The Sadness

Tchaj-wan, 2021, 99 min

Město Tchaj-pej náhle propuká v krvavý chaos, a to kvůli viru, díky kterému jsou lidé nuceni vraždit, mučit a dělat spoustu horších ohavností. Mladý pár je dohnán až na hranici zdravého rozumu, když se snaží znovu sejít uprostřed této strašné apokalypsy. Doba pořádku a radosti je pryč, zůstává pouze a jen „smutek“ (The Sadness). (HanzoBureshi)

coscarelli

Z-žáner ide mimo mňa už nejakú dekádu. Tento prírastok do Z-vreca avšak zainovoval a nesmrdel ako ostatné prežúvance. Neuhol Som a nezranil som Sa. Čo je fakt, čakal Som viac všade dookola spomínaných G- extrémov / áno ,prišli, chlapci sa vyblbli (FAYN) nemám za zle ( kľudne sa dalo pritvrdiť a rozhoniť) , podobne ako u hlavných infikáčov (nie Zombie, ďakujem) Mi taktiež napadlo prečo "Sadness" , priľnavejšie znelo by "Madness" . Veď všade bolo šialene a veselo (!) Nič to, Rob nech dobehne Garetha a Tima. V trojke to lepšie páli. ()

sedm.1

Jasně, The Sadness po filmové stránce není kvalitativně perlou kinematografie, jenž by si objektivně a plnohodnotně zasloužila pětihvězdičkové hodnocení, ale to mi je naprosto ukradený, protože já jsem po zatraceně dlouhý době dostal zas pořádně ze řetězu utržený masakr, což mi nasadilo vůči všemu ostatnímu pomyslné klapky na oči a nic jiného mě v tu chvíli nezajímalo, než ty luxusní, efektní, brutální a nekompromisní řezničiny. Možná je to tedy ode mně dětinské, určitě pak povrchní, ale opakuji, The Sadness pro mě představuje přesně ten typ filmu, kde mi k naprosté spokojenosti stačí právě jen na všechny strany stříkající krev, létající různé části těl a vnitřností, a zbytek pro mě pak představuje jen bezvýznamnou vatu, která má sloužit jen k posunování děje k dalším a dalším gejzírům krve a šíleného násilí. Abych ale zase na druhou stranu celý tento film úplně neshazoval, pravdou je, že i postavy a jejich herečtí představitelé jsou sympatičtí a výrazní, atmosféra filmu též působí opravdu dobře, no a ani zápletka není nějak vyloženě průserová, naopak, je svižná, chvílemi i nápaditá, emočně funkční a hlavně v závěru i nečekaně překvapivá. Co mě tu každopádně nejvíc nadchlo, bylo opravdu to velké množství a především sakra vysoká kvalita všech těch brutálních efektů, tady se tvůrci vyřádili vážně dokonalým způsobem a podobně báječná jatka ani nepamatuji. Ach, to byla nádhera 8D. Takže zkrátka 5* a jen doufám, že se nejedná jen o ojedinělý výstřelek. ()

herr_carter

Víceméně jsem to chtěl vidět právě díky tomu, že podle ukázek to vypadalo na zcela neomezený přísun krvavých jatek bez jakékoliv cenzury, což jsem také do puntíku obdržel. Bohužel ale, po úvodních cca 30 minutách už člověk neocení kvalitu efektů, ale je znuděn tupým scénářem (protože to bylo prostě pořád dokola a navíc jsem nenašel špetku sympatie k žádné z postav, ani kladné, ani záporné).................moje hodnocení = 4,5 z 10. ()

borec999

Po Eight for silver druhý 5 hviezdičkový hororový zážitok tento rok a znova úplne nečakaný... Tentokrát sledujeme jednoduchý dej o rozšírení vírusu Alvin v meste obohatený o to, že nakazení nie len že zabíjajú ako na bežiacom páse, ale si aj toto vraždenie sadisticky užívajú a pri svojom vyčíňaní sa šialene ksichtia a smejú. Z toho pramenia jednak neskutočné a viac krát aj pekne  nechutné gore jatky (po technickej stránke sfilmované na najvyššej úrovni), občasné creepy výjavy, ale aj viaceré čiernohumorné momenty. Z postáv nakazených jednozančne vedie postava doterného starca z električky, na ktorú po dopozeraní len tak ľahko nezabudnete, to garantujem. Okrem krvavých a drsných scén, však film zobrazuje aj paralelu k nie tak vzdialenej pandémii koronavírusu (nerešpektovanie odporúčaní zdravotníkov a vedcov politikmi, či neochota bežnej verejnosti počúvať nariadenia od zodpovedných autorít). Skrátka, nie je to len bezduchá, za hranicou únosnosti (pre komerčných divákov) ujetá a zvrátená čiernohumorná blbosť, ale vidno že Sadness v sebe má aj niečo navyše. Neviem kto je Robert Jabbaz, ale určite svojim debutom potvrdil, že remeslo (v rámci podobných gore splatterov) má v malíčku. Slabších 5* a už teraz 1 z top hororov roka 2022. Aj keď nebude stráviteľný pre každého... PS: väčší masaker ako scéna v električke už tento rok na 99% nikde neuvidíte a scéna príhovoru prezidenta v TV si medzi hororvými nadšencami koleduje o kultový status. 90% ()

Corpsegrinder

Byl jsem hrozně rád že konečně zfilmovali můj nejoblíbenější komiks Crossed, a ačkoliv tam je brutalita ještě o několik stupňů větší, tohle je v rámci hranýho filmu stejně lahůdka, jiná než asijská produkce by tohle asi nedovolila takže se nedivim že to ten kanaďan natočil na Tchaj-wanu. Zachovává si to ten balanc mezi hodně temnou komedií a znepokojivým násilím, gore je tu navíc praktický a opravdu na něm nešetřili. Celkově film vůbec nevypadá lacině což u tohohle žánru vždy překvapí. Zápletka okolo hlavních postav je taková tuctová ale ono to tady vůbec nevadí, nicméně komiksová předloha má spoustu zajímavejch námětů co by se hodily třeba do seriálovýho pokračování. Nechám si o tom zdát, třeba to jednou vyjde :)) Ještě musim vyzdvihnout parádní soundtrack plnej devadesátkovejch synťáků a experimentálního bordelu, skvěle to sedlo. ()

b.dragonfly

Já to věděla. Delta + Omikron rovná se Alvin!! Přátelé, až tenhle vir dojde do Evropy, zašijte si všechny díry, i ty oční. Tohle byly ukrutný jatka a já se skvěle bavila, místy s poťouchlým úsměvem na rtech, protože nakažení nežrali jen lidské maso jako obyčejní zombíci, ba ne. Oni si libovali hlavně v týrání lidí (hra "Na louskáčka" ve mě ještě chvíli zůstala) a byli tak trošku nadržení a sexuálně úchylní. Těch litrů krve tam místy sice bylo až příliš (třeba scéna ve vlaku) a stopáž mohla být taky malinko kratší, čtyřku si to však ode mě zaslouží, protože takové řežby jsem si už dlouho neužila. ()

E´Tonno

Zábavný, v rýchlom tempe sa odohrávajúci a pekne krvavý kúsok z Taiwanu. Aj keď infikovaní vyzerajú skôr ako keby boli posadnutí, nič to nemení na tom, že takto dobre som sa naposledy zabával snáď iba pri Train to Pusan. Toto však bolo viac surové a za to oba palce hore. ()

Thomas_xxxxx

Prvá hodina je na 5 hviezd, ale v poslednej polhodine to už začína nudiť, gore zoslabne a celkovo to vyplynie do prázdna, takže musím jednu hviezdu v hodnotení stiahnuť. ()

Warhorr

Jééé to bylo krásný. Dost možná největší krvavá lázeň a masomlejnek od Rumah Dara a Piraně. Teda když nebudu brát vpotaz nějaký torture jako Daddy's little girl nebo Grotesque. Je to pořádný gore festival kde fanoušci budou jásat nadšením. Letošní TCHM je pokořen a dost těžko se bude hledat konkurence i v budoucích letech. Asiati opět ukázali, že v gore patří na vrchol. Místy to i reflektuje covidovou dobu, znát to tu jde citelně, což je vlastně docela fajn. Zápletka je jednoduchá. Agresivní virus začne napadat lidi a ti se začnou proměňovat v jakési zombie, které však nepostrádají inteligenci a do toho jsou ještě dost náruživí a chtějí prcat. Nápad s ''eyesuckem'' je fakt výbornej, škoda jen, že to kamera trochu více nezabrala, ale asi už i tady si tvůrci řekli, že by to bylo moc a nechali to tak. Stejně tak je perfektní scéna v metru, krev se mi valila rovnou z obrazovky, boží. Není tady nouze o ukousnutý nosy, achillovky, rozsekaný hlavy a střeva se válejí všude po zemi. Jo, troufnu si říct, že je to horor s nejlepším gore za uplynulou dekádu. Prostě si v tuto chvíli nevybavím nic jiného. Já bych i ten plný počet dal ale nemůžu se zbavit dojmu, že od chvíle, kdy se příběh přesune do nemocnice, tak je tam několik nudnějších míst, kde se jenom blábolí a blábolí a takových 15-20 minut přišlo vniveč a mohlo se to tak ještě vyplnit nějakým pořádným krvavým sajrajtem. Každopádně u mě zatím horor no.1 v tomto roce. ()

Flopik

Robert Jabbaz a jeho prvotina z Taiwanu neuveriteľne prekvapili. Čo sa brutality týka, tak takýto film sa len tak nevidí. Nie je to úplný strop ( videl som aj horšie kúsky) ale rozhodne to nadchne. Vírus tu totiž z ľudí nespraví hladných zombíkov ale šialených, nadržaných psychopatov. Krvi je naozaj hodne, vnútornosti všade a dôjde aj na dosť úchylné scény. Vyšukať mozog z hlavy tu dostane úplne iný význam. V podstate tu máme 2 hlavné postavy, ktoré sú sympatické a rozhodne im budete fandiť, no a potom zabíjané. Škoda, že film si nedrží celý čas tempo, je to skôr také raz hore raz dole. No a finále je skôr kecacie, s čím nie som úplne spokojný. Aspoňže to doktor na konci všetko pekne vysvetlí. Rozhodne odporúčam, je tam síce extrémna brutalita ale film má dej, je krásne natočený a baví. Medzi 4 a 5* ale kur*a takéto niečo tu dlho nebolo. ()

bozka10

Tak to bol teda zákusek.Keby niekedy vírus zmutoval do takejto labužníckej formy,to by bol iný gore fest.The Sadness je poriadny masaker a za dlhú dobu asi to najodvážnejšie čo sa dá vidieť.Milovnici gore a totálnych prasární,musia chrochtať blahom.Krvavé orgie a týpek čo nakladá babu do oka bol teda iný krémeš.Nič podobné sa len tak lahko nevidí, medzi 4-5. ()

dannyyy

Král je mrtev, ať žije (nový) král krvavé zrůdnosti a ještě krvavějšího zběsilého sexu! Je to první film, kde (ne)uvidíte znásilnění oka :))) Tchaj-wancům prostě nestačí jen zmasakrovat lidské končetiny, Ti musí jít ještě dál. Byl jsem ale velmi potěšen, že ve filmu vyvrátili mýtus o tom, že dnešní mládež si už neumí hezky hrát venku, ale sedí u počítačů doma. V jedné scéně uvidíme čtyři mladíky, jak si právě hezky hrají na hřišti :))) Bylo to dlouhé čekání, ale oplatilo se čekat. To co trailer sliboval, tak to taky film nadělil. V rámci žánru zasloužených 80% ()

warrenur odpad!

Vyzera to presne tak, akoby si na Tiawan-e filmovi maskeri a maskerky hromadne precvicovali svoje remeslo do nejakej buducej gore produkcie a popri tom sa rozhodli zablbnut si. Vybrat si mlady parik a nechat nan odvsadial vybiehat komparz postriekany umelou krvou a inou maskerskou breckou s ciernymi sosovkavmi na bulvach. Vyhnite sa oblukom. Nulova originalita, uvrieskane, teatralne, afektovane a "ubehane". Pokial nepatrite ku vyhradne obdivovatelom gore-zanru,, nie je dovod po tomto siahnut. I to samotne stoji za "prd". Popravde, prekvapilo ma ciselko na cervenom pozadi pri takomto paskvile. "Plusove body" len za to, ze je to z "exotickej kinematografie"? Je to sice Jabbaz-ova prvotina (zrejme), ale snad svoje rezijne smerovanie kriticky prehodnoti. ()

jorgus

Fajn film který se toho neboji:)pěkně to odsypalo zaver taky fajn jak mám rad:)na první film z Tchajwanu co jsem viděl dobrý pocin:) ()

Aurus

8/10. Mám rád horory se zombie a tohle byl velmi dobrý horor kdo neviděl tak doporučuji. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Doporučuji. ()

Gastovski

Film má sice jakože základní příběhovou kostru, ale v podstatě jde jen o masakrální vyvražďovačku bez většího přesahu. Nicméně všechny ultra brutalitky jsou zachyceny docela zábavnou, rozvernou formou a já se s provinilým úsměvem docela dost bavil. Až do úplného konce zběsilé tempo nevydrží, ale i tak dávám tomuto tchajwanskému bizárku palec nahoru. ()

peca

Tak tentokrát pro změnu Tchaj-wan. Asiati opět utržení ze řetězu. Absolutní masakr a totální gorefest. Děj se ale bohužel nevyhne slabším místům a scénář vlastně o ničem, ale to bývá přece jenom v těchto filmech tak nějak vedlejší. Moc dobré..škoda že v červených to ale nejspíš nezůstane.. ()