poster

Generálova dcera

 • Německo

  Wehrlos - Die Tochter des Generals

 • Německo

  General's Daughter, The

 • Slovensko

  Generálova dcéra

Drama / Mysteriózní / Thriller

Německo / USA, 1999, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mzss1
  ****

  Do háje, tenhle film mi dlouhou a dlouhou dobu unikal, což není první případ u mě. Jsem rád, že jsem se do toho pustil páč jsem byl velmi mile překvapen. John Travolta je výborný herec a proto se musím hanbit, že jsem ještě většinu jeho filmů až moc neviděl. Tváří v tvář samozřejmě u mě vede. Ale přesto je toto vydařený snímek. Jak toto charakterizovat zestručněně ? Rozhodně je to kriminální thriller s obrouvskou dávkou nepředvídatelností a dobrým hereckým obsazením. Ta nepředvídatelnost - opravdu se moc neví jakým směrem se film bude ubírat, je tu i dost zvratů, zejména na konci. Takže úplný konec filmu je tak zvláštní a tak povedený, že jsem nemohl ani dýchat. Jako nechci to přehánět, ale takových kriminálních thrillerů moc není. Úvod filmu je takový normální a hned mi padne do oka postava Johna Travolty. Hláškující, průbojný, cílevědomí - prostě jsem mu fandil od začátku do konce. Zbytek herců je překvapivě rovněž vydařený. Nebyla tu postava, která by mi nějak výrazně vadila. Hudba normální, ke konci už téměř dokonalá. Film má jednu akční sekvenci, která je dobře natočená, ale jinač není vůbec film o akci, o tu vůbec nejde a ani nechybí či není potřeba. Takže vyšetřovací metody Travolty a jeho chování, to mě prostě bavilo. Skvěle hláškoval a dokázal i v temnější atmosféře tu atmosféru uvolnit až jsem se pousmál jak je troufalý. V poslední 3/3 filmu se vše výrazně zhoustne, nastane zvrat jak je to s případem Generálovi dcery, takže toto se povedlo. Úplný konec mohl dopadnout lépe, nějaké nesrovnalosti tu byly + nějaký ten nápad přinést, takže na plný počet to není, ale přesto je to vydařený film s výborně spracovaným scénářem. Nevím co mám dále dodávat. Bavil jsem se velmi dobře. Proto hodnotím na zasloužených 85% = ****(21.9.2013)

 • Hal_Moore
  *****

  Filmy z vojenského prostředí prostě nadevše miluji. Ať už je to čistě válečný film (Black Hawk Down, We Were Soldiers), nebo válečná komedie (Švejk, Two Men Went to War), nebo válečně romantické snímky (Pearl Harbor, Correli), tak i filmy, které o vojně/válce/armádě prostě jsou (Tears of the Sun, Navy Seals, General's Daughter). Navíc tady John Travolta předvádí herecký výkon! Což u něj není zvykem. Madeleine Stowe je příjemná pro oči a James Woods s Jamesem Cromwellem jsou správní mazáci. Simon West je talent... No je toho víc, ale vás to stejně nezajímá, když vidím to hodnocení tady.(30.12.2005)

 • rt12
  ****

  Čím je Travolta starší, tím víc mám ráda filmy s ním. Líbilo se mi téma a bylo to napínavé.(20.1.2013)

 • Tommassi3
  ****

  "Můj táta byl ochlasta, gambler a děvkař.. Byl to můj vzor !!" ;)(19.9.2013)

 • Jacinda
  ****

  Pamatuji se, že jsem měla strašlivou rýmu, neuvěřitelné bolesti krku a po lžičkách jsem polykala přesnídávku jako malinkou chladivou úlevu. Napodruhé už jsem se mohla soustředit na obsah a řekla bych, že docela dobré(26.10.2008)

 • - Scény z pevnosti Fort MacCallum byly natočeny v areálu Savannahské státní univerzity a na letišti Van Nuys. (Karlos80)

 • - Filmový zámek se nachází v Granthamu v Anglii a je majetkem Evansvillské univerzity. (Karlos80)

 • - Michael Douglas odmítl nabídku hlavní role. (Karlos80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace