Pluto Nash

Adventures of Pluto Nash, The

Komedie / Akční / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2002, 95 min

Eddie sa vzdialil od rodinných nevtipností (Dr. Dolittle), či rodinných fekálnych nevtipností (Nutty Professor) a to sa mu vyplatilo. Film je nabitý hviezdami, ktoré sú viac, či menej využité (až na Burta Younga a Randyho Quaida). Poteší Jay Mohr i camea Luisa Guzmán a Johna Cleesea (ktorý je krásne utlmený). Ani slizký Alec Baldwin sa tu nestratil. A Eddie je totálny king. Film je dosť krátky na to, aby mohol začať nudiť a obsahuje peknú dávku humoru. Je potrebné pochváliť efekty, ktoré boli umiernené a úmyselne sa tvorcovia nesnažili o nejaké vážne futuristické vízie, ale iba o kulisy a efekty, ktoré majú pobaviť (ako to bolo v 80's).(13.7.2006)

• Slarque

Eddie Murphy je smutný případ bývalého komika, který si stále myslí, že někoho zajímá. Tohle sice není jeho nejhorší film, ale vzhledem k rozpočtu a k účasti celé řady skutečně dobrých herců, je to i tak pořádný průšvih. John Cleese, Illeana Douglas či Peter Boyle ale dokáží podat slušný výkon, i když jim přitroublý scénář a průměrný režisér házejí klacky pod nohy. Za zmínku stojí i hudba, která zní jak z vysokorozpočtové akční komedie, tedy z něčeho, čím tenhle snímek nejspíš chtěl být.(22.11.2005)

Ja mám rád sci-fi a pohled do budoucna vypadá to zajímavě a když tam je ješte Eddie tak to nemá chybu :))(5.7.2010)

• Terva

Jeden z mnoha filmů z Eddie Murphym, kterej stojí za starou bačkoru.(21.5.2012)

Rozpočet $100miliónovTržby USA $4,420,080Tržby Celosvetovo $7,103,973/20%/(14.7.2006)