Pluto Nash

Adventures of Pluto Nash, The

Komedie / Akční / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2002, 95 min

Slabší kousek ve sbírce Eddieho, kde si mohli dát větší práci s efekty, které působí dost lacině. Jinak pár klišé by se tu našlo, kde jediným originálem je to, že se to neodehrává na Zemi, ale na Měsíci. Bodyguard, i ten albínský černoch, nebo co to bylo, drželi film nad vodou. Jinak by to byl průšvih. Slabší průměr.(9.1.2015)

• Kryton

Tento film měl opravdu skončit radši na Měsíci!(4.9.2007)

Eddie sa vzdialil od rodinných nevtipností (Dr. Dolittle), či rodinných fekálnych nevtipností (Nutty Professor) a to sa mu vyplatilo. Film je nabitý hviezdami, ktoré sú viac, či menej využité (až na Burta Younga a Randyho Quaida). Poteší Jay Mohr i camea Luisa Guzmán a Johna Cleesea (ktorý je krásne utlmený). Ani slizký Alec Baldwin sa tu nestratil. A Eddie je totálny king. Film je dosť krátky na to, aby mohol začať nudiť a obsahuje peknú dávku humoru. Je potrebné pochváliť efekty, ktoré boli umiernené a úmyselne sa tvorcovia nesnažili o nejaké vážne futuristické vízie, ale iba o kulisy a efekty, ktoré majú pobaviť (ako to bolo v 80's).(13.7.2006)

Ja mám rád sci-fi a pohled do budoucna vypadá to zajímavě a když tam je ješte Eddie tak to nemá chybu :))(5.7.2010)

• Oskar

Film předchází pověst jednoho z největších propadáků v dějinách, ale vlastně nechápu proč. Taky z něj nejsem zrovna bez sebe, aleviděl jsem řadu slabších filmů, které byly úspěšné. Zřejmě byl nadstandartně drahý (ne že by to bylo znát) a v kině se rozpočet jednoduše nevrátil. No, Pluto Nash není vyloženě špatný, co mi ale vadilo: hlavní trojice před někým celou dobu prchá, někoho se bojí, panikaří, ale na začátku nebylo dostatečně vysvětleno proč, takže jejich osud mi byl víceméně lhostejný. Na té chatrné zápletce ale přece jen visí pár milých nápadů. Většina z nich plyne z kontrastu futuristického světa a starosvětsky tradičních funkcí jeho rekvizit a postav. Robotka Babette má design i chování francouzské pokojské, holografický šofér James (cameo Johna Cleese) je koncentrátem staré dobré Anglie, nejoblíbenější zpěvák vesmíru má image Franka Sinatry. :-) 40%(24.11.2005)