Howlův kráčející hrad

• Česko Zámek v oblacích (více)

Marquz

Že lidé v Asii vnímají filmové umění a umění obecně úplně jinak, dávají mu jinou náplň než my Evropané a vyjadřují se jinými prostředky je fakt, který buď přijmete - a pak se můžete na skoro dvě hodiny ponořit do úchvatné obrazové poezie - nebo nepřijmete - a v tom případě zůstane krásně animovaná prázdnota. U mě platilo to první a těším se na další animované filmy od pana Miayazakiho. ()

litllewitch

Pohádka ve které se velmi snadno a rychle ztratíte. A komu to vadí? I když občas nejste úplně v obraze stále si můžete užívat ten prapodivný zámek, rozvíjející se vztah mezi Howlem a Sophií a mnoho jiného ()

ammina

Oproti ostatním Miazakiho filmům mi chvíli trvalo najít si k němu cestu, asi je to tím že se tu snaží propojit Japonsko a cosi jako anglii devatenactého století, je to zvláštní svět, kde poskakuje zakletý strašák, zakletá kloboučnice a hlaškující ohýnek a pejsek. Po chvíli se to zlomí a ten svět vtahne dovnitř do své vlastní logiky a vlastně bych tam chtěla žít, ikdyž bych možná nejradši byla s Mononoke v lesích... ()

Marmaduke

Připadá vám dnešní svět šedý a nudný? Pokud si pustíte Zámek v oblacích, bude vám připadat ještě šedivější a nudnější. Krásná animace, dojemný příběh a povznášející atmosféra. ()

Sorafay

Jedno z najlepších diel od Miyazakiho. Skvelá animácia, krásny príbeh, človeku len robí radosť sa na to dívať. Dívať a strhnúť sa do deja a vôbec nič nemusieť naokolo vnímať, len sledovať a baviť sa. ()

HaganenoEd

Spolu s Mononoke môj najobľúbenejší Miyazaki. Film plnú krásnych scénok, ktoré dokážu rozosmiať či rozplakať alebo vyvolať tak miliardu ďalších emócii a pritom neustále hreje pri srdci (ako každý Miyazakiho film). Samozrejmosťou je neuveriteľný gejzír nápadov v každej jednej sekunde filmu. K dobru tomuto snímku slúži aj to, že plný symbolov a tak koniec pôsobí trochu komplikovane, ale vďaka tomu si ho každý musí pozrieť viackrát (schválne nespomínam číslicu 2, lebo pri takom smiešnom počte sa nikto nezastaví), aby ho vôbec pochopil. A tá hudba! Soundtrack sa dá počúvať takmer dookola a stále bude rovnako dokonalý. O výtvarnej stránke sa ani zmieňovať nemusím, tá je totiž tradične ghibliovská. Jednoducho povinnosť aj pre tých, ktorí moc anime neholdujú. Buď vás tento snímok nechá chladnými, alebo si ho zamilujete na prvé pozretie a čoskoro bude nasledovať druhé, tretie, štvrté,... Ja osobne sa chystám na siedmu reprízu a rozhodne ich bude nasledovať viac. ()

torn666

Tento film je proste dokonaly, Miyazakiho filmy su krasne (aj Takahatove a cela tvorba Ghibli studia ale predsa len Hayao...) takze sa zameriam skor na obrovsku blbost tykajucu sa sa nazvu "Zamek v oblacich", postava Howl totiz vlastni nie zamok ale dom a ten dom kraca... Jedina scena v ktorej mozeme vidiet tento dom v oblakoch je pocas zaverecnych titulkov ked ho "opgradne" na lietajuci dom (na zamok je stale primaly). Na proti tomu je Hayao Miyazaki aj autorom filmu ktory dostal anglicky nazov "Laputa: Castle in the Sky" - http://www.csfd.cz/film/28495-tenku-no-shiro-laputa/ !!! Takze to posobi velmi zavadzajuco, vedelo by to ludi dopliest aj keby neslo o anime filmy od rovnakeho rezisera a studia nie este takto ! Uz som sa nad zlymi prekladmi pri slovenskych nazvoch rozculoval viackrat ale ako je vidiet obcas zadru blbost aj cesky distributori... No nenechajte si timito nazvovimy chybami pokazit skvely zazitok s tychto nadhernych filmov. Ako Howl no ugoku shiro (Spravne by to malo byt Howluf kracejici dum - tak je to aj na par net strankach opravene a pridane ako neoficialny nazov ! ) tak aj Tenkû no shiro Rapyuta (Laputa: Zamok na oblohe ci Laputa: Zamok v oblakoch !!!) patria k tomu najlepsiemu s celkovo skvelej tvorby Hayao Miyazaki(ho). ()

Anthonin

Nádherný výlet! Příběh plný tajemných zákoutí, překvapivých zvratů a malebné přírody, která vás přímo ovane vůní kytek nesoucí se na horském vánku. Bavil jsem se od začátku do konce a všem vřele doporučuji. ()

Kikaa_B

Kouzelný film! Krásně animovaný. Celé to na mě působilo moc hezky a bavila jsem se. Každopádně k pěti hvězdičkám mi k tam stále něco chybělo. Ale za shlédnutí určitě stojí. :) ()

Brain32

Japonskou kinematografii jsem si zamiloval, tak proč "pouze" čtyři hvězdičky? Odpověď je jednoduchá: protože jsem viděl i cesta do fantazie a ta se povedla Miyazakimu lépe :-) ()

skonsam

Nesnášim japonské animace a tak jsem si film vůbec neužil. Chtěl sem to přežít. Povzbuzenjí odemne samotného: ,,Dáš to!!! ´´ . Šel sem si dělat tousty ()

Zofan

Ihne dpo skončení filmu jsem se neodvážil hodnotit a viděl to tak na dobré 4*. S odstupem času si vybavuji jen velmi originální a těžko zapomenutelný zážitek. Takže nakonec plný počet. ()

TTjohn

Howl´s moving castle bych zařadil k TOP anime. Miyazaki jako obvykle vytvořil unikátní záležitost, která potěší nejen děti. Jen je opravdu škoda že dnešní děti vyrůstají spíše na pohádkách typu Shrek, nic proti jen si myslím že filmy od Miyazakiho jsou zkrátka lepší a přínosnější. ()

Muad

Miyazakiho filmy mám opravdu rád. Líbí se mi jeho tvůrčí invence i způsob animace. Způsob jakým podává své příběhy publiku. V tomto filmu jsem se bohužel místy ztrácel až předpříliš. Jakoby někdy scény na sebe ani nenavazovaly. Proto poněkud rozpačité 3*. ()

behunka

Občas sem se lehce ztratila, ale to mi nijak nevadilo. I tak to byla bomba. Koukala jsem 3x a pokaždé najdu něco co jsem přehlédla a postupně mě to víc a víc zapadá. Je to bomba. Čaroděj Howl je krásnej i když pouze malovanej. Jeho zámek na kuřích nožkách fantastickej ()

Regeindy

I když se dnešní Disneyovky snaží, aby divák hned po prvních minutách neprozřel zápletku a snaží se vždy dojít s něčím novým, co se týče nepředvídatelnosti a originality jsou daleko za touto japonskou pohádkou. Zámek v oblacích je smršť nápadů, neokoukané animace a napínavého příběhu plného fantazie. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana