On je fakt boží!

• USA Angus, Thongs and Perfect Snogging (více)

Před dovršením patnáctých narozenin upoutá dospívající Georgii nový kluk ve škole, „nádherný sexuální bůh“ Robbie, člen kapely Stiffa Dylanse. Naneštěstí si už Robbie smluvil rande s Georginou úhlavní rivalkou: blonďatou a perfektní Lindsay. Se svými skvělými, avšak bezradnými rodiči, nádherně oblečenou kočkou Argus a s holčičí četou Ace Gang si Georgia vymyslí plán jak sbalit fantastického kluka a mít nejlepší narozeniny všech dob! Natočeno podle knižních bestsellerů od Louise Renninsonové. On je fakt boží! je nádherný zábavný hit pro dospívající, režírovaný Gurinder Chadhaovou (Blafuj jako Beckham, Moje velká indická svatba). (oficiální text distributora)

Kreeki

Anglická obdoba francouzského LOL. O co je LOL filmařsky vyspělejší, tolik ho anglické <doplňte-si-sem-ten-dlouhý-název> převyšuje v emoční rovině a vyzařované energii. Malé naivní pohlazení na duši kořeněné perfektním hudebním doprovodem a další ze skvělých případů, kdy by si český distributor zasloužil pomalou a velmi bolestivou smrt za absolutně nevhodně zvolený český název filmu. ()

HappySmile

V žánru teen komedií patří tento film rozhodně k těm lepším. Je hodně svižný, doprovázený super hudbou, u které si člověk pozpěvuje a plný vtipných scén. Hlavní hrdince se tady stane spousta trapasů, u kterých se člověk vážně nasměje a spousta holek si určitě vzpomene, že jí se v pubertě určitě taky něco takového stalo. ()

4daPeace

Verdikt: Film režisérky Blafuj jako Beckham se opět točí okolo dospívající dívky, první lásky, cestování, rodičovských trablů a trochou toho sportování. Být opačného pohlaví a o pár let mladší, dávám ještě lepší hodnocení. S klidným svědomím mohu doporučit. ()

pufina

Jako v každé pubertální komedii je trocha nadsázky, která působí pitomě a naivně, ale je to jen film. V mysli jsem se vrátila do puberty a upřímně se občas zasmála, ale znovu bych to vidět nemusela. ()

Juto

Príbeh sa zameriava na 14-ročné dievča, ktoré si vedie denník o peripetiách tínedžera vrátane vecí, ktoré sa dozvie o bozkávaní. 3/10 ()

Kolikokoli

Knížku jsem četla někdy ve čtrnácti a líbila se mi. Ten film mi přišel jako vcelku dobrá adaptace, takže tři hvězdičky postačují. Úplně nejlepší na tomhle filmu jsou ale stejné Jessiny účesy. ()

zorro

Příjemná podívaná, vřele doporučuji náctiletým dívkám. U mě to tento kousek má za pěkných 60%. ()

otík

Povedená teenagerovská romantická komedie s neokoukanými mladými herci a zcela tradičním příběhem o dívce "ošklivce", která díky své roztomilé přirozenosti vyfoukne kluka fešáka školní primadoně. Má to spád, je to příjemné pro oko divákovo a je-li vám kolem 14 let a jste dívka, je to paráda. Já jsem sice zcela někým jiným, ale i tak se mi film líbil. ()

haushinkaa

A hele, ono to bylo vtipné, svěží, místy supertrapné a ten konec, no... Ale celkový dojem byl lepší, než jsem očekávala, soundtrack skvělý, některé scény fakt nezapomenutelné (Angus honící psa), Georgia přirozená, sympatická, netypicky celkem obyčejná hlavní hrdinka. A Aaron Johnson dokonale nádherný. Knížky jsem četla, když jsem byla mladší a myslím, že to byl dobrý nápad, udělat ze dvou knížek jeden film. ()

Karush

Neviem čo ste takí kritickí k tomuto filmu, však je určený pre teenegerky, a svoju úlohu aj splnil. A záver, že je presladený, možno to nie je až tak ružové vo svete, ale vo filme je predsa všetko možné. Musím, ale povedať, že od knižnej predlohy to malo hodne ďaleko, miestami sa to už približovalo ale od vtipných hlášok, názorov, pohľadu na svet a trapasov, ktoré si Georgia zapisovala do denníka to malo ešte dosť ďaleko. Keď už nie film, tak aspoň knižky odporúčam (4). A ča sa týka soundtracku ten bol fakt výborný, koho zaujímajú pesničky, ktoré sa objavili vo filme- tak tu je zoznam: 01.) Scouting For Girls - She’s So Lovely 02.) Rumble Strips - Girls And Boys In Love 03.) Lenka - Show 04.) Lily Allen - Naive 05.) Mumm-Ra - She’s Got You High 06.) Razorlight - Who Needs Love 07.) Kate Walsh - Your Song 08.) Ava Leigh - Mad About The Boy 09.) Peter Bjorn & John - Young Folks 10.) Maccabees - Toothpaste Kisses 11.) Oh Atoms - Sugar Mouse 12.) Stiff Dylans - Ever Fallen In Love With Someone 13.) Pigeon Detectives - I Found Out 14.) The Coral - In The Morning 15.) The Pipettes - Pull Shapes 16.) The Ting Tings - Great DJ 17.) Stiff Dylans - Ultraviolet ()

Goldenhair

Taková Bridget pro mladší generaci, které ale na rozdíl od amerických teen komedií nechybí vtip a přirozenost. Zkrátka svěží a milá záležitost na nedělní odpoledne, kterou si nejvíc užijí holky, které se začínají prát s pubertou a prvními “závažnými“ problémy. A ještě jedno se musí režisérce nechat, uměla si do filmu vybrat fajnové herecké obsazení. ()

Blue.Poison

Vzhledem k tomu, že jsem měla tu čest seznámit se s knižní předlohou, je tenhle snímek jen velmi lehkým odvarem a mnoho hlášek zde ztrácí své kouzlo. Škoda, materiál na zfilmování je to výborný. ()

NoFiction

Byl jsem donucen se na tohle dívat se svou přítelkyni a musím se přiznat, že kdyby mi bylo o 20 let míň, tak dám asi fullhouse. Nejsem sobecký a budu objektivní ve svém hodnocení. ()