foto

Paul Dano

  • nar. 19.6.1984 (36 let)
    Wilton, Connecticut, USA

Biografie

Paul Dano, celým jménem Paul Franklin Dano se narodil 19.6.1984 v New Yorku. S rodinou se brzo odstěhoval do New Canaanu v Connecticatu. V herecké komunitě se pohyboval už jako malý chlapec, kdy byl obsazován do různých rolí na Brodway. Jeho obličej na vás velice zvláštně zapůsobí a proto je předurčen k hraní komplikovaných postav. Paul také působí jako zpěvák a kytarista v kapele Mook.

Jeho kariéru nastartovaly role v několika nezávislých filmech. Milníkem se stal snímek L.I.E. za který dostal spoustu cen jak doma tak v zahraničí. Mezi jeho další úspěšné role patří postava Dwayna v tragikomedii LITTLE MISS SUNSHINE. Dwayne je náctiletý puberťák, který cestuje se svou rodinou přes Ameriku za snem jeho mladší sestry. Za film dostal ocenění Best Young Actor na Broadcast Film Critics Association Awards v roce 2007. Dano se objevil taky ve vedlejší roli v oceňovaném dramatu THERE WILL BE BLOOD po boku Daniela Day-Lewise. Role pomateného mladičkého kněze mu přinesla nominaci BAFTA za vedlejší roli. Tu mu ovšem převzal Javier Bardem z NO COUNTRY FOR OLD MEN.

V současné době (2009) žije Paul Dano v New Yorku na adrese East Village, studuje literaturu a má rozpracováno několik slibných filmů. Jeho současná láska je údajně herečka Zoe Kazan; má rád k snídani lupínky. O tomto herci v budoucnu jistě ještě hodně uslyšíme.

Pavel "Mudrlant" Jarosch

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2018 Wildlife

Scenáristická filmografie

Filmy

2018 Wildlife

Producentská filmografie

Filmy

2018 Wildlife

Host

TV pořady

2017 The IMDb Show (TV pořad)
2016 Zlatý Glóbus 2016 (TV pořad)
2015 67. Emmy Awards (TV pořad)
The Late Show with Stephen Colbert (TV pořad)
2014 Off Camera with Sam Jones (TV pořad)
Oscar's Red Carpet 2014 (TV pořad)
The 2014 Film Independent Spirit Awards (TV pořad)
2003 Show Ellen DeGeneresové (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(106)