Tygří spáry 2

• USA TC 2000
všechny plakáty

Hlavním hrdinou tohoto sci-fi snímku z roku 1992 je Jason Storm (Billy Blanks), který je součástí ochrany podzemního světa, kam se ukryla lepší společnost ze zdevastovaného povrchu Země. Jason má za ukol ničit potulné gangy, které pronikají přes laserový štít do podzemí. Časem ale zjišťuje, že rozdělení na dobro a zlo není tak jednoznačné. (Smileface)

Smileface

Tenhle film je pro mě téměř srdečnou záležitostí,proto jsem CSFD připoměl jeho existenci,je to první originální videokazeta jakou jsem si kdy koupil.Ač je to film komerční a akční zapoměla na něj i televize NOVA.Vzhledem k tomu jaký mám k TC 2000 vztah nemohu ho objektivně ohodnotit,rozhodně vám ale mohu doporučit se na něj podívat. ()

lskala

Oproti prvnímu dílu velká slabota. Proč se to neodehrává v současnosti, jako jednička, asi nikdy nezjistím. Tohle už nemělo atmosféru bojového filmu, ale páchnoucí sračky. 20% - 1* ()

iXtr3m3

V časoch premiéry slušné béčko s bombardérmi v hlavných úlohách, kvarteto Blanks, Yeung, Hues a Merhi boli v tej dobe pojmy, takže prečo nie. Na dnes samozrejme absolútne nepozerateľné a hodné odpadu, ale z nostalgie a návratu do detských čias prečo nie? :) ()

POciSEM

Smrt lajferum. Neskutecne stupidni thrash ale treskute zabavna podivana. Akcni mlaticka plna namakanych vopicaku musela vznikat za pochodu protoze takovy pribehy sem si vymejslel do svych komixu nekdy pred 20ti lety na zakladce. Je to takovy maly expendables kde se sesli vladci Cckovych karate filmu tehdejsi doby. Mame tu Blankse jako hodnouckyho poldu (jeho ale nemusim),Bolo Yeunga jako Nebezpecnyho mistra Sumaie,Matthiase Humprdinka jako namakanyho zlyho korbu korbice (jake prekvapeni) a Jalala Meriho jako Niki Picassa coz neni zadnej svalovec ale zdatne svym kolegum sekunduje protoze jeho bitky mi neprisly tak rutinni jako u ostatnich. Navrh dostavame kyber stetku co neumi ani trochu hrat,natoz mlatit lidi. Suma sumarum tu mame Cckovou zumpu s nevydane stupidnim pribehem ale na druhou stranu velice kvalitnima rvackama a nezapomenutelnym fightem mezi Blanksem a Huesem v telocvicne ()

TERRORDROME

TC 2000 alias Tigrie Pazúry 2 boli síce k pazúrej sérii umelo primontované českým distribútorom, ale aj tak som mal tento "diel" vždy najradšej. Bojová eskadra 90-tych rokov si to tu rozdáva v postapo štýle zdevastovanej planéty. Billy Blanks s brutálne hranatým účesom na ktorom by mohlo pristáť vrtuľník, hrá ochrancu podzemného mesta pred všetkým špinavým šmejdom z povrchu čo furt myslí len na jedlo. Ako to už býva, je osratý svojimi nadriadenými a nútený utiecť hore aby zachránil seba aj celý svet. V Tygrích pazúroch, aj keď falošných, nemôže chýbať Bolo Yeung, zarputilý svalovec s tancujúcimi prsiami. Teda, konkrétne v tomto filme mu netancujú, tu skôr predvádza svoje prekážkové údery vďaka ktorým dokáže zabiť špatoša cez zavreté dvere bez toho aby ich poškodil. Ten chlap je vcelku krpatý a má takú širokú hruď a ramená, že miestami vyzeral širší než vyšší. Naopak poriadne vysoký je zas Matthias Hues, typický záporák tej doby a aj tu hrá riadne hnusné hovädo. Jalal Merhi je ako hlavný zloduch Nikki Picasso svojim úchylne baretkovým prejavom zaujímavý, ale z bojového hľadiska nič nepredvedie. Celý film stojí neprekvapivo na akcii ktorá je tu s nejakými cik-pauzami v podstate furt. Bojové scény nemôžu konkurovať tomu čo v tej dobe točili v Hongkongu, ale všetci sa udatne kopú a kopú až im vyletia všetky lupiny z vlasov. Vynález skazy ktorý by mal chemicky spacifikovať populáciu ľudí na povrchu bol maximálne smiešny, akási rímska svieca čo vystreľovala z dna vysokej veže a aj keď sa to tvorcovia snažili vhodne zostrihnúť, tak bolo jasne viditeľné že jednotlivé strely nedoleteli ani k okraju a naviac si to pikovali niekam do steny. A podobným dojmom pôsobila aj tá cyber upgradovaná terminátorka vo vybíjanom korzete. Nuž, lacné, blbé, ale dostatočne akčné a z búchacieho hľadiska solídne prevedené. ()

Zombi

Ačkoliv je tady parádní obsazení, sešli se tu jedni z největších béčkových borců tehdejší doby - Blanks, Bolo, Hues a Merhi (toho jsem nikdy moc nemusel), navíc v akční scifírně (scifi mám rád), tak výsledek byl, bohužel, už ve své době podprůměrný. Scifi prvky nic moc, zde úřadoval rozpočet, a překvapivě ani akce moc nepotěší, těšil jsem se na pořádny fighty, ale když už došlo na souboj hvězd, nestálo to za nic, vinen je režisér. 2 hvězdy a to z tehdejšího pohledu, vidět to dnes, zřejmě by to dostalo jednu. ()

MickeyStuma

Billy Blanks, Bolo Yeung, Matthias Hues a Jalal Mehri. Čtyři akční hvězdy své doby na poli videofilmů s bojovým umění v tomto nízkorozpočtovém akčním filmu, který takřka vypadá jak videohra a který byl v československé distribuci nepochopitelně Intersonikem zařazen do série snímků pod názvem ´Tygří spáry´. Tady nejde ani tak o děj jako především o akci a ta je tu téměř nepřetržitě. Námět už ve své době otřepaný a scénář by bez akčních scén stačil asi tak na dvacet minut filmu, ale to je až na druhém místě. Tady se především bojuje. Jednoduché kulisy podzemního světa a nepřetržité bitky a souboje dávají všanc všem fanouškům akce a těchto nostalgickým videosnímků. Jasně, pecka to zrovna není, ale tenkrát jsme to s úctou vyhledávali. ()

skipercak

Film ma hlupy dej ale je doslova nabity akciou. Hues tu predvadza zaujimave bojove kreacie na to ze posobi ako hromotlk. Lepsie tri hviezdy si film zasluzi. ()

Psycho.R

Hodně nudná patlanina různých filmů ( i Sexmisi jsem v tom našel :D). Billy Blanks to neutáhne a jeho souboje jsou strašně nudné. Vlastně se tady bije pořád někdo a zcela bez jakýchkoli důvodů. Každopádně Intersonic vždycky dokázal, že má smysl pro humor, tak vzal scifi film a nazval ho stejně jako akční detektivku a vydával to za pokračování. ()

Nix

No očekával jsem to teda daleko horší. Ale co je pecka, tak hned od začátku je to smršť akce od začátku do konce. Já sice moc na ty postapo bojové filmy nejsem, ale tohle se mi líbilo. I bych se nebál tomu dát o hvězdu více protože herecké zastoupení tehdá v tý době je něco jako Expendables v dnešní době. Hlavně v době VHS vidět takové borce v jednom filmu byl sen. A souboj Billyho a Huese v tělocvičně je naprosto boží a konec taky. Celkově jsem si souboje užíval, sice občas se stane, že jsou nepřehledné, ale právě když nastoupí ti vyvolení proti sobě tak je radost se na to dívat. Já si to fakt užil a určitě se k tomu vrátím. Akorát nechápu proč to pojmenovali jako tygří spáry, možná jen chtěli zaujmout názvem, s původním filmem to opravdu nemá nic společný. Možná proto jsem ho v dětství neviděl a nikdy není pozdě dohnat resty. ()

PRobin odpad!

Hrozná nuda. Celý film se řídí heslem: "Je jedno do koho, hlavně že se kope." Příběh o ničem, kde se za sci-fi považuje obakelitovaná motorka, vlasová avantgarda, parta hašišáků kolem hořícího barelu a dlooouhá chodba někde ve sklepě. A nehledě na "jedovatou" atmosféru, po prvních deseti minutách už nikdo nepotřebuje nosit masku. Bolo Yeung nakonec ukáže, že kromě cvičení s prsama umí taky psát na klávesnici. Pro mě to největší překvapení. ()

wray

Z tuzby po nostalgie, som sa rozhodol pozriet si aj tie akcne pecky ktore som ako maly nevidel (staci ze v nich hra Billy Blanks, Jalal Merhi, Cynthia Rothrock a pod) ale - nie je to tak, ze kazda akcna pecka bude pecka. V tomto pripade to skutocne bolo slabe. Akesi scifi akcne becko ci cecko, plne nezmyslov. Nejake tie sceny sa mi vryli do pamati, ale - to len tym ake boli nezmyselne. Celkovo teda - nevyrazne, zvlastne, nezmyselne - radsej nie. ()

chosan

No když jsem si pustil tenhle film tak jsem si řekl doprčic zas nějaký podělaný scifi ale když se pak ten film rozjede a má i trochu nějaký ten děj tak mě to pak docela i bavilo, i když souboje v tomhle filmu nic moc a Tygřím spárům 1 se to nepodobá teda vůbec tak nevím proč ten název. Zkrátka mé hodnocení 55 procent. ()

Al90

Lituji ze jsem se k filmu dostal az dnes...ve sve dobe to musel byt narez,ale on ten narez to je i ted,hlavne pro takovy,co se vyzivaji v ,,beckovych,, rezbach,vid MR LIONE :)) Tady ja nemam co resit,moji favoriti se tu sesli a porvali se ostosest,melo to dej,ja se u toho nenudil a jen jsem slintal a vrnel na gauci blahem,davam plno palbu a rikejte si co chcete :)) finalni cast,kde zlodusi utikaji a postupne se odtrhavaj skrz souboje (potesil hlavne Hues) nemeli chybu :3 ()

Raziel811

V 90tkách jsem měl originálku na VHS a strašně jsem tento kousek hltal. Dnes už je to zcela nekoukatelné i pro fandy Bolo Yeunga nebo snad i Billyho Blankse. Je strašně vidět nulový budget a asi i nulové ambice. A přitom dnešní filmy dokazují, že i s minimem peněz se dají dělat kouzla a to kord u filmu, kde nemusí být žádné efekty a CGI. ()