Léta panoval mezi lidmi a Cylony zdánlivý klid. Před 40 lety vyhlásili tito lidmi stvoření roboti lidstvu válku, ale během ní záhadně zmizeli. Teď se vracejí. Silnější, vyvinutější, s modely schopnými imitace člověka a s jediným cílem. 12 lidských vesmírných kolonií čelí drtivému a dopředu připravenému útoku, ve kterém se lidstvo brzy ocitne na pokraji zkázy. Pilotní minisérie k stejnojmennému seriálu. (berg.12)

ConanVJ

Na svou dobu parádní seriálová podívaná a skvělý úvod seriálu. Hlavní postavy zaujmou a člověk si některé oblíbí a některé nesnáší. Efekty jsou na svou seriálovou dobu skvělé a vesmírné bitky pěkně natočené. Za mě 90% :) ()

VojinRyan

Úvodný "dvojfilm" čo má cez 180 minút dokázal veľmi dobre vtiahnuť do deja Battlestar Galactici. Je to viac temnejšie a surovejšie ako jeho príbuzný zo sveta Sci-fi seriálov a to je práve na tom to dobre. Cyloni sa s ničím nepárajú a dokážu si podmaniť každého. I tých čo o tom nemajú ani páru. Veľmi dobrý úvod do seriálu. Škoda len horších vizuálnych efektov ale na rok 2003 je to normálne. 86% - 4*. ()

verbst

Prvních 45 minut sem umíral pod haldou klišé a sexu. Pak se to ovšem rozjelo nevídaným způsobem. Grafické zpracování je úchvatné. Seznámíte se tu s lidmi se kterými se budete, pokud vás pilot zaujme, potkávat hodně dlouho. Osobně můžu říct, že nabušenější pilotní díl k čemukoliv jsem ještě neviděl. A mám takový neodbytný pocit, že už asi neuvidím. ()

SaNcHeZ_cz

Fakt, že se jedná o pro mně velmi blízkou tématiku, nemá s napálením pěti hvězd moc co dělat. BSG totiž začíná naprosto epickým, tří hodinovým pilotem, který rozdupává veškeré obavy ze seriálu ve vteřině na prach. Počáteční rozpaky opadají a hutná atmosféra drásavě nastiňuje o co tu půjde. Za mě bez okolků jeden z nejlepších pilotních dílů vůbec. Uvidíme co připraví seriál. ( Tento názor je napsán jako zhodnocení vůbec prvního setkání s tímto univerzem ) ()

Pirkaf

Na rozdíl od Star Treku se v Galaktice lidi chovají jako lidi a mají dokonce i city (!!!). A to je nutno hodnotit pozitivně. Rozhodně příjemné překvapení a jsem zvědav na seriál. ()

Alementina

Jsem chycena.... dlouho me par mych kolegu rikalo, jak je to uzasny serial, ez jsem se k nemu dostala a musim rict, ze se bojim o cas v nasledujicich 14 dnech. Sice nektere ty triky a "vychytavky" jsou po 10 letech spis usmevne, ale ja se tesim, ze tu mam novou serialovou lasku, která je torchu staršího data. Ale znáte to, co je starý, léty prověřený, je dobrý :) často lepší než novější modely :P ()

RAiken

Opravdu skvostný pilot, který nás pěkně zhurta uvádí do prostředí války lidstva s Cylany a rozhodně vás přinutí sledovat další a další epizody novodobého příběhu Noemovy archy. Navíc se mi vždycky líbila hudba, která zazní vždy, když se na scéně objeví tajemná červená Cyloňanka. Tak tedy vzhůru za velkým vesmírným dobrodružstvím... ()

Damiel

90 % - Na to, že se jedná o pilot seriálu, je to magnificentní opus, hodný áčkového celovečeráku. Dokonale mě navnadil k tomu, abych usledoval celý seriál. ()

FilmFan24

Velice kvalitní pilotní sci-fi minisérie. Lidé stvořili roboty - Cylony a ti se vymknou kontrole. Nic neobvyklého v rámci žánru, ale...Přesná charakterizace postav, zajímavé vztahy a situace vyžadující krajní řešení, co si přát víc? ()

dawe04

Na televizní film špičkové triky i výprava, čím ale Galactica převyšuje ostatní tv, ale dokonce i kino produkci, je výtečný námět a skvěle napsané charaktery. Plechoví záporáci jsou dostatečně hroziví i sexy a posádka vypadá přibližně třikrát tak schopněji, než v jiných podobných scifi projektech. Přesto není úvod do Galacticy bez vad. Režie, kamera i střih jsou hodně průměrné a někdy vytváří dost podivné situace, kdy postava něco řekne, aby vzápětí provedla něco jiného nebo se zatvářila jakoby poněkud na událost jiného druhu. Herci, především ti nad padesát jsou ok, mláďata bude třeba ještě herecky cvičit. Příběh mě dost nalákal a nemůžu se dočkat samotného seriálu. ()

sssssycak

Kdyby BSG neměla takovou pověst, velmi bych váhal, zda-li po takovém pilotním filmu seriálu dát šanci a sledovat ho i nadále. Pro mě silně průměrné ve všech směrech. Ale kvůli tomu, že je BSG dnes již kultem ve Sci-Fi žánru, jsem velmi zvědav na již standartní, první sérii seriálu, a budu očekávat, jakou eventuální nálož si pro nás připraví. ()

higuain

Pilotní filmy bývají všelijaké, ale jejich základní úkoly jsou vždy stejné; uvést diváka do děje a přesvědčit ho, že navazující seriál bude stát za čas strávený jeho sledováním. V případě Battlestar Galactica nešlo na seriál navnadit už o moc víc. Inteligentní hardcore sci-fi, které má v podstatě jen dva nedostatky, pro které ale existují argumenty, jimiž se dají z velké části omluvit. 1) Možná trochu přepálená stopáž 180 minut už nezní tak přepáleně, když se na to dá dívat jako na dvoudílnou minisérii. 2) Nepříliš velkolepá vesmírná akce je v tomto žánru určitě důležitým nedostatkem, ale vyčítejte to filmu, jenž oproti klasickým blockbusterům vzniká za poměrně skromných podmínek televizní produkce a navíc je mimo to takřka dokonalý. 90% a doufám, že úroveň seriálu bude minimálně na stejné úrovni. ()

Eržik

Neskutečně poutavé. Nenapadá mě nic jiného než: realistické sci-fi, blízkost a opravdovost děje, až jednoduché principy, opírající se o dávno známé technologie z jiných vesmírných příběhů, které jsou zde, ale zcela jasně přiblíženy a vysvětleny. Star Wars zaujmou svou epičností a rozsahem. Star Trek dobrodružností a rozmanitostí. Galactica je však nejvíce lidská, emotivně příbuzná a celkově dojemně napínavá. V jednoduchosti je síla a v hloubce krása. ()

honajz2

1/2 - Zatím z toho mám dost rozporuplné pocity, ale ne tak rozporuplné, jako u Firefly. Mám za sebou půlku tříhodinového (!!!) pilotního dílu a už teď se obávám, že Battlestar Galactica časem nebude mít o čem vyprávět, natož aby vystačila na čtyři série. A jestli mě natolik zaujmou postavy fakt netuším, pamatuju si jich jménem asi pět, z čehož dvě už to stejně nejspíš mají za sebou. A ten zbytek si pamatuji jen podle ksichtu a nebo mi splývají s ostatními - a to je bohužel většina. Ale zase na druhou stranu, první půl hodina je docela nudná, ale pak se to konečně rozjede, má to nějakou atmosféru a konec byl kupodivu docela napínavý. Prostě kvůli něčemu se mi to líbilo, kvůli něčemu zase ne. Zatracovat to ale určitě nebudu, třeba mě to v druhé půlce nadchne nebo aspoň zalíbí. Uvidím. ---- 2/2 - Sice si mě to pořád tolik nezískalo a sice mi to pořád připadá zbytečně utahané, taky ty vesmírné bitvy mě moc nebraly, nicméně mě to tady už konečně začalo nějak zajímat, postavy už si začínám pamatovat a hlavně už to vypadá, že ten seriál o něčem bude a že v něm bude postupně se rozvíjející děj, protože tady se načrtlo a poodkrylo dost zajímavých věcí. Pilotu vyšší hodnocení než slabé čtyři nedám, ale ta druhá polovina mě na rozdíl od té první víc zaujala a donutila k rozkoukání seriálu, takže to svůj účel myslím si splnilo. Slabé 4* ()

Wormboy

Viac nez vydareny uvod do nieco, co zatial nepoznam, ale myslim, ze spravim, co budem moct, aby som spoznal. Tento film je proste kvalitne oldschoolove scifi so vsetkym,co k tomu patri a niekolkymi bonusmi. ()

pakobylka

Jak to může dopadnout, když umělé "děti" přerostou "rodičům" přes hlavu ... Jenom se nemůžu přimět k nějakým výraznějším projevům nadšení. Někdy dobré - dokonce hodně dobré, jindy zas trochu laciné. Možná to není nejvýstižnější výraz pro to, co chci vyjádřit, ale vhodnější mě nenapadá. ()

Z Iron Mana je sirotek

Z Iron Mana je sirotek

18.12.2010

Třetí díl totiž přišel o režiséra. Dvojka byla sice úspěšná, ale sklidila spíš kritické reakce, takže je možná opravdu čas na změnu. Jon Favreau skutečně odchází. On tvrdí, že už jej nebaví být… (více)