Po šesti měsících na sólové misi najde osamělý astronaut (Adam Sandler) na palubě záhadného tvora a s jeho pomocí zachrání svoje manželství. (Netflix)

C0r0ner

I kdyby byla knížka dvakrát lepší než film, pořád nebude dobrá. To je tak, když se něco válí Netflixu 3 roky v šuplíku a vytáhne se to jenom kvůli stávce scenáristů, protože stojí vznik nového contentu. Existenciálně vztahové kecy s potenciálem na deset minut stopáže rozmrdané do celovečeráku. Nejlepší role samozřejmě Hanuš the Pavouk. 25% ()

BlackTom

Vedeli ste, že ten, čo pomáhal Mojžišovi niesť tabule s desatorom mal tetu z Příbrami? A že druhý dôstojník na Noemovej arche sa priženil do Chomutova?? Achdomatkypiči, to zas bola chujovina... Plytký vzťah dvoch cudzích ľudí, efekty ako z ekvalizéru Windows media player a navrch megachytrý CGI pavúk, na ktorého je aj LSD prikrátke. Už hodinu pred koncom to bolo utrpenie... Nejaký uslintaný český jebo si zaplatil u Netflixu dvoch komikov, aby neboli vtipní a kulisára v jednej osobe so scenáristom, aby namrdal čecháčkovstvo do každej tretej scény. To čo bolo toto? Ani ako študentský film by to neuspelo... Zvezdička zato, že som na stotinu sekundy zapochyboval o tom, že to bude beznádejná kokotina. Lenka je píča! ()

Marcos22

Velkolepá výprava kosmonauta Jakuba Procházky (Adam Sandler) skrze vesmírné galaxie za sebepoznáním, do nitra své duše, do podhoubí svého vztahu s manželkou Lenkou (Carey Mulligan). Cesta za odhalením reality, za očistou duše a za přijmutím odpovědnosti za své činy. Tato niterná a srdceryvná podívaná je podpořená výjimečnými hereckými výkony Adama Sandlera a Carey Mulligan, kteří snímku dodávají neuvěřitelnou dávku lidskosti. Kosmonaut z Čech je pozoruhodnou exkurzí do lidské duše a jedním z nejniternějších snímků světové kinematografie s významnou českou stopou, v níž je nekonečná láska bez hranic smrtelnosti tou pravou esencí života. Připravte si kapesníčky, Adam Sandler vás rozpláče a rozloží na prvočinitele. Silné čtyři hvězdy. 👍 (01.03.2024) ()

V.Silver

Moc nechápu celkově nízké hodnocení právě u tohoto filmu. Je skvěle zahraný i natočený, vtáhnul mě a nepustil. Nebudu rozebírat zápletku, která samozřejmě v jádru není nikterak složitá - ale to ty nejlepší příběhy nikdy nejsou. Jde o to, že tento film má tu příběhovou linii skvěle postavenou a vše stojí na Adamu Sandlerovi, který opět dokázal, že je herec mnoha talentů. Skvěle zachycená samota, pochyby i smysl existence. Nejvíc mě na tom ale baví, že to není takové to artové honění si trika, nebo to tak aspoň nepůsobí - přes spoustu zajímavých prvků to celé vyznívá civilně, dokonce s pokorou k pointě přibéhu. Za mě jeden z nejhezčích filmů “z vesmíru” a těším se, až se na něj podívám znovu. 90 %, protože do role Petra obsadili snad jediného člověka, který to prostě neuměl pořádně zahrát… ()

Chrustyn

Při sledování Kosmonauta z Čech jsem v mezičase, kdy jsem se nechtěl zabít, přemýšlel nad tím, jestli opravdu chci promrhat 2 hodiny života a hlavně, co vedlo Johana Recka (kterého jsem po seriálovém Černobylu, považoval za génia) k tomu, aby vzal podprůměrnou knihu českého autora, kompletně ji okleštil a udělal z toho pseudo existenciální, meditativní sračku, která snad chtěla být novou odyseou ale vyjma snesitelného vizuálu (vyjma pavouka a konce) je tím nejnudnějším, co jsem za hodně dlouhou dobu viděl. ()

• Kvůli smíšeným reakcím z testovacích projekcí byl film v postprodukci téměř 3 roky. (Maulincio)
  • Všechny postavy si i v anglickém znění ponechají česká jména. Adam Sandler jako Jakub Procházka, jeho žena (Carey Mulligan) se stejně jako v knize jmenuje Lenka a Paul Dano namluvil starodávné stvoření pojmenované astronautem jako Hanuš. (Jamal)
  • Na zdi v jídelní části vesmírné stanice visí fotografie prvního českého kosmonauta Vladimíra Remka. (NiWi)

Kosmonaut z Čech nabírá další hvězd

Kosmonaut z Čech nabírá další hvězd

16.04.2021

Filmová adaptace knihy Spaceman of Bohemia českého autora Jaroslava Kalfara přibrala další hvězdu. Poté, co se projektu ujal Adam Sandler spolu s režisérem Černobylu Johanem Renckem, se nyní k… (více)

Adam Sandler v adaptaci české knihy

Adam Sandler v adaptaci české knihy

27.10.2020

Před časem jsme informovali, že kniha českého spisovatele Jaroslava Kalfaře žijícího v USA The Spaceman of Bohemia alias Kosmonaut z Čech se dočká filmového zpracování od streamovací služby Netflix.… (více)