Generálova dcera

Wehrlos - Die Tochter des Generals

Generálova dcéra

Drama / Mysteriózní / Thriller

Německo / USA, 1999, 112 min

Parádny triler, kde Travolta ukazuje, že je naozaj majster Comebackov. Ono je to obyčajná vyšetrovačka á la JAG ale vidno, že to brali vážne (Zelené peklo už také šťastie nemalo) a film má skvelú technickú stránku.(26.10.2005)

Ústřední dvojice byla postavena před nelehký detektivní úkol. Museli se vypořádat s nedůvěrou nadřízených, kteří chtěli celý případ zamést pod koberec. Vražda mladé ženy s temnou minulostí na vojenské základně a její následné vyšetřování je velmi zajímavé téma. Ze začátku se všechno odvyjí nezáživně a nudně, ale pokud přežijete první půlhodinku než se film rozehraje, pak se před vámi rozeběhne působivé drama z atraktivního prostředí vojenských uniforem.(29.9.2009)

Sotva armádní vyšetřovatel Paul Brenner dokončil nebezpečný případ překupníka zbraní, je odvolán k dalšímu zločinu. Na vojenském cvičišti bylo nalezeno nahé tělo zavražděné ženy, připoutané k zemi stanovými kolíky. Jedná se o dceru velitele posádky, která na základně vyučovala metody psychologického boje. Paul má pouhých 36 hodin na to, aby našel vraha. Stopy ho zavedou až do sadistického doupěte. John Travolta v jedné ze svých dalších dobrých rolí. Klady: John Travolta si poradí i v akčních scénách + film se z akčního thrilleru posouvá nenápadně i do jiných žánrů + kvalitně vyvedené akční scény + napínavé pátrání po vrahovi + originálně zachycené vojenské prostředí + nechybí dobré zvraty v ději. Zápory: dramaturgická nevyváženost - slabší záporák - filmu se nedaří dostatečně seriozně nahlížet na politický stav v americké armádě. Mé hodnocení: 70%(5.3.2013)

Vraj cti otca svojho, ale takého otca, by som nechal pretiahnuť do prdele celou rotou vojakou. Ale ktohovie, možno by sa mu to aj páčilo.(2.6.2010)

• maxi6

...........Tvůrci filmu a hlavně scénarista se vydali zcela jiným směrem, než nám chce sdělit knižní předloha. Přesto, že do hlavních rolí nasadili hvězdné jména, ještě neznamená kvalitní podívanou. Zde působí hodně hraně, moc okatě, někdy až komicky. Travolta hraje sebe, nebo Brennera? Jeho humorně jízlivé a machrovsky vložené narážky, i dialogy ostatních jsou místy křečovité, nevhodné, mají na rtech diváka vyvolat chvilkový úsměv? Pokud to byl úmysl, je tam zcela zbytečný a celkové napětí tříští a nemístně polevuje. Snímek je precizně ozvučen a po hudební stránce to nemá chybu.................(17.11.2004)