Film Paralelní světy vypráví zdánlivě obyčejný příběh ze života, jehož variace možná prožil kdekdo z nás. Je to film o našich partnerských vztazích; v této době a na tomto místě. Asi to budete znát. Architekt Kryštof žije již několik let s Terezou. Zatímco pro Kryštofa je nejdůležitějším tématem života jeho práce, Tereza vidí život trochu jinak

Na půdorysu téměř vzorové studie vztahu mezi mužem a ženou se režisér Petr Václav pokusil zachytit postoje své generace a zkratkovitě naskicovat atmosféru naší doby. Neefektní komorní příběh je režírován neklidně a nekonformně, obrazy jsou působivé, ale zároveň jakoby přítomné v každodenní realitě. (oficiální text distributora)

dr.fish

Doba kdy se točily v Čechách zajímavé filmy. Nemusí sednout každému, ale rozhodně to není film k zahození... ()

sator

Le Pavillon Des Enfants Fous který "Vlasáková" překládá u nás nikdy nebyl přeložen stejně jako další knížky od této mladé ženy s tragickým životem---- ()

Kamkon

Je v tom skryté něco víc, ale já jsem do toho úplně nepronikla, i když jsem odhadla dopředu některé části dialogů a herecké výkony byli zajímavé ()

bubun

Každej s každym - Beverly Hills s Rodenem a Vlasákovou. Poselství filmu: vykašlete se na vztahy (stejně byste ve vztahu museli komunikovat s tím druhým a spolupracovat, pch, kdo o to stojí) a žijte pouze prací! Jen tak se z vás stanou alfa samice (to je termín někoho ze zde komentujících). Paradoxně mi Vlasáková po její "proměně" přišla ještě mnohem víc na pěst, než předtím, když měla deprese. Když měla utrženej knoflík u bundy a zaschlou zubní pastu ve vlasech, tak mi byla mnohem bližší. Jedna hvězdička za ty snové sekvence, ty byly nejzábavnější. ()

lennyd

Kryštof (Karel Roden) a Tereza (Lenka Vlasáková) mají navenek téměř ukázkový vztah. Ale jenom navenek. Tereza se utápí v depresích, a Kryštof jí dvakrát nepomáhá. Když mu něco nesedí, utíká za svojí slovenskou milenkou. Kryštof pracuje jako architekt, a právě dokončuje významnou zakázku, nicméně klient s ní není stále spokojený, což Kryštofovi moc na klidu nepřidá ... Tak já nevím - českou kinematografii přestávám chápat. Většinou se v českých filmech řeší jen manželské krize (viz. všechny Hřebejkovy filmy) nebo drogy (a z toho plynoucí manželské krize). Filmů, které se výše zmíněnému nějak vymykají, se u nás moc netočí - a Paralelní světy také nejsou vyjímkou. Sice po herecké stránce není filmu co vytknout, ale ten pocit deprese a smutku který téměř teče z obrazovky moc nemusím. Uvidíme jestli dokáží čeští filmaři ještě někdy překvapit ... ()

Prekarkar

Výborná kamera, skvělé herecké obsazení. Roden super! Vlasáková? Pro mě nepřesvědčivé. Nemůžu si pomoct. Myslím, že je to scénářem a režií trochu "zabité". A zvuk a hudba? Šlo to asi trochu vylepšit. Přesto snímek předkládá možné a reálné soužití muže a ženy. ()

jitrnic

Naprosto špičkové výkony Karla Rodena a Lenky Vlasákové, vysoko převyšující tuzemský standard, velmi dobrý scénář a slušná režie. Škoda, že herci ostatních rolí Rodenovi s Vlasákovou prostě nestačí, ti hrají jinou ligu. ()

blixadovan

Příjemný komorní příběh dvou vzájemně se odcizujících bytostí, který mě odzbrojil svojí upřímností, uvěřitelností a skvělými hereckými výkony Karla Rodena a Lenky Vlasákové. I přes obrazovku (plátno) bylo hmatatelné vnitřní pnutí Kryštofa například ve chvílích, kdy nemohl realizovat svou práci a musel se opakovaně přizpůsobovat přání klienta. Stejně tak byla fyzicky velmi nepříjemná scéna návštěvy Terezy u gynekologa... ()

cab

Muzu jen nevericne prihlizet takove spouste pozitivnich reakci na pro me prazvlastne uchopeny pribeh o mezilidskych vztazich mezi do prace zahledenym muzem a zenou vidici zivot z uplne jineho pohledu. 35% ()

Piškotka

Drama, které se nás dotýká, i když si to nepřipouštíme. I partnerský vztah má určité krizové okamžiky, kdy každý z nich chce něco jiného. Tereza chtěla zakotvit - mít rodinu a naslouchající protějšek, Kryštof hledal naplnění v kariéře a svou rozpolcenost zparalelnil na dvě strany. Došlo k odcizení. Terezka upadla do duševní propasti, kde radikálně rozhodla o životě svého dítěte. Kryštof jakoby byl zcela slepý. Jejich světy se zákonitě rozdělily. Terezka našla sílu vyjít mezi lidi, rozvíjet se a být spokojená sama se sebou. Kryštof utekl před vším do Anglie i přesto, že Terezka pro něj byla vlastně životní inspirací. Karel Roden a Lenka Vlasáková jako citlivě zahraná dvojice. ()

derryl

Snímek si zaslouží velké uznání za odvahu a otevřenost zobrazovaných jevů, které obklopují svět mužů a žen a jejicn vzájemných vztahů. Bravo!!! ()

bloodcountes

utahaná schizoidní kocovinová nudle z nosu, kníkající Vlasáková, instantně mdle čumící Roden, celý jako by to dělali lidi právě praštění do hlavy gumovým kladivem, plácání se sem tam o ničem. Já psychologický filmy můžu, ale tohle bylo bláto a popel. ()

Perfo

Partnerka Kryštofa je prázdná, nudná, vyhořelá a neví co chce. Stejně tak, jako celej film. Koukat se na to do konce bylo utrpení a nebýt Rodena, koupe se tenhle film v odpadu ... ()

gonga

Tváří se to hluboce, smysluplně a je to vlastně prázdné a nicneříkající. Ona je nešťastná ve vztahu s mužem, který na ni v podstatě kašle, ale ona neumí říct, že je něco v nepořádku, soustřeďuje se jen na podivné iritující kňourání, které partnera pochopitelně sere. Vztah se rozpadne, protože se oba v podstatě stále míjeli a nekomunikovali, což je ovšem běžná příčina rozpadu vztahu. No a co? Dozvíme se něco nového, uvidíme nějaký neotřelý pohled? Ne. Jen koncentrovaná nuda o dvou lidech, kteří spolu už dávno být nemají a kterým není jako páru pomoci. Herci se mi oba líbili, byť postava Lenky Vlasákové mi lezla na nervy, což beru jako plus, je vidět, že to Lenka zahrála dobře. ()

stromekk

Famózně jednoduché, civilní, podmanivé, až odporně opravdové... Rozdíl mezi filmem, realitou, snem a můrou neexistuje... ()

Flexaret

Naplnění všech uměleckých standardů. Nic víc, nic míň. A že to nebývá v rámci české kinematografie samozřejmostí nezohledňuji. ()