno a jak s tím bylo naloženo, přesto se mi to hodně líbilo. Zásadový postava Bruce Willise měla šmrnc. Emily Morteimer byla okouzlující. Klučina trochu nevýrazný, ale dalo se to. Škoda že toho nepředvedl více, mohlo by to být na vyší hodnocení. A režie Turteltauba se mi opět líbila. Taková prima rodinná oddechovka(25.8.2010)

• - Spencer Breslin získal v roce 2011 za roli Rustyho cenu mladého umělce v kategorii nejlepší výkon v celovečerním filmu - umělec do deseti let. (Terva)

• - Daniel von Bargen, který ve filmu hraje otce Bruce Willise, je ve skutečnosti jenom o pět starší než on. (HappySmile)