Tři tisíce let touhy

• Austrálie Three Thousand Years of Longing (více)

Akademicky vzdělaná doktorka Alithea Binnie s tváří Tildy Swinton vede svůj život osaměle se striktně racionálním přístupem. Na svých cestách se ale v Istanbulu střetne s kouzelným džinem z lahve, kterého hraje Idris Elba. Výměnou za svou svobodu jí džin nabídne splnit tři přání. Neodolatelná nabídka má ale háček. Doktorka je zběhlá v mytologii a moc dobře ví, že s džinem není radno si zahrávat bez následků a že takto splněná přání se často zvrtnou a obrátí proti tomu, kdo po nich toužil. Džin jí začne vyprávět fantastické příběhy ze své historie a historie lidí. Nakonec se doktorka nechá zlákat a vysloví přání, které oba dva překvapí. (Bontonfilm)

Bozvav

Kdyby zůstalo u vyprávění džinových příběhů, tak bude naprostá spokojenost, neb krásná vizualizace a hudba  dodávaly příběhům krásný háv. Ta duhá linka reálná a současná už taková hitparáda nebyla a celé to šlo ke konci tak trochu do kopru. Za mne 50%. ()

Danqo

Veľmi nerozumiem, prečo tento film natočili, a ešte k tomu okolo roku 2020. Vizuálne gýčové podobne Life of Pi, príbehom nijaké, bez posolstva. Na streaming ok, dá sa pri tom scrollovať instáč. ()

HDeer

Nadrozmerne-vizuálnohudobne-dýchavé-zvýraznenie-zúfalejpotreby-prvku-epiky-do-deja-s-minimom-diváckejspriaznenosti-k-protagonistke. ()

BOURQUE

Miller a jeho filozofovanie o láske, vzťahoch medzi „ľuďmi“ a miest nadprirodzených bytostí v dnešnom svete. Duo Swinton / Elba funguje na priemernej úrovni, ale paradoxne miestami sú silnejší v individuálnych scénach. Záver nie je tak emotívny, pekný a jednouchý ako napríklad v The Mountain Between Us. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Rockerman

Film o samotě a potřebě lásky jehož děj z větší části vypráví pohádkový Džin. Orientální příběhy mě celkem bavily a vizuálně to bylo hezké. Po přesunu do Londýna už to ztratilo na přitažlivosti a stalo se spíše obhajobou multikulturní společnosti. ()

PEZ

Silná trojka, alebo slabá štvorka. Každopádne nečakajte žiadného Mad Maxa. Tentokrát George Miller natočil milú rozprávku o láske. Mne sa to náhodou páčilo. :) Hodne to potiahli Idris Elba a Tilda Swinton. Len škoda, že druhý akt bol troška rozvláčny. Nebyť toho, kľudne by som dal aj štyri hviezdy. Každopádne, toto bol malý a intímny film o tom ako treba vážiť svoje želania. 7/10 ()

beckham-

Těšil jsem se na nářez z traileru, ten ale nepřišel... Z tohoto docela zajímavého příběhu o džinovi se dalo vytěžit mnohem více. V kině to byly docela muka a čekání na nějaký zvrat či pořádný děj, který se nekonal. ()

NorseSword24

Fajn relax s veľmi zaujímavým a pekným vizuálom kde niektoré scény vyzerajú ako hýbajúca sa maľba. Ildris a Tilda previedli super výkon. Výprava a scenár zaujímavé a k tomu ešte aj ta hudba... Dobra romantika a za spomenutie stoja aj filozofické otázky naprieč celým filmom. A film by sa dal označiť ako poviedkový a ja milujem poviedkové filmy. Plný počet to nie je, ale určite stoji za pozretie. ()

ER

Sice taková hůře uchopitelná love story, ale s povedenou nosnou myšlenkou, kam nás může zavést přání. ()

Maximilianus

Je škoda, že si tento film nedokázal udržať tempo a úroveň počas celej dĺžky, pretože prvá polovica bola pomerne zaujímavá. Ale tá druhá pomerne nudná a kazí celkový dojem z filmu. 5,9/10. ()

rivah

Překvapivé fantaskní drama s vyprávějícím džinem a starší ženou, která se do něj zamiluje. Hráno v Cannes i MFF KV. ()

LordMysti

Nehledal jsem v tom nic světoborného, prostě fajn zajímavý film a s hodně neotřelým způsobem ztvárňující klasickou pohádku o gynovi z láhve... ()

Hashirama

Jedna z nejosobitějších fantasy posledních let, dost možná vůbec, která však nejde nikomu naproti. Zdánlivě klasický námět překovaný v neotřelý originální koncept, který dokonale naplňuje žánrová pravidla, ale zároveň je rozbíjí a uvědoměle komentuje. Na jednu stranu dekonstrukce pohádky, na druhou čistá krásná pohádka s myšlenkovým přesahem. Film překvapuje / odrazuje / oslovuje již specifickou strukturou, jelikož valnou část stopáže tvoří příběhy-flashbacky a zbytek se odehrává povětšinou v jednom hotelovém pokoji. Skrze příběhy-flashbacky Miller prezentuje svůj osobitý vizuál a krásnou scénografii, zároveň dává jasně najevo, že si zakládá i na malých detailech, protože ty přece jen tvoří celek - postavy v Osmanské říši skutečně mluví turecky, nikoliv anglicky s přízvukem, archetypální dějové rámce i decentní implementace magických prvků dávají vyprávění kouzlo a pohádkovou atmosféru, příběhy na sebe tématicky přirozeně navazují. V rámci “hlavního” děje je hrdinka (ne náhodou vystudovaná naratoložka, ať už to je cokoliv) konfrontována s těmito archetypy a sama je konfrontuje, vzniká tak metažánrová hra, kde se obcházejí pohádková pravidla a naráží do sebe skutečný a magický svět. Film se bohužel v posledním dějství snaží neohrabaně dojít k rozhřešení a až příliš rozšafně a obrazně předává různé velké myšlenky, což mi silně brání dát vyšší hodnocení, nicméně se pro mě i tak jedná o jednu z nejzajímavějších a nejpodnětnějších fantasy, které jsem zatím viděl. Jinak scéna vypuštění džina z lahve je top a hýří nápady, miluju tu scénu! 8/10 ()

mac000

Romantický příběh, který postupně vtahuje diváka do magického vztahu mezi oběma hlavními postavami. Závěr v duchu celkového vyznění filmu. Vynikající Swintonová a Elba, nádherná hudba holandského komponisty Toma Holkenborga ()

oldy

Ukázka na film mnohem lepší jak film samotný. Vypadá to krásně,barevně,ale nebavílo mě to. 2/10 ()

Junkie XL složí hudbu k Furiose

Junkie XL složí hudbu k Furiose

24.05.2022

Skladatel Tom Holkenborg aka Junkie XL (Alita: Bojový Anděl, Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti) znovu spojí síly s mistrem Georgem Millerem (Šílený Max: Zběsilá cesta) a složí hudbu i pro… (více)

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

17.04.2022

Přesně za jeden měsíc, tedy v úterý 17. května odstartuje 75. ročník prestižního mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Obří filmový svátek konající se na francouzské riviéře letos oslaví tři… (více)