poster

Slaměný vdovec

 • anglický

  The Seven Year Itch

 • slovenský

  Slamený vdovec

Komedie / Romantický

USA, 1955, 105 min

Režie:

Billy Wilder

Scénář:

Billy Wilder

Hudba:

Alfred Newman

Producenti:

Billy Wilder

Střih:

Hugh S. Fowler

Kostýmy:

Travilla
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  *****

  "When it gets hot like this, you know what I do? I keep my undies in the icebox!" Naprosto ROZKOŠNÁ letní komedie s roztomile vyšilujícím Tomem Ewellem a neskutečně sexy Marilyn Monroe, která je prostě... k sežrání. Díky Billymu Wilderovi si vlastně ani neuvědomíte, že je to adaptace divadelní konverzačky pro dva herce (skoro).(8.7.2007)

 • Slasher
  ****

  Lehká, naplňující komedie zlatých let padesátých o tom, jak těžké má pečlivě pracující newyorčan vypořádat se se "šťastným" sedmiletým manželstvím, zatímco pošle ženu s dítětem ven na letní prázdniny a k sousedům se nastěhuje nevinně svůdná sexbombová Marilyn. Chudák chlap.(19.1.2012)

 • Matty
  ****

  Naivní sexbomba hraje naivní sexbombu v komedii, ze které by pan Freud juchal radostí. Film začíná vtipným pohledem do minulosti, aby v následujících minutách předvedl, že lidé, resp. muži, se vůbec nemění. Hlavním hrdinou je Richard oddaný, milující a pracující manžel, docela obyčejný chlápek, po němž ženy touží leda tak ve výplodech jeho bujné fantazie. Manželka a synek - kosmonaut na dva týdny odjíždějí k vodě, z Richarda se tak stává slaměný vdovec odkázaný pouze sám na sebe. Odpověď na otázku, jak strávit dlouhé osamocené večery, přichází společně s neodolatelnou sousedkou. Její jméno sice neuslyšíme, ale říkejme jí třeba Marilyn. Marilyn má kromě unikátních křivek zvláštní představu o umělecké fotografii a její způsob uvažování shledává Richard velice zajímavým. Billy Wilder si vybral jedno z nejoblíbenějších témat všech komediálních tvůrců – sedmi (či více) letou kopřivku, známou také pod laickým názvem manželství. Jde malinko víc pod povrch než většina běžných komedií, v závěru se však také neubránil jemnému moralizování. Slaměný vdovec je ale hlavně odvázanou komedií, nikoliv sžíravou manželskou satirou. Množství situačního (vytahování palce z lahve šampaňského) i konverzačního („Tomu se říká klasická hudba, že ano? Poznala jsem to, protože se tam nezpívá“) humoru je na sto minut děje zcela dostačující. K nejzábavnějším patří společné scény vážného Toma Ewella a spontánní Marilyn Monroe. Ta vystřihla dutolebou blondýnu dokonale. Teď mě napadá: hrála vůbec někdy jinou postavu? Nebo lépe: musela vůbec někdy hrát? Tak jako tak, k jejím tělesným proporcím nelze mít námitek, v jednu chvíli mi z ruky vypadla propiska, kterou si občas zapisuji poznámky, jak jsem jimi byl fascinován. No, snad to nevyznívá moc sexisticky. P.S.: Český dabing nebyl špatný, snad jen až příliš snaživý. 80% Zajímavé komentáře: Tsunami_X, Terminus(14.8.2007)

 • T2
  ****

  Rozpočet $3,2miliónaTržby USA $12,000,000Tržby Celosvetovo $-║ šikovná nápaditá réžia s množstvom účelových záberov(záber v zábere) k tomu šikovne nešikovná roztomilá Marilyn Monroe, mínus nesympatický herec Tom Ewell ktorý tam akurát tak zavadzia /70%/(13.3.2010)

 • Houdini
  ****

  Slavná scéna MM v bílých šatech nad kanálem!!(21.1.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace