poster

Generálova dcera

 • Německo

  Wehrlos - Die Tochter des Generals

 • Německo

  General's Daughter, The

 • Slovensko

  Generálova dcéra

Drama / Mysteriózní / Thriller

Německo / USA, 1999, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • blackrain
  ****

  Ústřední dvojice byla postavena před nelehký detektivní úkol. Museli se vypořádat s nedůvěrou nadřízených, kteří chtěli celý případ zamést pod koberec. Vražda mladé ženy s temnou minulostí na vojenské základně a její následné vyšetřování je velmi zajímavé téma. Ze začátku se všechno odvyjí nezáživně a nudně, ale pokud přežijete první půlhodinku než se film rozehraje, pak se před vámi rozeběhne působivé drama z atraktivního prostředí vojenských uniforem.(29.9.2009)

 • kingik
  ****

  Sotva armádní vyšetřovatel Paul Brenner dokončil nebezpečný případ překupníka zbraní, je odvolán k dalšímu zločinu. Na vojenském cvičišti bylo nalezeno nahé tělo zavražděné ženy, připoutané k zemi stanovými kolíky. Jedná se o dceru velitele posádky, která na základně vyučovala metody psychologického boje. Paul má pouhých 36 hodin na to, aby našel vraha. Stopy ho zavedou až do sadistického doupěte. John Travolta v jedné ze svých dalších dobrých rolí. Klady: John Travolta si poradí i v akčních scénách + film se z akčního thrilleru posouvá nenápadně i do jiných žánrů + kvalitně vyvedené akční scény + napínavé pátrání po vrahovi + originálně zachycené vojenské prostředí + nechybí dobré zvraty v ději. Zápory: dramaturgická nevyváženost - slabší záporák - filmu se nedaří dostatečně seriozně nahlížet na politický stav v americké armádě. Mé hodnocení: 70%(5.3.2013)

 • mzss1
  ****

  Do háje, tenhle film mi dlouhou a dlouhou dobu unikal, což není první případ u mě. Jsem rád, že jsem se do toho pustil páč jsem byl velmi mile překvapen. John Travolta je výborný herec a proto se musím hanbit, že jsem ještě většinu jeho filmů až moc neviděl. Tváří v tvář samozřejmě u mě vede. Ale přesto je toto vydařený snímek. Jak toto charakterizovat zestručněně ? Rozhodně je to kriminální thriller s obrouvskou dávkou nepředvídatelností a dobrým hereckým obsazením. Ta nepředvídatelnost - opravdu se moc neví jakým směrem se film bude ubírat, je tu i dost zvratů, zejména na konci. Takže úplný konec filmu je tak zvláštní a tak povedený, že jsem nemohl ani dýchat. Jako nechci to přehánět, ale takových kriminálních thrillerů moc není. Úvod filmu je takový normální a hned mi padne do oka postava Johna Travolty. Hláškující, průbojný, cílevědomí - prostě jsem mu fandil od začátku do konce. Zbytek herců je překvapivě rovněž vydařený. Nebyla tu postava, která by mi nějak výrazně vadila. Hudba normální, ke konci už téměř dokonalá. Film má jednu akční sekvenci, která je dobře natočená, ale jinač není vůbec film o akci, o tu vůbec nejde a ani nechybí či není potřeba. Takže vyšetřovací metody Travolty a jeho chování, to mě prostě bavilo. Skvěle hláškoval a dokázal i v temnější atmosféře tu atmosféru uvolnit až jsem se pousmál jak je troufalý. V poslední 3/3 filmu se vše výrazně zhoustne, nastane zvrat jak je to s případem Generálovi dcery, takže toto se povedlo. Úplný konec mohl dopadnout lépe, nějaké nesrovnalosti tu byly + nějaký ten nápad přinést, takže na plný počet to není, ale přesto je to vydařený film s výborně spracovaným scénářem. Nevím co mám dále dodávat. Bavil jsem se velmi dobře. Proto hodnotím na zasloužených 85% = ****(21.9.2013)

 • LiVentura
  ***

  Dobře natočené, leč s mnoha mouchami moderního filmu, hudba však zde nemá chybu.!(10.6.2009)

 • MrHlad
  ****

  Dost slušná kriminálka z vojenského prostředí. Perfektní obsazení, hodně dobrý scénář a především lahůdkový Travolta. Klidně bych takových filmů snesl víc.(24.8.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace