poster

Generálova dcera

 • Německo

  Wehrlos - Die Tochter des Generals

 • Německo

  General's Daughter, The

 • Slovensko

  Generálova dcéra

Drama / Mysteriózní / Thriller

Německo / USA, 1999, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • maxi6
  **

  ...........Tvůrci filmu a hlavně scénarista se vydali zcela jiným směrem, než nám chce sdělit knižní předloha. Přesto, že do hlavních rolí nasadili hvězdné jména, ještě neznamená kvalitní podívanou. Zde působí hodně hraně, moc okatě, někdy až komicky. Travolta hraje sebe, nebo Brennera? Jeho humorně jízlivé a machrovsky vložené narážky, i dialogy ostatních jsou místy křečovité, nevhodné, mají na rtech diváka vyvolat chvilkový úsměv? Pokud to byl úmysl, je tam zcela zbytečný a celkové napětí tříští a nemístně polevuje. Snímek je precizně ozvučen a po hudební stránce to nemá chybu.................(17.11.2004)

 • Tuax
  ****

  Vyšetřování ve vojenském prostředí je vždy osobité, hodně se odlišuje od toho civilního. V tomto filmu navíc zase poměrně dobře řádí v roli vyšetřovatele Travolta, který si ví rady v každé situaci a je superinteligentní, což je u diváků oblíbená věc pro vyšetřovatele. Postupné odhalování a finální rozuzlení, je trochu moc odtažité, bez většího náboje, ale i tak na tom něco je. Nenudil jsem se, při scénách s Travoltou jsem se bavil a mám rád filmy z vojenského prostředí, takže tak :)(8.9.2011)

 • lesumir
  ***

  Tahle role Travoltovi sedla! Utáhl to skoro sám, což je silný výkon, protože to není uplně dobře odtočeno, Simon West není špatný režisér, ale tak dobře, jako Con Air už nikdy nic nenatočil.(13.1.2008)

 • gogos
  ***

  Solidně obsazený krimithriller se suše hláškujícím Travoltou, solidní zápletkou a fůrou patriotismu. Film rozhodně ničím nenadchne, ale zároveň ani nemá čím urážet... Slabší 3*(5.9.2011)

 • kingik
  ****

  Sotva armádní vyšetřovatel Paul Brenner dokončil nebezpečný případ překupníka zbraní, je odvolán k dalšímu zločinu. Na vojenském cvičišti bylo nalezeno nahé tělo zavražděné ženy, připoutané k zemi stanovými kolíky. Jedná se o dceru velitele posádky, která na základně vyučovala metody psychologického boje. Paul má pouhých 36 hodin na to, aby našel vraha. Stopy ho zavedou až do sadistického doupěte. John Travolta v jedné ze svých dalších dobrých rolí. Klady: John Travolta si poradí i v akčních scénách + film se z akčního thrilleru posouvá nenápadně i do jiných žánrů + kvalitně vyvedené akční scény + napínavé pátrání po vrahovi + originálně zachycené vojenské prostředí + nechybí dobré zvraty v ději. Zápory: dramaturgická nevyváženost - slabší záporák - filmu se nedaří dostatečně seriozně nahlížet na politický stav v americké armádě. Mé hodnocení: 70%(5.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace