Slaměný vdovec

• slovenský

Slamený vdovec

Komedie / Romantický

USA, 1955, 105 min

Pohodová komedie s krásnou Marilyn Monroe, která i po letech spolehlivě pobaví a udělá radost.(15.8.2006)

najkultovejšia scéna 20. storočia(19.4.2013)

Plně souhlasim s Tsunami_Xem, snad jen s tim, ze v dnesni dobe uz preci jen pusobi vic usmevnym dojmem a ani sarm Marilyn nedokaze dnes ocenit tolik lidi jako driv, bohuzel.(2.7.2006)

Neznám nic trapnějšího, než jsou sexistické "definice" opačného pohlaví. Když nějaký macho důležitě nakrčí obočí a tónem protřelého mazáka začne "Ženská je když...", stydím se za něj. A stejně tak když ženy mluví blahosklonně o nás, to je totéž. Takže komedie, která je na takové "rasové segregaci" založená, u mě příliš bodovat nemůže. 50%(27.7.2006)

Seven Year Itch a třeba i německý název Das verflixte siebte Jahr jasně prozrazují o čem to tak bude - co všechno manželství snese, kam se až může zajít, co škodí, co prospívá a kdy se pozná, že s kořeny jen tak nepohneme. Dost zajímavé "poselství ", záplava slovního humoru a Marilyn, které žádné herecké nedostatky vytknout prostě nedokáži.(21.8.2005)