foto

Paul Dano

  • nar. 19.6.1984 (34 let)
    Wilton, Connecticut, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Paul Dano, celým jménem Paul Franklin Dano se narodil 19.6.1984 v New Yorku. S rodinou se brzo odstěhoval do New Canaanu v Connecticatu. V herecké komunitě se pohyboval už jako malý chlapec, kdy byl obsazován do různých rolí na Brodway. Jeho obličej na vás velice zvláštně zapůsobí a proto je předurčen k hraní komplikovaných postav. Paul také působí jako zpěvák a kytarista v kapele Mook.

Jeho kariéru nastartovaly role v několika nezávislých filmech. Milníkem se stal snímek L.I.E. za který dostal spoustu cen jak doma tak v zahraničí. Mezi jeho další úspěšné role patří postava Dwayna v tragikomedii LITTLE MISS SUNSHINE. Dwayne je náctiletý puberťák, který cestuje se svou rodinou přes Ameriku za snem jeho mladší sestry. Za film dostal ocenění Best Young Actor na Broadcast Film Critics Association Awards v roce 2007. Dano se objevil taky ve vedlejší roli v oceňovaném dramatu THERE WILL BE BLOOD po boku Daniela Day-Lewise. Role pomateného mladičkého kněze mu přinesla nominaci BAFTA za vedlejší roli. Tu mu ovšem převzal Javier Bardem z NO COUNTRY FOR OLD MEN.

V současné době (2009) žije Paul Dano v New Yorku na adrese East Village, studuje literaturu a má rozpracováno několik slibných filmů. Jeho současná láska je údajně herečka Zoe Kazan; má rád k snídani lupínky. O tomto herci v budoucnu jistě ještě hodně uslyšíme.

Pavel "Mudrlant" Jarosch

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2018 Wildlife

Scenáristická filmografie

Filmy

2018 Wildlife

Producentská filmografie

Filmy

2018 Wildlife

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(100)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace