• sportovec
  *****

  Třetí vánoční den se objevil konečně skutečně vánoční film. Ano, lze připomenout, že námět není původní, scénář že je více šablonovitý než tvořivý a to ostatní, že není než šarže. To všechno je pravda, v jejímž neprůstřelném štítě zůstane však i po tom všem kritikylití jedna sice malá, ale viditelná trhlinka. Trhlinka lidství, trhlinka konstruktivnosti a pozitivnosti, trhlinka dobra a světla. Jakkoliv to zní nepravděpodobně, existují stále lidé, kteří jsou s to se vyrovnávat se svými problémy, vítězit výhradně svou vůlí a pílí a prozařovat samy sebe skutečným lidstvím. Film PO ČEM ŽENY TOUŽÍ je ze stejného rodu. Starosti hořce bilancujícího středního věku tentokrát na sebe bere osmiletý Ratkin. V každém zrcadle se obraz lomí a pravé je v něm levé. To je pravda, ale také platí, že co je levé, stává se pravým. Zpochybňovat tyto prosté skutečnosti každého lidského života, tu věčnou frontu na touhu a štěstí, je možné právě tak jako se jim jiskřivě a duchaplně vysmívat. Ale když odezní zurčivý tok jedovatých hlášek a ostrovtipů, na dně zůstane to, k čemu se původně vztahovaly. Pozitivno a optimismus, naplněný, šťastně žitý a prožívaný život nejen náš, ale i těch okolo nás. Takový je smysl Vánoc. A nejen Vánoc. Lidského života vůbec. Hloubky jeho zdánlivých, protože prostých a jednoduše vyjádřitelných banalit, ve skutečnosti však hlubokých pravd. Pravd bez použitelné alternativy.(26.12.2008)

 • BioGrower
  ***

  Jon Turteltaub, ktorý je režisérom napr. výborných Kokosov na snehu teraz natočil veľmi príjemný film, ktorému však humor trochu chýba. Nie žeby som sa nesmial a Bruce Willis je takmer vždy zárukou dobrého filmu, ale tentokrát celkovo milá atmosféra prevýšila vtipnosť.(17.8.2007)

 • Sifaka
  *

  Nebavilo mě to, hrozná nuda a strašně nesympatický malý představitel Willise...(7.2.2009)

 • Terva
  ****

  Tak zase : Cestování časem 1, Bruce Willis 1, Emily Mortimer 1, Režie 1 ; Celkem 4(5.2.2009)

 • gouryella
  **

  Na to, ze to ma byt komedie, jsem se vubec nenasmal - cely je neuveritelne toporny (vcetne Bruce Willise) - ani pro deti, ani pro "dospele".(24.5.2002)

 • - Spencer Breslin získal v roce 2011 za roli Rustyho cenu mladého umělce v kategorii nejlepší výkon v celovečerním filmu - umělec do deseti let. (Terva)

 • - Daniel von Bargen, který ve filmu hraje otce Bruce Willise, je ve skutečnosti jenom o pět starší než on. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace