Růžoví plameňáci

(festivalový název)
  • Česko Pink Flamingos (festivalový název) (více)

V karavanu, kde v baltimorském podsvětí žije notoricky známá Divine, byste bydlet nechtěli. A čert vem, že tam kromě téhle makabrózní figurky žije také její hipíkovský syn Crackers a přes křeslo přetékající tunová matka Edie. Divine se totiž ne náhodou honosí titulem „královna oplzlosti“. Jen potkat ji by vás mohlo stát obsah vašeho žaludku, nedej bože s ní rovnou promluvit. A co je nejhorší, právě se odkudsi vynořila vydařená rodinka Marbleových, jež se rozhodla o korunku pro nejnechutnější osobu na planetě srdnatě zabojovat. Začíná šílená série zvrácenosti, odpornosti a nevkusu, která i divákům pražského festivalu Týden otrlého diváka zmrazila krev v žilách, a velmi hlasitě položila otázku, kam až by si měl režisér ve svých filmech dovolit zajít. Každopádně John Waters zašel nejdál, jak jen to bylo možné. A při tvorbě komedie Pink Flamingos, jež je určena jen skutečně srdnatému obecenstvu, se evidentně dobře bavil. (oficiální text distributora)

bari68

Ťažko hľadať slová vystihujúce tento ,,film,,.John Waters pri nápade na hlavnú myšlienku sa snažil asi len šokovať.Žiadne iné technické stránky tohto diela nemajú s filmom čo spoločné.Pink Flamingos je jeden z najnechutnejších, najhorších, ale aj najoriginálnejších filmov.Toho, kde 1* a 5* sú rovnako diskutabilné.Cez túto hodnotiteľnú hranicu mi ale vlastné svedomie nič iného neumožňuje. ()

cachina

Film, na který by se hodilo jakékoliv hodnocení. Velice bizarní snímek, na který jen tak nezapomenete ať v dobrém či špatném slova smyslu. Undergroundový režisér John Waters přivádí na filmové plátno snad nejvíce absurdní a zajímavou postavu zároveň - transvestitu Divine. Už děj filmu vám naznačí o co se bude jednat - dvě rodiny se předhánějí, která z nic je více hnusná. Snímek je takovou sérií nejdivnějších, nejšílenějších a nesmyslných scén, co se snad dají vidět v celé kinematografii. Film je nízkorozpočtový, což je znát na jeho technické stránce. Roztřesená kamera, náhodné zoomování či oddalování od scény apod. Waters spojuje humor s hnusem a s vulgaritou. Najdete v něm skoro vše, exhibicionismu, otevřené sexuální scény, sexuální úchylky, kastraci, vraždy a mnoho mnoho dalšího. Růžoví plameňáci se ihned stali kultovní záležitostí a vrcholným dílem Johna Waterse. ()

Lexion69

Chápu že roku 72 mohla zpívající prdel kde koho rozhodit. Ovšem dnes by se toto dal říct jen o člověku, jež nikdy neslyšel o fenoménu internet a i kdyby snad, stavět na tom kvality jakéhokoliv snímku by bylo krajně ubohé. Potenciál je vidět snad jen v otylé matce a jejím vztahu s vajíčkářem, tady však veškerý znepokojivý náboj totálně pohřbívá neherectví, které není vtipné, je jen nebetyčně otravné a nudné. Je mi líto. ()

JamesSi

Hnusný a nechutný film, nedoporučuji. Geniální dílo, které zatím nikdo nepokořil. Nejbližší snahy byli u Mastnýho škrtiče, který však svému zavrženíhodnému staršímu bratrovi nesahá ani po řitní otvor. A není to tak upřímné jako tohle mistrdílo. Tohle se stane, když se vyspíte ze 60. let po dlouhém hipízáckém období. Skvělá satira na mezi-třídní vztahy. Kritika médií. Moderní performence artisti by chtěli být Johnem Watersem, ale nemají na to. Oslava perverzity nejhlubšího zrna a boj proti "pseudo-úchylnému" kretenismu. A kdy přijde vajíčkář? Až ti roztrhnu hada, jak hada. ()

Han22 odpad!

Pošahaná amatérská pičovina s odpornou transkou v hlavní roli. Ultimátní odpad, který se tu maskuje jako krimikomedie s 1200 hodnoceními a 65%...?! Proboha lidi vzpamatujte se... ()

KmK

Nikdy jsem si nepomyslel, že to řeknu, ale záběr kdy hlavní transexuál pojídá psí výkal, je jednou z mála celkem snesitelných scén v tomto prapodivném výtvoru choré mysli reřiséra. Ale za zkušenost to určitě stojí. ()

Rozjimatel

[1,5*]     "We'll see who's the filthiest person alive! We'll just see!"     Tak na toto veľdielo som čumel ako vyjavený, po celý čas som sa nestačil diviť. Čím si to akože zaslúžilo ten kultový status a dokonca i zaradenie do zoznamu 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete? Údajne sa jedná o ten najlepší z najhorších filmov. A to na kieho ďasa by som sa mal prehrabávať v najhorších filmoch (ako v odpadkoch), aby som zistil, ktorý z nich je ten najlepší? Nerozumiem pojmom, ako sú "zámerný nevkus", či "zámerný gýč". Pre mňa ostáva proste nevkus nevkusom a gýč gýčom, bez ohľadu na to, či v tom bol nejaký zámer tvorcov, alebo nie. A ešte menej rozumiem adorovaniu takýchto záležitostí. Pritom toto vôbec nepíšem ako človek, ktorý by bol nejako znechutený, či nebodaj pobúrený daným "umeleckým výtvorom" (čo bol zrejme hlavný cieľ tvorcov), na to som proste voči takémuto obsahu odolný (ale viem si predstaviť, že niekomu sa môže pri ňom obracať žalúdok). Píšem to jednoducho ako znudený divák, ktorý v tom vidí iba dielo mizernej kvality, komédiu s prízemným humorom. Ale dosť už mojich výlevov, teraz priamo k filmu. Táto šialená komédia sa odohráva vo zvrátenom svete, v ktorom prebieha boj o titul najnechutnejšej žijúcej osoby (čo nie je zrovna svet, do ktorého by som túžil zavítať). Herecké prejavy sú protivne ochotnícke (zámer-nezámer), Divine aj s jej podarenou materou Edie sú zjavy poriadne odpudivé, inak ale úplne nezaujímavé. O niečo zaujímavejšia je potom ďalšia nechutná dvojica, manželia Marbleovci, súťažiaci s Divine v pretekoch oplzlosti. Je len málo toho, čo by som mohol na filme pochváliť. Čiastočne to je hudba a v rámci tej celkovej nevtipnosti ešte pár ojedinelých vtipných momentov ("The girls have escaped. Go call the police!"), z ktorých ma pobavil napr. návod na odplašenie exhibicionistického úchyláka. Inak sa jedná o podradné dielo plné perverznosti, občas hraničiace s pornografiu, ktorého jedinou ambíciou je šokovať diváka. Je to úbohá ukážka toho, kam až sú niektorí "umeleckí tvorcovia" schopní zájsť, aby na seba upútali pozornosť. Mierou nechutností to pokojne môže súťažiť aj s filmom Saló alebo 120 dní Sodomy (1975), dokonca ho aj v mnohom tromfne (Divine sa nekašle a konzumuje skutočné výkaly, žiadnu čokoládu, čím si vraj vyslúžila nehynúcu slávu).     "Watch as Divine proves that not only is she the filthiest person in the world, she's also the filthiest actress in the world! What you are about to see is THE REAL THING!" ()

Ricky_CZ

Jsou filmy, o kterých si nikdy nebudu moci udělat zdravý názor a nikdy nenajdu odvahu je hodnotit...To je jeden z nich...Nebohá kuřata.. :) ()

Trash odpad!

Býval bych se u toho i bavil a dal tomu klidně plný počet za absolutní buranskost, ujetost, úchylnost a mimozemskost...nebýt těch kuřat, co byla nejspíš před použitím živá. Jak se s nimi zacházelo, je zase absolutní krutost, a to už asi překousnout teda nedokážu. ()

Arnyfe

Svět se točí kolem vajec. Zvrácenost a perverze v podání transvestity Divine a její rodinky versus Marbleovými. Jak to může dopadnout, když Marbleovi šlápnou do vosího hnízda a chlubí se tím, že jsou nejnechutnější osoby široko daleko? ()

Perfo odpad!

Zuby nehty jsem to tak tak dokoukal a nevěděl jsem co si o tom mám myslet. Waters není člověk, ale totální úchylák, který předčil moje očekávání veškérého myslitelného i nemyslitelného hnusu. Ale nadruhou stranu jsem si říkal, že v tom přece jenom něco bude, že ten film má něco zdělovat. Ale po zralé úvaze jsem stejně došel k tomu, že tento film je jenom čístá samoúčelná úchylárna... ()

bolan

Tak tady záleží jak k tomu člověk přistupuje. Je to zcela určitě brak toho nejhrubšího zrna, ale na druhou stranu film si na nic víc nerhraje a zřejmě to byl i účel záměrně natočit oplzlou dementní úchylárnu. Já to teda nedal a hrozně mě to nudilo, ale pokud si někdo libuje v paskvilech a věcech, které se normálně ve filmech nevidí, pak jsou Plameňáci trefa do černého. ()

LuccinyFilmy

Od začátku do konce sranda. Ono vysoce umělecky požírat výkaly a nazývat to dekadencí, to už dneska nikoho nezaujme ani nepobouří. Ale vystavět film na premise souboje dvou rodin o titul největší nechutnosti, která spočívá v předbíhání se v sexu se slepicemi, exhibicích v parku, kanibalistických oslavách a domácích továrnách na děti - to pro mě byla zábavná novinka. ()

Klajnik

Ačkoliv jsem si zesílil žaludek časem stráveným na návratu do reality a tedy snadno nepodléhám pocitu nechutenství a mám také rád bizáry, tak tohle mě příliš neuspokojilo. Opravdu je to snad nejnechutnějších, nejnevkusnějších a nejoplzlejších film, který jsem kdy viděl. Měřit se s ním může snad jen Lidská Stonožka 2 - tam však žádný z herců hovno doopravdy nesežral. Transka Divine byla věru epesní špínkou, nafintěným odpadem a ještě na to byl/a hrdá. Na druhou stranu se nad tím nechci moc pohoršovat, protože si myslím, že i takový nonkonformní film má na světě své místo. Sice si v něm lidi roztahují prdel a žerou psí hovna, ale reálně je to méně problémové než třeba pokrytečtí politici maskující svou zhovadilost za slušnost, kravatu a konzervativní hodnoty. V této perspektivě se tento typ dekadentního filmu skoro zdá být projevem vzdoru a protestu. To, co mi spíše vadí, je to, že film je příliš formálně amatérský a málo narativně orientovaný. Námět i zápletka jsou přitom skvělé! Jeden klan špíňáků vede Divine, které se honosí titulem filthiest person alive, což jim ovšem jiný klan špíňáků nehodlá jen tak darovat a vyhlásí jim válku tím, že jim poštou pošle hovno. Tento moment však nastane v půlce filmu, což není ideální. Mělo to příjít dříve, aby to nepůsobilo tak utahaně a to i navzdory té neustálé snaze šokovat. Rivalita mezi klany však není příliš dějově strhující, zajímavá ani zábavná. Spíš to působí jako taková narativně nedopečená série nechuť vzbuzujících scének, které však díky absenci nějakého podmětnějšího nebo rozvrstvenějšího příběhu působí příliš samoúčelně a nezajímavě. Natočené je to taky není nijak zvlášt podmětně a herci dost přehrávaj. Některé dialogy mi přišly dobré, ale většina na mě vyzněla příliš utahaně a afektovaně. ()

Sista

Kdo se na tenhle "bonbónek" dokáže dívat s nadhledem a má v sobě utajené (nebo i přiznané) úchylné choutky, ten bude odcházet spokojen:) ()