Tři tisíce let touhy

• Austrálie Three Thousand Years of Longing (více)

Akademicky vzdělaná doktorka Alithea Binnie s tváří Tildy Swinton vede svůj život osaměle se striktně racionálním přístupem. Na svých cestách se ale v Istanbulu střetne s kouzelným džinem z lahve, kterého hraje Idris Elba. Výměnou za svou svobodu jí džin nabídne splnit tři přání. Neodolatelná nabídka má ale háček. Doktorka je zběhlá v mytologii a moc dobře ví, že s džinem není radno si zahrávat bez následků a že takto splněná přání se často zvrtnou a obrátí proti tomu, kdo po nich toužil. Džin jí začne vyprávět fantastické příběhy ze své historie a historie lidí. Nakonec se doktorka nechá zlákat a vysloví přání, které oba dva překvapí. (Bontonfilm)

Bozvav

Kdyby zůstalo u vyprávění džinových příběhů, tak bude naprostá spokojenost, neb krásná vizualizace a hudba  dodávaly příběhům krásný háv. Ta duhá linka reálná a současná už taková hitparáda nebyla a celé to šlo ke konci tak trochu do kopru. Za mne 50%. ()

Danqo

Veľmi nerozumiem, prečo tento film natočili, a ešte k tomu okolo roku 2020. Vizuálne gýčové podobne Life of Pi, príbehom nijaké, bez posolstva. Na streaming ok, dá sa pri tom scrollovať instáč. ()

HDeer

Nadrozmerne-vizuálnohudobne-dýchavé-zvýraznenie-zúfalejpotreby-prvku-epiky-do-deja-s-minimom-diváckejspriaznenosti-k-protagonistke. ()

BOURQUE

Miller a jeho filozofovanie o láske, vzťahoch medzi „ľuďmi“ a miest nadprirodzených bytostí v dnešnom svete. Duo Swinton / Elba funguje na priemernej úrovni, ale paradoxne miestami sú silnejší v individuálnych scénach. Záver nie je tak emotívny, pekný a jednouchý ako napríklad v The Mountain Between Us. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Rockerman

Film o samotě a potřebě lásky jehož děj z větší části vypráví pohádkový Džin. Orientální příběhy mě celkem bavily a vizuálně to bylo hezké. Po přesunu do Londýna už to ztratilo na přitažlivosti a stalo se spíše obhajobou multikulturní společnosti. ()

PEZ

Silná trojka, alebo slabá štvorka. Každopádne nečakajte žiadného Mad Maxa. Tentokrát George Miller natočil milú rozprávku o láske. Mne sa to náhodou páčilo. :) Hodne to potiahli Idris Elba a Tilda Swinton. Len škoda, že druhý akt bol troška rozvláčny. Nebyť toho, kľudne by som dal aj štyri hviezdy. Každopádne, toto bol malý a intímny film o tom ako treba vážiť svoje želania. 7/10 ()

beckham-

Těšil jsem se na nářez z traileru, ten ale nepřišel... Z tohoto docela zajímavého příběhu o džinovi se dalo vytěžit mnohem více. V kině to byly docela muka a čekání na nějaký zvrat či pořádný děj, který se nekonal. ()

NorseSword24

Fajn relax s veľmi zaujímavým a pekným vizuálom kde niektoré scény vyzerajú ako hýbajúca sa maľba. Ildris a Tilda previedli super výkon. Výprava a scenár zaujímavé a k tomu ešte aj ta hudba... Dobra romantika a za spomenutie stoja aj filozofické otázky naprieč celým filmom. A film by sa dal označiť ako poviedkový a ja milujem poviedkové filmy. Plný počet to nie je, ale určite stoji za pozretie. ()

ER

Sice taková hůře uchopitelná love story, ale s povedenou nosnou myšlenkou, kam nás může zavést přání. ()

Maximilianus

Je škoda, že si tento film nedokázal udržať tempo a úroveň počas celej dĺžky, pretože prvá polovica bola pomerne zaujímavá. Ale tá druhá pomerne nudná a kazí celkový dojem z filmu. 5,9/10. ()

rivah

Překvapivé fantaskní drama s vyprávějícím džinem a starší ženou, která se do něj zamiluje. Hráno v Cannes i MFF KV. ()

LordMysti

Nehledal jsem v tom nic světoborného, prostě fajn zajímavý film a s hodně neotřelým způsobem ztvárňující klasickou pohádku o gynovi z láhve... ()

Hashirama

Jedna z nejosobitějších fantasy posledních let, dost možná vůbec, která však nejde nikomu naproti. Zdánlivě klasický námět překovaný v neotřelý originální koncept, který dokonale naplňuje žánrová pravidla, ale zároveň je rozbíjí a uvědoměle komentuje. Na jednu stranu dekonstrukce pohádky, na druhou čistá krásná pohádka s myšlenkovým přesahem. Film překvapuje / odrazuje / oslovuje již specifickou strukturou, jelikož valnou část stopáže tvoří příběhy-flashbacky a zbytek se odehrává povětšinou v jednom hotelovém pokoji. Skrze příběhy-flashbacky Miller prezentuje svůj osobitý vizuál a krásnou scénografii, zároveň dává jasně najevo, že si zakládá i na malých detailech, protože ty přece jen tvoří celek - postavy v Osmanské říši skutečně mluví turecky, nikoliv anglicky s přízvukem, archetypální dějové rámce i decentní implementace magických prvků dávají vyprávění kouzlo a pohádkovou atmosféru, příběhy na sebe tématicky přirozeně navazují. V rámci “hlavního” děje je hrdinka (ne náhodou vystudovaná naratoložka, ať už to je cokoliv) konfrontována s těmito archetypy a sama je konfrontuje, vzniká tak metažánrová hra, kde se obcházejí pohádková pravidla a naráží do sebe skutečný a magický svět. Film se bohužel v posledním dějství snaží neohrabaně dojít k rozhřešení a až příliš rozšafně a obrazně předává různé velké myšlenky, což mi silně brání dát vyšší hodnocení, nicméně se pro mě i tak jedná o jednu z nejzajímavějších a nejpodnětnějších fantasy, které jsem zatím viděl. Jinak scéna vypuštění džina z lahve je top a hýří nápady, miluju tu scénu! 8/10 ()

oldy

Ukázka na film mnohem lepší jak film samotný. Vypadá to krásně,barevně,ale nebavílo mě to. 2/10 ()

Ewík

Audiovizuálně do detailu propracovaná pohádka (a jako bonus mé ucho hladící krásná britská angličtina). Pro mě doopravdy hezký (jakkoli přímočarý) příběh plný příběhů. Moc děkuji za doporučení. ()

Junkie XL složí hudbu k Furiose

Junkie XL složí hudbu k Furiose

24.05.2022

Skladatel Tom Holkenborg aka Junkie XL (Alita: Bojový Anděl, Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti) znovu spojí síly s mistrem Georgem Millerem (Šílený Max: Zběsilá cesta) a složí hudbu i pro… (více)

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

17.04.2022

Přesně za jeden měsíc, tedy v úterý 17. května odstartuje 75. ročník prestižního mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Obří filmový svátek konající se na francouzské riviéře letos oslaví tři… (více)