Slaměný vdovec

Slamený vdovec

Komedie / Romantický

USA, 1955, 105 min

• Hwaelos

Dokoukat tohle bylo vážně peklo. Nic na tom nezměnila ani "panenka" Monroe, ani Billy "Double Indemnity" Wilder. Asi tyhle naivní padesátkové komedie nebudou můj šálek kafe...(17.6.2009)

Herecká "monologová" excelence Toma Ewella, který si roli uvědomělého, ale kouzlem Marilyn ošáleného, manžela dává s gustem, je bezmezná. Vyváděl bych v jeho situaci přinejmenším úplně stejně. No a Marylin je opět naivní a jako vždy božská. Už asi nikdo nedokáže zahrát tyhle naivní chraktery, tak velkolepě a nezapomenutelně, jako právě MM. Aź se mi nechce věřit, že taková nebyla ve skutečnosti :)(4.3.2014)

Plně souhlasim s Tsunami_Xem, snad jen s tim, ze v dnesni dobe uz preci jen pusobi vic usmevnym dojmem a ani sarm Marilyn nedokaze dnes ocenit tolik lidi jako driv, bohuzel.(2.7.2006)

Úžasné dialogy plné dvojsmyslných narážek a úchvatná Marilyn, královna všech hloupoučkých naivek. Její "Mohla bych zavolat instalatéra, je mistr na vyndávání věcí z jiných věcí." a spousta jiných sladkých blbůstek z jejích křiklavě rudou rtěnkou namalovaných úst neztrácí kouzlo i po padesáti letech.(2.3.2007)

najkultovejšia scéna 20. storočia(19.4.2013)

• - Billy Wilder dával přednost natáčení černobílých snímků, ale jelikož Marilyn Monroe měla ve smlouvě s Fox napsané, že její filmy musí být barevné, černobíle se nakonec netočilo. (bfa)

• - Plážová snová scéna v úvodu filmu, v níž Richard (Tom Ewell) dokazuje svoji věrnost, odkazuje na slavnou milostnou scénu Miltona Wardena (Burt Lancaster) a Karen Holmes (Deborah Kerr)z filmu Odtud až na věčnost (1953). (Mirokukii)

• - Billy Wilder si do hlavní mužské role našel Waltera Matthau, ale studio bylo proti. (Kulmon)