Růžoví plameňáci

(festivalový název)
  • Česko Pink Flamingos (festivalový název) (více)

V karavanu, kde v baltimorském podsvětí žije notoricky známá Divine, byste bydlet nechtěli. A čert vem, že tam kromě téhle makabrózní figurky žije také její hipíkovský syn Crackers a přes křeslo přetékající tunová matka Edie. Divine se totiž ne náhodou honosí titulem „královna oplzlosti“. Jen potkat ji by vás mohlo stát obsah vašeho žaludku, nedej bože s ní rovnou promluvit. A co je nejhorší, právě se odkudsi vynořila vydařená rodinka Marbleových, jež se rozhodla o korunku pro nejnechutnější osobu na planetě srdnatě zabojovat. Začíná šílená série zvrácenosti, odpornosti a nevkusu, která i divákům pražského festivalu Týden otrlého diváka zmrazila krev v žilách, a velmi hlasitě položila otázku, kam až by si měl režisér ve svých filmech dovolit zajít. Každopádně John Waters zašel nejdál, jak jen to bylo možné. A při tvorbě komedie Pink Flamingos, jež je určena jen skutečně srdnatému obecenstvu, se evidentně dobře bavil. (oficiální text distributora)

prasokote

Female trouble se mi líbilo více, hlavně dějově. U Pink flamingos je akorát o pár jiných úchyláren navíc. Dál k tomu psát asi už nic moc nebudu, v místních komentářích už je vše podstatné zmíněno :) V jistém smyslu je to unikát a pár scén mne celkem dostalo. Takové lepší 3*. ()

Gendarme

dekadentně šokující kýč! Pár scén je teda opravdu mimolimit. Projekce v kině tomu dává opravdu zvláštní atmosféru (Festival otrlého diváka). Ústřední melodie je parádní. ()

Trammbo

I přestože mají manželé Marblesovi ve sklepě malou lidskou množírnu a vedou síť prodávající heroin na základních školách, jsou v médiích zastiňování zločineckou drag queen Divine, která si vysloužila titul „nejoplzlejší žijící osoba“. Manželé započnou boj s Divine o toto přízvisko.___Dekadentně exploatační klenot Johna Waterse, který se právem stal kultem, a ve kterém je, dnes již legendární scéna, snězení reálného psího hovna jen vrcholkem ledovce, ledovce, který zahrnuje širokou škálu oplzlých zhovadilostí, nekomfortně blízkým záběrem řitního otvoru počínaje, scénou znásilnění zahrnující smrt slepice konče. Waters s jeho bizarními kolegy to ale dokázali podat tak přepáleně a s obdivuhodným humorným nadhledem a láskou, že i když budete zhnusení, nemůžete mu nic z toho zazlívat. Nízkorozpočtovost zde funguje jako hlavní audiovizuální devíza. Většinou toporně nasnímané záběry z jednoho úhlu a nikterak kvalitní obraz a zvuk (ve velké části exteriérových scén tvůrci radši používají nediegetickou hudbu a naprosto potlačují zvuky světa) ještě více umocňují odpudivou poetiku celého díla. Všichni herci předvádějí skvělé „over the top“, dost často fyzické, herectví. Celé skvadře vévodí naprosto brilantní Divine. Watersův scenář je verbální Vietnam, a Divine z něho repliky prská s tak přesvědčivou grácií, že když na otázku, jaké jsou její politické názory odpověděla: „ Kill everyone now! Condone first degree murder! Advocate cannibalism! Eat shit! Filth are my politics, filth is my life!“, tak mi to v tu chvíli přišlo jako celkem rozumné stanovisko. Už jsem viděl pár divných nebo nechutných filmů, ale oproti Růžovým plameňákům to byly večerníčky. Pojem „Shitshow“ nemá výstižnějšího filmového zástupce. Tyjonevímasinejlepšífilmcokdybylnatočen/10 ()

šimák odpad!

kdybych týhle Watersově zvrácenosti dal byť jednu jedinou hvězdičku, moje hodnocení pro ostatní filmy by naprosto ztratilo smysl. -petihvězdičkovej odpad par excellance !, a k tomu na dosmrti následky z pohledu na polykání psího výkalu (i když si vlastně člověk zpětně uvědomí, že to bylo to nejmenší) ()

BuchtiCZ

Kdo chce vidět partu hodně ošklivých lidí, transvestity, hovna a trochu násilí, tak by si to neměl nechat ujít. Těžko tuhle věc hodnotit. Na "klasický" film je to totální amatérské psí lejno, ale jako "cvičení ve špatném vkusu" si to zaslouží plný počet. Scény kolisají od naprosto dementně nevkusných přes trapně nevkusné po směšně nevkusné a každý úchyl si v tom najde to své. Vcelku zajímavý námět, místy hudba, řitní jogín, transvestita v parku a celkem vtipná gore scénka s policií. Sakumprdum je to sračka, která si ani na nic jiného nehraje. ()

Slidger odpad!

Po deseti minutách jsem myslel, že rozmlátim DVDčko, ale musel jsem to vidět celé. Nebylo to nic víc, než zasranej výplach mozku. Už to nikdy dobrovolně nechci vidět. ()

Amynka

Kdybych byla normální,tak tomu dám odpad..ale to já naštěstí nejsem...:-))))Ta těhotná holka ve sklepě byla boží!!:-))Vlastně celej film je neskutečně zábavnej:-))Ale musím se přiznat,že při "kuřecím sexu" se mi udělalo špatně! ()

Shanen29

Divine,diskotéková hvězda 80 let a můj oblíbenec travesti videoklipů opět v akci v herecké podobě.Super film.Bohužel se dlouhověkosti nedožil a zemřel r.1988 na infarkt. ()

GameboyNES

mega uchylná nechuťárna :) šukání slípek, uchylák s přivázanou jitrnicí za hasiče, žraní psích hoven, chlapy s kozama, ženský s kozama a dokonce i nějaký ty vodní hlodavce. výborná hudba. ()

nooly

Nechutnosti mi tu příjdou příliš prvoplánovité. Status kultu si tato prapodivná slátanina podle mě nezaslouží. Být originální a šokující za každou cenu? Jo, proč ne, ale u mě to nefungovalo. ()

Zaplo05

Strnule a uměle natočená úsměvná prasárnička, která mohla vzniknout jedině v Německu! Při sledování jsem měl pocit, že stále sním. Takže jestli nemáte rádi oplzlosti určitě si to nepouštějte! Některé části filmu jsou prostě softpornem. Více otevřený film jsem neviděl !!! ()

Numerobis

Ne, nekoná se hluboké podobenství o lidské blbosti, kreténismu (assholeism, či jak se to píše), je to film, který si prostě dovoluje zajít dál než všechny ostatní. Zkoumá, co ještě lze natočit a co už ne. A závisí na každém, nakolik to pochopí a uzná. Já s tím nesouhlasím, hodnotím pouze odvadu (ta si zaslouží obdiv) a raději přehlížím příšernou realizaci. Zároveň mám však nutkání vystavit tomuhle filmu své kamarády - jako takový sociální experiment. ()

Pitryx

Hnusní lidé, hnusný film. Ale přesto musím uznat, že mne překvapil, ba i malinko zaskočil. Vlastně ani nemá děj, a když v tomto filmu začala ta podivná hudba, přeskákal jsem to. Vůbec nevím jak hodnotit, nezapadá to do žádné škatulky a hrozná kamera byla asi úmyslná. Mne tento druh „umění“ nijak neoslovuje, ale do konce jsem se dodíval. Já myslím, že hodnocení jaké dávám je tak akorát. 2013072110518/10707 s přídavkem.s.u. ()

RigorMortis

Just WTF. Síce nie v takej miere ako u Jodorowského alebo v japonských filmoch, no bolo tam. Ale keďže som si povedal, že ma po vyššie spomenutých filmoch už nič neprekvapí, tak som to po počiatočnom WTF rozdýchal. Čo dodať? Bolo to vtipné, šialené, úchylné, absurdné a sympatické zároveň. Či by som tomu dal 3 alebo 4 hviezdičky, bolo by to v podstate jedno. Zaujímavý filmový zážitok, v koľkých filmoch máte v hlavnej úlohe transvestitu a matku, ktorá takmer preteká ohrádkou? ()

Pokryvac odpad!

Nevtipné, nudné, dialógy sú otravné, herci iritujúci, snaha šokovať trápna - jeden z najúbohejších pokusov o zábavný a šokujúci film všehochuti - amatérske video šibnutých úchylákov. ()

ilclassico

Proti tomuto filmu vůbec nic nemám. Tak proč takové hodnocení? Tenhle typ filmů funguje jen když je u toho humor. Srandovní mi to nepřišlo a nadto přibyla nuda. A z filmařského hlediska není co hodnotit. Tak proto za 1. ()