Howlův kráčející hrad

• Česko Zámek v oblacích (více)

CrazyAn

A to jsem si myslela, ze nic lepsiho nez Cesta do fantazie snad ani existovat nemuze! Ale kdyz jsem videla tohle... Co rict, nemam slov. K pohadkam od Mijazakiho mam tak neskutecne silny srdcovy vztah. Pokazde kdyz nejakou vidim jsem z toho doslova ''vypleskana''jeste tyden! At budu jakkoliv stara, tohle budu vzdycky zboznovat! Miluju tu atmosferu, tu nadhernou animaci, ktera vzdy zvyrazni i ty nejmensi detaily. Chci mit take svuj zamek v oblacich, kde budu svuj zivy plaminek, a chci take potkat tak skveleho strasaka, ktery by se vsak na konci nepromenil v tak zuriveho prince! ()

RizzieRock

Okej, všichni víme, že filmové postavy jsou JEN filmové postavy, a přesto mnohé z nich máme reálně rádi. Ale pokud nám začne připadat přitažlivý kreslený, opeřený "šampón", ze kterého crčí zelený sliz a ještě je všemu nemá srdce... Jojo, tohle asi dokáže jen Miyazaki :D. Taková moje jednodenní pocta známému Mistrovi ;). ()

NagatoPein

Jeden z najtajomnejších Ghibli filmov vôbec. Tak množstvo odkazov a skrytých správ, že ani tretie premietanie vám stále všetko nevyjasní. Znova krásne dielo. Znova úžasná hudba a znova skvelý výsledok. Môže byť vôbec jeden človek počas svojho života tak tvorivý? ()

borboleta

Během první půlky filmu jsem se rozhodla hodnotit čtyřmi hvězdičkami, protože obzvlášť práce s detaily a s množstvím překvapujících prvků (v nejširším slova smyslu) je zde famózní. Bohužel, nakonec jsem svoje hodnocení musela snížit, protože překombinovanost děje a tím pádem i pocitová délka filmu přestávala být stravitelná. ()

Flatron

Najkrajší animovaný film, aký som videl a celkovo špička spomedzi animovaných filmov. Hl. postavy sú výborne napísané, to isté platí aj o vedľajších postavách, avšak z vedľajších postáv som si najviac obľúbil Calcifera . Bez debát 5*. ()

baronGrga

Stavidla fantazie se u Howl's Moving Castle, inspirovaného britským románem z 80. let, zadrhla a namísto očekávaných gejzírů opojných obrazů a čarovných divotvorů se od Miyazakiho tentokráte dočkáváme skromného fantazijního šumáku v kanystru tradiční západní pohádkové poetiky. Na druhou stranu vyprávění má k šablonovitosti daleko, což divákovi uvyklému na takové to domácí čáry máry, kdy když jde o čarodějnice, není radno věřit jim ani bradavici na nose, a přes "píchne se o trn a usne" nejede ani šikansen, může připadat při nejmenším matoucí. Celkový dojem z Howl's Moving Castle tak připomíná dovolenou na Jadranu s Evou, Vaškem a tuplákem domácí lanýžové rakije. 65 % ()

Rathe

Strašně moc se mi líbilo grafické ztvárnění. TO bylo naprosto perfektní a bezchybný - všechny postavy, prostředí, kouzla. A dále se mi moc líbil vývoj jednotlivých postav během filmu. Ale musím říct, že film pak začal trochu pokulhávat na logice. ()

dvokar

Po létech jsem zvýšil hodnocení na pět hvězd. Díky dětem mám tento film opravdu nakoukaný a konečně jsem pobral všechny detaily příběhu. Vizuál je tradičně super a steampunkový "zámek" je prostě nepřekonatelný. ()

Nini650

Než jsem si pustila Howlův kráčejí zámek, tak pro mě top byla Cesta do fantazie, ale teď musím změnit svůj názor. Od prvního shlédnutí jsem se do toho příběhu zamilovala. Nejspíš za to může to, že jsem už víc dospěla a Fantazie je spíš dílko pro mladší diváky, kdežto Zámek svým více romantickým pojetím cílí na trošku starší diváky. Každopádně se mi už dlouho nestalo, abych se na nějaký film musela dívat tak často a přesto mě neomrzí. ()

panfilmu

to nejhorší co jsem od japonců viděl, hodně slabí děj a díry v příběhu byli strašně vidět, nevysvětlení snad ničeho co se tam v tom patosu přiblblím dělo. PITOMOST. ()

Hugho

Nápaditá a bizardná japonská verzia Popolušky s temnými podtónmi a viacerými plánmi. Steampunk krížený s anime a reáliami C&K monarchie mierený skôr pre dospelé publikum. Ešte aj záverečný hepáč má v sebe určitý (takmer) erotický podtón (nebudem spoilovať).   :-)  Paráda, len viac takých! ()

DiableBlanc

No, jako dítěti se mi to líbilo velmi moc :) po x letech vidím už nějaké nelogické nebo nerozvinuté části příběhu, ale animace je úžasná a postavy také ...pořád jde o nezapomenutelný film ()

HJ-FILIP

Fantasticke vynalezy a stroje vyvedene v prekrasnych barvach neprekvapi ale opet mile potesi a uvedou do sveta pana Mijazakiho. Film, ktery se nevlece, kde si clovek uziva kazdy nakresleny moment. Beze sporu mnohem víc než jen kreslená pohádka. ()

ladynatalia

,,Jsem zničený, jakou má cenu žít, když už nejsi krásný?" - Howl Anime vskutku není pouze pro děti a mladší publikum. Ghibliovky tak tedy působí dvakrát tolik, jelikož často patří mezi první anime spousta sledujících, avšak dokážou do srdce bodnout tedy nehorázně, když si uvědomíte, co se v daném filmu děje. Tento skvost pojednává o Sophie, pilné dívce, která pracuje jako kloboučnice. Ve městečku, kde Sophie bydlí, se to hemží kouzelníky a čarodějnicemi, před kterými se navzájem občané varují, především před jedním - Howlem, tvrdohlavým, avšak velmi pohledným kouzelníkem, který nemá kousek empatie a stará se sám o sebe. Jednoho dne padne Howlovi Sophie do oka a krátce si spolu popovídají při útěku z uličky plné kumpánů Čarodějnice z pustin, postarší ženy, která chce získat Howlovo srdce a přízeň. Ta následně navštíví Sophie a prokleje ji v babičku s pravidlem, že o svém prokletí nebude moci ani ceknout. Sophie se tedy vydá na cestu za Howlem, aby ji z prokletí vysvobodil a při tom si začíná uvědomovat, že propadla jeho svůdnému šarmu, i přes to, že je velmi samolibý a nepořádný.  Ve filmu je spousty věcí, které je třeba si při sledování uvědomit a nebyly přímo vysvětlené. Film je tedy adaptovanou verzí knihy, která je o něco více přesnější, co se týče příběhové linky a Howlovy manipulativní osobnosti. Anime bylo ukončeno poněkud zvláštně a rychle, jakoby se snažili na poslední chvíli rozuzlit všechny dějové linky, které vznikly. Z ničeho nic byla ukončena válka, aby mohli žít šťastně. Čarodějnice z pustin musela odevzdat Howlovo srdce Sophie, aby spolu mohli žít šťastně. Calcifer a Howl nemohli zemřít, aby mohli oba žít šťastně. Tuřín se z ničeho nic proměnil v prince, aby zas mohl žít šťastně. Zkrátka takový rychle zpracovaný pohádkový konec, který zůstane divákům otevřený.  Jednoznačně se jedná o mou nejoblíbenější Ghibliovku. I přes to, že je o něco psychologicky namáhavější, stále se jedná o lásku, kde muž z "minulosti" hledá celý svůj život tu osudnou dívku - Sophie. Daroval jí své srdce, které se od ní nechalo trápit a mučit, ale i přes to ji miloval. O své srdce sice na nějakou dobu přišel, proto byl natolik arogantní a lhostejný vůči okolí, ale po nalezení své milé opět své srdce obdržel a mohl zas milovat. Mohl milovat tak moc, jako já miluji tento film. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana