Někdo to rád horké

• USA Some Like It Hot (více)

Nestárnoucí americká hudební komedie nás přenese do Chicaga roku 1929. Jejími hrdiny jsou saxofonista Joe a basista Jerry, dva hudebníci na útěku před bandou gangsterů. Ve chvíli, kdy jsou úplně na dně a bez práce, objeví se lákavá nabídka na třítýdenní angažmá na Floridě. Věc má ovšem malý háček. Jedná se totiž o čistě dívčí orchestr Sladká Zuzi. Když ale teče do bot a gangsteři jsou jim v patách, není čas na hrdinství. Díky ženským šatům se oba rázem promění v saxofonistku Josefínu a basistku Dafne. V novém převleku se seznamují s půvabnou zpěvačkou Pusinkou Kowalczykovou, do níž se Joe pochopitelně zamiluje. Sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefínu se zajímá mladičký hotelový poslíček, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Fielding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn a omylů. Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroe v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka. Film byl v roce 1960 nominován na šest Oscarů, získal Oscara za kostýmy a řadu dalších cen včetně tří Zlatých glóbů. (Česká televize)

Emzet

I po všech těch letech stále svěží a zábavný snímek, na kterém se jen velice těžko hledají nějaká negativa. Ústření trio je prostě dokonalé, hudba nejinak a občasná šílenost filmu je jenom dalším plusem. Jo a Marilyn coby sexsymbol NENÍ přeceňovaná... ()

neneka

Inu, můj oblíbenec Jak Lemmon... "byl dokonalý". Ačkoliv mám jiné filmy, které moje vnitřní struny rozezvučí, tenhle mám ráda. I když nevím, jestli nejsem ovlivněna právě Jackem Lemmonem. Ale ať to tak je nebo ne, vůbec mi to nepřekáží.. ()

HanaM.

Z Někdo to rád horké by se mohlo udělat i pět výborných komedií. Je to můj lék na špatnou náladu, má jediný vedlejší účinek - mám tendence lidi otravovat hláškami Dafné a Osgooda. ()

Pawlisman

To mě bavilo. Pár věcí by se dalo asi dnes udělat lépe, ale na svoji dobu asi geniální počin. Film který přežívá desetiletí, která snímek to může říci. Malinko zklamala Monroe, ale co. Pěkná komedie, u které se člověk od srdce lidsky baví. 9/10 ()

IvcaSammet

Stoprocentní film to opravdu není, ale špatné to rozhodně nebylo. I když docela postrádá logiku, že by je tam nikdo nepoznal ... Každopádně vtipný film to opravdu je, jsou tam i akčnější scény, pobavila jsem se a myslím, že to není naposledy, co jsem film viděla. I když Marilyn nijak nemusím, zahrála svou roli docela dobře. A závěr mě opravdu docela dost pobavil. Jak říkám, není to úplně stoprocentní, ale ani nejhorší a určitě se na něj s radostí ještě podívám. Čisté čtyři hvězdičky. ()

Vesecký

Nelze jinak, už od dětství tenhle film miluju a vzpomínám, jak jsem se u něho nasmál. Jack Lemmon byl vždy komediální herec, Tony Curtise mohu porovnávat s nedávno viděným Útěkem v řetěze, kde hrál v úplně jiné poloze. Marilyn takřka v roli šité na míru se dvěma hity, které záhy přešly mezi evergreeny, asi se některým mužům včetně Milera a Kennedyho mohla líbit, můj šálek by to tedy nebyl - a že by to byla nějaká výjimečná herecká hvězda, to bych taky neřekl. No, to whisky jí tu skutečně sedí. Neodolatelný Joe Brown jako svůdce Dafné, vždycky čekám na tu závěrečnou větu "Nikdo není dokonalý..." A ovšem Psí dečka, George Raft. Další vzpomínka, tentokrát na mé účinkování v Riskuj!, kde jsem ještě vůbec netušil, co to vlastně psí dečka byla. Děkuji, Billy, vedle pozdějšího snímku "Nebožtíci přejí lásce" tvoje nejlepší mezi řadou skvělých věcí. ()

Hepy13

Tyhle staré a slavné filmy mají své nepopíratelné kouzlo. A o jejich kvalitě nemůže nikdo pochybovat. Ale člověk už má nakoukáno tolik fantastických snímků, a hereckých výkonů skrz na skrz všemi žánry. Že prostě čas musí sehrát svou roli, a čím víc přibývá výborných filmů, tak s každým dalším rokem tyto staré filmy slábnou. Ale pozor... velmi, velmi pomalu slábnou, protože jak už jsem řekl, filmová kvalita je veliká. ()

Klajnik

Some Like it Hot je první řadě komedie. Komedie, kterou však ohlodal kus času. Dovedu si představit, že tehdy se u toho diváci řezali smíchy, ale dnešní divák by ty vtípky mohl považovat za vyčpělé či ohrané. Na druhou stranu mě napadá, že by je za takové mohl považovat možná proto, jak moc se od konce padesátých let přehrávaly... Tak jako tak film nepochybně má jisté kouzlo. Ačkoliv je kadence vtipů docela vysoká, tak jsem se moc nezasmál. Příběh jen pouhým věšákem různým "vtipným" situacím: Postavy se prakticky jen stanou svědky zločinu skupiny gangsterů, pak se převlečení za ženský schovávají ve společnosti dámského sboru a z vystoupení, na kterém mají vystupovat, nakonec utečou, protože tam shodou náhod přijdou i ti gangsteři. Prakticky o nic nejde. Scény obsahující násilí (rozstřílení lidí) jsou zpracovány úměrně úzkoprsosti své doby a divák je ošizen o explicitní vyobrazení. Marilyn Monroe je však naprosto kouzelná a její nástup na scénu je dokonalý (sama donutila Wildera, aby jí vymyslel nějaký pěkný nástup). Ač s ní bylo na place těžké pořízení a nebyla si schopna zapamatovat ani jednoduché repliky, tak je dle mého právě ona nejlepším aspekt celého filmu. Rozkošný herecký projev. Naopak herecký projev Jacka Lemmona (který s Monroe jako jediný dokázal dobře vycházet) mi je poměrně odpudivý. Ta jeho přehnaný afektovanost a přepjatost ve mně nevzbuzuje dobrý dojem. Já vím, že herci té (i starší) doby přehrávaly, ale Lemmon podle mě fakt tlačí na pilu. Otravoval mě už v jiném Wilderově filmu - Byt. 2,5/5 ()

grerar

Výborná satira. Jasně, znám lepší. Ale když si uvědomíte kontext doby, ve které to vznikalo. Gangsterky šly na dračku, a tohle je mistrná parodie. Psí dečky, prvotřídní skotská káva s ledem atp. Naštěstí to nesklouzne do nějakého pseudoromantika (via Absolvent bo jiné škváry). Navíc si to i přes zesměšňování kdečeho zachová slušný dramatický nádech. Pro mě jedna z nejlepších parodií. V dnešní době podobně točí Stiller - viz Tropická bouře. Dávám 5*, i když to je spíše "pouze" 90 %. ()

KlárkaD

I wanna be kissed by you, just you, nobody else.........jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla a na který se vždy ráda podívám, překrásná Marilyn, charismatický Curtis, neuvěřitelně vtipný J.Lemmon - co víc si přát? ()

Darth Vader

Jedna z nějkouzelnějších "klasik" s půvabnou Marilyn. Nikdy jsem nechápal proč byla považována za sexsymbol 60-tých let. Komedie "Někdo to rád horké" mě dokonale vyvedla z omylu. Je rozkošná!! Celý snímek na mě působí tím neuspěchaným a takřka bezstarostným životem šedesátek a hollywoodského pozlátka (nemluvím o ději ani o obsahu jako spíš o formě a dojem jak asi natáčení probíhalo). Rozhodně doporučuji zhlédnout s dobrou Whiskey a doutníkem jako Al Capone:) ()

vito_corle

I po tolika letech pořád zábava. MM sice není moje gusto, ale Josefína a Dafné to jsou rakety! Vtipné od psích deček až po člun na konci. Smál jsem se vždycky, když to vidím. A film je pořád aktuální=prostě zábavná ganksterka. Couvání v člunu, mejdan ve vlaku, nadbíhání vrahounů ve výtahu. Prostě klasika! ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu