poster

Generálova dcera

 • Německo

  The General's Daughter

 • Německo

  Wehrlos - Die Tochter des Generals

 • Slovensko

  Generálova dcéra

Drama / Mysteriózní / Thriller

Německo / USA, 1999, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hal_Moore
  *****

  Filmy z vojenského prostředí prostě nadevše miluji. Ať už je to čistě válečný film (Black Hawk Down, We Were Soldiers), nebo válečná komedie (Švejk, Two Men Went to War), nebo válečně romantické snímky (Pearl Harbor, Correli), tak i filmy, které o vojně/válce/armádě prostě jsou (Tears of the Sun, Navy Seals, General's Daughter). Navíc tady John Travolta předvádí herecký výkon! Což u něj není zvykem. Madeleine Stowe je příjemná pro oči a James Woods s Jamesem Cromwellem jsou správní mazáci. Simon West je talent... No je toho víc, ale vás to stejně nezajímá, když vidím to hodnocení tady.(30.12.2005)

 • mis-ko
  **

  Štandartná krimi, ktorá ma vlastne ničím neprekvapila. Dej bol pomerne ľahko predvídateľný, takisto ako konanie väčšiny postáv. S výnimkou zavraždenej. Jej činy a pohnútky boli ťažko predvídateľné, aj to len kvôli ich ťažkopádnej logike. Tak na 2 1/2*.(5.4.2004)

 • ladko
  ****

  Mierne nadpriemerné krimi(tak 3 a pol hviezdy) s dobrým Travoltom, striedavo dobrým a zlým scenárom a peknou kamerou. Film vás občas prekvapí, občas sa vyvinie presne tak ako by ste čakali. Niektoré hlášky Brennera boli dokonca aj vtipné(a často totálne zabité dabingom).Paul Brenner: "Perhaps she preferred her men to wear condoms. Perhaps you're aware that condoms are in fashion again, because of disease? These days, you have to boil somebody before you can sleep with them. Care for a bath?"(3.3.2008)

 • Orlau32
  **

  Ani román ani film mě ničím nenadchnul. Jestli sázeli na Johna Travoltu, tak to zase není takový charismatický herec pro tyto kriminální úlohy.(27.7.2010)

 • castor
  ***

  Když se sejde několik hereckých mazáků, přidá se poměrně zajímavý příběh a nacpe se do armádního prostředí, může to být solidní zážitek. Tahle kriminálka jím je tak z poloviny. Velmi slušný John Travolta pátrá nejen po pachatelích vraždy půvabné vojandy, ale i po smyslu pojmu vojenská čest. Oběť leží přivázaná mezi stanovými kolíky, nohy roztažené, kalhotky okolo krku, podezřelí vypouštějí polopravdy, vyšetřovatel bojuje s hradbou loajality, musí zapátrat i hodně v minulosti a kauza se navrch nesmí dostat k hranicím publicity. Načrtnuté je to dobře, ale osvědčený držitel dvou Oscarů William Goldman to k další klasice nedotáhl. Ani se jí nepřiblížil. Generálova dcera je silná v detailech, ale jako celek je jen lehce nadprůměrným thrillerem, který spoléhá na dusnou atmosféru, ale slušelo by mu i svižnější tempo a hodilo by se i víc ostřejší akce. Škoda odfláknutějšího partu pro Travoltovu kolegyni Madeleine Stowe, jinak místy úspěšné mrazení v zádech.(6.4.2016)

 • - Scény z pevnosti Fort MacCallum byly natočeny v areálu Savannahské státní univerzity a na letišti Van Nuys. (Karlos80)

 • - V jedné z fází projektu byl největším adeptem na roli Paula Brennera John Cusack. Postavu ale nakonec neztvárnil pro svůj nízký věk. (Coldrex)

 • - Bruce Willis byl původně zvažován do role Brennera. Tu ovšem získal John Travolta. (Karlos80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace