Skvělá a uznávaná psycholožka Dr. Miranda Grey (HALLE BERRY) je expertkou na posuzování toho, co je racionální. Co je logické. Co nezachází za hranice příčetnosti. Pod vedením svého manžela (CHARLES S. DUTTON), vedoucího oddělení psychiatrie Woodwardské ženské věznice, léčí nebezpečně psychicky narušené pacientky, mezi které patří i Chloe (PENÉLOPE CRUZ) charismatická vražedkyně, jejíž svědectví o satanistickém mučení jsou uvážlivou doktorkou považovány za pouhý výplod paranoidní mysli. Po setkání s tajemnou dívkou se však její spokojené manželství a vyrovnaný život změní v nejhorší noční můru. Když se Miranda probudí po hrůzné autonehodě, se zděšením zjistí, že její manžel byl zavražděn a všechny stopy směřují právě k ní. Zatímco se snaží přijít na to, za jakých okolností by vůbec mohla spáchat podobně brutální a otřesný čin vůči člověku, kterého milovala a obdivovala, ocitá se uvězněná ve Woodwardu mezi svými bývalými pacientkami.

Chování doktorky, která si z osudné noci pamatuje pouze několik nejasných vizí tajemné dívky, se postupem času stává čím dál tím více nevyzpytatelným. Zoufalá snaha, s níž se pokouší dokázat svou nevinu, je jejím bývalým spolupracovníkem Dr. Pete Grahamem (ROBERT DOWNEY JR.), který je soucitný, avšak zároveň velmi skeptický, vnímána jako začátek sestupu do hlubin šílenství. Miranda postupně začíná věřit, že se jí zmocnily nadpřirozené síly, které jsou odhodlány se pomstít i za cenu toho, že ji připraví o rozum. Zatímco ji Chloe stahuje do svého osobního pekla, musí Miranda zjistit, zda skutečně směruje k branám šílenství nebo pouze blíže k pravdě. (oficiální text distributora)

Rieux

"Som racionálne uvažujúca osoba! Vidím ducha dievčaťa!!" - tak táto veta ma vo filme fakt dostala. Ale aspoň raz vo mne vyvolal kladný pocit. Ináč celý snímok prepadá na plnej čiare. Neviem, či som nejako vadný (pretože všetci hovoria, že Gothika je strašidelná), ale ja som sa ani raz nezľakol. Skrátka ma príbeh nezaujal, nevystrašil, ani nič podobné. Pointa je tak vykonštruovaná a typicky hollywoodska, že som sa s nechuťou musel premáhať, aby som tých pár minút už dopozeral a nevypol TV hneď. Jediné čo stojí za to, je herecké trio, Berry, Downey, Cruz, ktorí si asi neuvedomili, že hrajú v podpriemernej omáčka plnej klišé a hrajú naozaj dôstojne. A ešte počas záverečných titulkov odporúčam vypočuť dobrú pesničku, ktorá síce nemá s filmom nič spoločné, ale aj tak pôsobí lepšie než celý film. ()

sAreOn

Kassovitze zřejmě baví točit takovéto mysteriozní filmy a své kvality už dokázal u Purpurových řek. Avšak Gothika pro mě vyznívá poněkud prázdně. Po uspávajícím začátku se film rozjíždí a kdyby udržel své tempo, tak by jistě vystoupil z šedi průměru, avšak vše je pohřbeno alespoň pro mě špatným koncem. ()

OsuDNR

Povodne som to nechcel ani pozerať. Kym ma polovička nepresvedcila..ale nelutujem to..ja som bol velmi milo prekvapeny. Celkom fajn lakačka ktorá sa...neviem sice cim..ale odlisuje od ostatnych klasík. Pre mna Mile prekvapanie. ()

veverysiak

Svojho času dosť masívne a nekriticky propagovaný kúsok, na ktorom bol najzaujímavejší snáď medializovaný románik medzi Halle Berry a frontmanom Limp Bizkit Fredom Durstom, inak je to taká obyčajná krimoška, ktorá sa mierne zaplietla s duchárinou, nič svetoborné, ani ľakavé, ani prekvapujúce, predpokladám, že Robert D. Jr. bol na tom vtedy dosť biedne, keď zobral flek dosť pritrúbleho a nevýrazného psychoša, ktorý by si zaslúžil zobrať diplom a následne zopár zdravých terapií s červenou a modrou tryskou pri smotanových kachličkách, Halle tiež dáko neoslnila svojím jednorozmerným výkonom a Penelopa zas nemala dostatočný priestor, a ktohovie, možno to bolo jej šťastie, inak by stratila pár kreditov, primnoho priemernosti na väčšie ambície, takže 65%. ()

tatka

Ten film na prvý pohľad vyzerá veľmi dobre. Hudba je fajn, kamera je skvelá, psychiatrická liečebňa naháňa hrôzu aj bez filmu. Halle Berry je síce krásna, ale celý film má na ksichte jeden výraz: Ježišikriste, ako som sa tu ocitla???????? Milá moja, tak že tu hráš a vzala si za to honorár, tak sa snaž. Nesnažila sa. Ani scenárista. Začal dobre: mladá, krásna, samozrejme akožeináč skvelá a uznávaná psychiatrička. Odporná, temná, tajomná psychiatrická liečebňa. Psychicky narušená pacientka, ktorá si myslí, že má techtle-mechtle so Satanom .Mŕtva deva, ktorá sa v lejaku sama od seba vznieti. Výpadky pamäte. Mladá a skvelá psychiatrička zrazu podozrivá z vraždy vlastného manžela. Pod vplyvom sedatív, zavretá na samotke sa pokúša vypátrať, čo sa vlastne stalo a kto je skutočný vrah. Až potiaľ celkom dobré. Ale ako už to býva, film by mal spieť aj k nejakému rozuzleniu. Bohužiaľ, scenáristovi zjavne došiel dych, sily, invencia, papier alebo farba v toneri. Alebo všetko naraz. Takže na záver pár logických kotrmelcov, aby sa to nejako, akokoľvek konečne skončilo. V žiadnom prípadne neodporúčam pozerať dvakrát. Už budete vedieť, čo vás čaká. Je to škoda. mohol to byť celkom slušný film. ()

Dagoun

Z toho filmu je nejvíce nápadná snaha být něčím víc než je, zařadit se - čímkoli - mezi legendární filmy. Ale prostě se to nedaří. Slabý průměr. ()

klapqua

Eeeeh... toto nie, proste ma to nechytlo.. jedna hviezda za Penelopu (sympatie vyhrávajú) a druhá za Roberta...inak nič moc ()

Londi

Velmi zajímavý film, dobré herecké obsazení, dobrá hudba, příběh se už od začátku začne velmi zajímavě rozvíjet. Ale víckrát se na něj asi nepodívám, několikrát jsem se u toho solidně lekla a duchařinky nejsou nic pro mě. ()

Catella

Tak to potěš. Začíná to hezoučky a pozvolna, ocitáme se na psychiatrii, kde doktorka Miranda vede rozhovor s dívkou, která se zbláznila. Následně souhrou zvláštních událostí zešílí i samotná Miranda a ocitá se na klinice jako pacientka. Ukáže se, že Miranda zabila svého manžela a nikdo jí nechce věřit, že to ona ne, a že je normální a ne nějakej blázen. Jenže čím víc vysvětluje, jak je normální, tím víc vypadá jako úplnej šílenec. A víc už to popisovat nebudu, protože je to horor a já mám z hororů hrůzu a vlastně ani nechápu, jak je možný, že jsem to dokoukala až do úplnýho konce??? Takže pokud jste takový poserové jako já, tak tenhle film opravdu nedoporučuju. ()

v.indruchova

Po hodně letech kouknu na to znova, ale moje mladý já by dalo za 5. Líbí se mi, jak film nabádá lidi aby přijali, že není vždy odpovědí logika. mOjE starší já dává za 4 a je rádo, že i poletech je to dost dobrej film. Nostalgie by zde přidala hvězdičku, ale nenechme se zlákat. (před 17/16 lety jsem ten film viděla wow) možný spoiler-(jak by ti někdo mohl věřit, že tě provází duchové aby si vyřešila seriové vraždění?) ()

Imouse odpad!

Nuda, šed, průměr. Natočí někdo v brzké době DOBRÝ horor nebo budeme muset nadále trpět podobné polotovary. Děsivé je pouze to, jak umí Halle Berry "skvěle" přehrávat. ()

Belerofonu

Škoda velká škoda a ještě jednou škoda konce. Bylo to jako mnoho filmů před tím a potom. Je to hezky namixované rychlými střihy, statickou kamerou a v neposlední řadě výbornou hudbou Johna Ottmana. Jako celek to působí až dokonce výborně a atmosféricky, jen konec to poslal do kategorie filmů, kterých je nespočítaně...a já to pošlu do 4 hvězdiček.. ()

Ghozies

az do poloviny filmu me zajimalo co se stane, ale pak uz to je fakt nudo......konec naprostej trapas......3 hvezdicky jen proto, ze se na to nemusim koukat znovu ()

lapatata

Vsadím se, že ani autoři neví, co tim vlastně nakonec chtěli říct. Kdyby do toho zakomponovali trochu logiky, tak by se mi to docela líbilo, ale ta tam naprosto schází. Někomu to ale vadit nemusí.... ()

shinlove

Pááááni, to byl tedy horor...málem jsem se u něj po...trhal smíchy!!!!! :D tohle má být dobrý a kvalitní horor? jo kdyby to bylo označení mystického thrilleru, chápu, ale prý horor :D já se snad díval špatně nebo co :D 3* ()

Mr.Dark

bál jsem se,lekl jsem se,napjatý jsem byl,nenudil jsem se ani vteřinu....konec ubral jednu hvězdu,ale to nemění nic na tom, že film to je dobrý....pro H.Berry mám slabost,prostě 4* ()