Slaměný vdovec

Alfred Newman

Hugh S. Fowler

Kostýmy:

Travilla

Mladá dívka, kterou hraje Marilyn Monroe, nemá jméno, ale její vlastní ve filmu zazní. V kultovní scéně, kde jsou v záběru kamery pouze nohy, se Marilyn zvednou dvakrát šaty nad větrákem od metra krátce po opuštění kina, které hraje film Creature from the Black Lagoon (1954) / Netvor z Černé laguny. Snímek mě jako celek neoslovil, nebavil a v případné repríze bych si s největší pravděpodobností pustil pouze scény s Marilyn Monroe.(2.1.2017)

• Hwaelos

Dokoukat tohle bylo vážně peklo. Nic na tom nezměnila ani "panenka" Monroe, ani Billy "Double Indemnity" Wilder. Asi tyhle naivní padesátkové komedie nebudou můj šálek kafe...(17.6.2009)

Pohodová komedie s krásnou Marilyn Monroe, která i po letech spolehlivě pobaví a udělá radost.(15.8.2006)

Vynikající situační komedie kladoucí velký důraz na vypointované veselé dialogy a nešikovnosti hlavního protagonisty.(19.3.2006)

Herecká "monologová" excelence Toma Ewella, který si roli uvědomělého, ale kouzlem Marilyn ošáleného, manžela dává s gustem, je bezmezná. Vyváděl bych v jeho situaci přinejmenším úplně stejně. No a Marylin je opět naivní a jako vždy božská. Už asi nikdo nedokáže zahrát tyhle naivní chraktery, tak velkolepě a nezapomenutelně, jako právě MM. Aź se mi nechce věřit, že taková nebyla ve skutečnosti :)(4.3.2014)

• - Film měl původně režírovat George Cukor. (Kulmon)

• - Naposledy se před kamerou objevil Victor Moore. (Kulmon)

• - Ve scéně, kdy Marilyn jde po schodech o patro níž za svým sousedem v noční košili s kladivem v ruce, jí Billy Wilder vytknul, že nemá mít podprsenku. Marilyn Monroe se poté nezdráhala dokázat, že ji opravdu nemá. (Pavlínka9)