poster

Slaměný vdovec

 • anglický

  The Seven Year Itch

 • slovenský

  Slamený vdovec

Komedie / Romantický

USA, 1955, 105 min

Režie:

Billy Wilder

Scénář:

Billy Wilder

Hudba:

Alfred Newman

Producenti:

Billy Wilder

Střih:

Hugh S. Fowler

Kostýmy:

Travilla
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flego
  ****

  Ochch... tá scéna... Marilyn nad vetrákom v pouličnej scéne...(27.6.2007)

 • selfesteem
  *****

  Už s tím Karlem začínám nudit, já ho dokonce pletu i do amerického filmu z padesátých let :). Ale Tom Ewell (neuvěřitelně parádní výkon!) mi v postavě Richarda Shermana strašně připomněl Rodenovu roli ve Velkolepém paroháči. Hlavně v jedné z nejpodstatnějších myšlenek filmu, že totiž fantazie některých lidí nezná hranic a dokáže je natolik zmást a přesvědčit o vlastní pravdě, že už jim tyhle představy nikdo nevyvrátí, a pokud ano, tak to dá těm dotyčným skutečně velkou práci. Paradoxem zůstává, že čím více představ a chybných dedukcí v hlavě máte a přemýšlíte o nich nebo je řešíte, v podstatě vám kolem nic nehrozí a nic se neděje. Jakmile se však dostanete do klidu a o ničem přemýšlet nebudete, jistojistě se nějaká z vašich původních obav vesele splní. Slaměný vdovec je zajímavou sondou do života muže středního věku, který je přesvědčen o svých pravdách ohledně vlastního vzhledu a vystupování, který zastává velmi úsměvný (mužský) názor na ženy, a který hlavně každodenně bojuje s vlastní bezmeznou fantazií. Ozdobou této podařené komedie je jako vždy nááádherná, kouzelná, úchvatná a dokonalá Marilyn Monroe, která mě znovu ujistila, že oplývá mj. vynikajícím komediálním talentem. Scény s balením Rickyho pádla a nutná návštěva domnělého milence Richardovy manželky Toma McKenzieho a následná konverzace mezi Richardem a Tomem jsou podle mě ty nejvtipnější scény z celého filmu, který jsem už viděla snad stokrát.(11.6.2009)

 • AngelAngie
  ****

  Sladký příběh, který Billymu Wilderovi ani omylem nekazí pověst vynikajícího filmaře a naopak opět dokazuje a potvrzuje jeho genialitu a talent... Příběh muže, kterému žena odjede se synem pryč a on se ne/vypořádává se svojí novou sousedkou v podání Marilyn Monroe je prostě úžasná hra, kterou se vyplatí vidět... Milé, hezké, hřejivé, sexy...(21.10.2009)

 • T2
  ****

  Rozpočet $3,2miliónaTržby USA $12,000,000Tržby Celosvetovo $-║ šikovná nápaditá réžia s množstvom účelových záberov(záber v zábere) k tomu šikovne nešikovná roztomilá Marilyn Monroe, mínus nesympatický herec Tom Ewell ktorý tam akurát tak zavadzia /70%/(13.3.2010)

 • Houdini
  ****

  Slavná scéna MM v bílých šatech nad kanálem!!(21.1.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace