Generálova dcera

General's Daughter, The

Generálova dcéra

Drama / Mysteriózní / Thriller

Německo / USA, 1999, 112 min

Myslím, že vyšetřování vraždy ve vojenském prostředí na mě ještě nikdy neudělalo lepší dojem velkou zásluhu na tom má i John Travolta.(5.7.2006)

Solidně obsazený krimithriller se suše hláškujícím Travoltou, solidní zápletkou a fůrou patriotismu. Film rozhodně ničím nenadchne, ale zároveň ani nemá čím urážet... Slabší 3*(5.9.2011)

Z mého pohledu dosti průměrná detektivka v celkem nezajímavém vojenském prostředí. Travoltova kariéra je očividně na úpadku (což se později potvrdilo). Přesto to má smysl, nechybí určité napětí a na večer u televize ideální snímek...(9.4.2004)

• MikO_NR_1909

Videná dávnejšie, jediná poznámočka: Travoltovi znovuvzkriesenie alebo ako by sa to dalo nazvať Tarantinom mu pomohlo zrovna tak, ako mne civieť na jeho akčné maškarády. Zarobiť a ututlať v lacnej póze, to áno. Pasívne a nudné.(21.8.2016)

• mis-ko

Štandartná krimi, ktorá ma vlastne ničím neprekvapila. Dej bol pomerne ľahko predvídateľný, takisto ako konanie väčšiny postáv. S výnimkou zavraždenej. Jej činy a pohnútky boli ťažko predvídateľné, aj to len kvôli ich ťažkopádnej logike. Tak na 2 1/2*.(5.4.2004)

• - Filmový zámek se nachází v Granthamu v Anglii a je majetkem Evansvillské univerzity. (Karlos80)

• - Bruce Willis byl původně zvažován do role Brennera. Tu ovšem získal John Travolta. (Karlos80)

• - Scény z pevnosti Fort MacCallum byly natočeny v areálu Savannahské státní univerzity a na letišti Van Nuys. (Karlos80)