Zoo

USA, (2015–2017), 27 h 54 min (Minutáž: 40–79 min)

Předloha:

James Patterson (kniha)

Hudba:

Chris Tilton

James Wolk, Nora Arnezeder, Nonso Anozie, Kristen Connolly, Billy Burke, Carl Lumbly, Isaac White, Brian Tee, Tamara Tunie, Shane Jacobsen, Han Soto (více)

Série(3) / Epizody(39)

Na Zemi propukla vlna zvířecích útoků proti lidem. Jsou koordinované, zuřivé a ve většině případů smrtící. Skupina vedená zoologem Jamesem Wolkem má za úkol zjistit co a proč se děje a hlavně....jak to zastavit. (TV Nova)

Recenze uživatele tron k tomuto seriálu (31)

Ten Years Gone (2017) (S03E03)

Typické Zoo - týpek povie, že sa potrebuje dosť k svojmu mozgu a v druhej scéne mu už baba vŕta dieru do lebky :-) Druhý diel je zatiaľ najnudnejší a nový typ hybridov tomu nepomáha - tu sa ozaj dosť šetrilo na trikoch. Plusom je, že na konci sa väčšina hrdinov konečne po dlhom čase stretne, hoci ešte nie sú úplne kompletní. A fakt by ma zaujímalo, kto pilotuje lietadlo. A kde sú tí "mariňáci", ktorých Jamie uspala v druhej časti. Má ich tiež niekde v lietadle pekne uväznených? ()

Welcome to Terra Dome (2017) (S03E04)

Mínusom Zoo je, že v tretej sérii je to už definitívne blbosť. Čo ale v podstate, svojím spôsobom, keď sa to tak vezme, nemyslím ako urážku. Aspoň nie ako 100%-nú urážku. Ešte prvé dve sezóny sa relatívne snažili pôsobiť napriek blbostiam v scenároch pomerne seriózne. To trojka je už ozaj terminus technicus "sci-fi blbosť", v ktorej je možné všetko (nečudoval by som sa, ak by bolo cliffhangerom poslednej epizódy 3. série objavenie Godziilly). Na strane druhej, práve množstvo zvratov v každej epizóde ako-tak pomáha maskovať nepostačujúce efekty, nedostatočné dialógy a do série sa nebezpečne zakrádajúcu nudu. Plusom tejto štvrtej časti je, že dostal konečne poriadny priestor Billy Burke a hneď to vďaka nemu lepšie odsýpa. ()

Drop It Like Its Hot (2017) (S03E05)

"Veľa šťastia so samovražednou misiou." Tak ja neviem, ale - sú normálni? :-) To s tým týpkom, autom a sopkou fakt mysleli vážne, alebo to bol nejaký zlý vtip? V tomto seriáli je už naozaj možné všetko :-) A zas a znova celé Zoo môže čoraz viac ďakovať Billymu Burkeovi, ktorý to síce hrá dosť na efekt a na prvú dobrú, ale aspoň tento čoraz absurdnejší seriál odľahčuje vítaným sarkazmom. Najhoršie začínajú byť (pseudo)dojemné dialógové scény, ktoré akoby nemali konca kraja. Herci sú síce stále sympatickí, ale začína to byť nimi nejako preplnené a mám obavy, že ak to takto bude pokračovať, či na konci nebudú potrebovať ešte jedno megalietadlo, aby sa nejako pomestili. A to s Jacksonovou doteraz úspešne utajovanou "rodinnou" minulosťou... to ako ozaj??? ()

Oz is Oz (2017) (S03E06)

Stáva sa z toho triková hovadina a vzťahová telenovela (Mitch bude dedkom, Jackson má problémy so sestrou). Tento diel zaujme vysokým počtom flashbackov, ktoré však nie sú príliš zaujímavé (až na alternatívny zrod Planéty opíc). ()

Wham, Bam, Thank You Sam (2017) (S03E07)

Oukej, tak čo sme tu ešte nemali? Neviditeľného 20-metrového hada. Našťastie tu stále máme ironického Billyho Burkea na tému "Mňa skôr trápi, ako to dostaneme do lietadla". A z Jamie sa definitívne stal Terminátor. ()

Stakes on a Plane (2017) (S03E08)

Je to trikovo odfláknutá hovadina, ale deje sa tam toľko absurdností a herci sa tak snažia, že "musím" dať 60 %. Parazit, slepota, tiger, mučenie, trocha z Votrelca... ()

The Black Forest (2017) (S03E09)

No, tak sme v tej Prahe moc dlho nepobudli, čo? :-) Fascinuje ma, ako bleskovo sa vedia hrdinovia vďaka monumentálnemu lietadlu, do ktorého by sa pomestila polka Trenčína, vedia prepraviť z jedného konca planéty na druhý behom pár minút (aspoň taký mám dojem). Posledná scéna patrične nechutná. Hlavný ženský zlosyn biedny ako zmoknutá slama. ()

Once Upon a Time in the Nest (2017) (S03E10)

Takto. Dávam 70%, ale len za koniec, ktorý je absolútne nečakaný, drastický a šokujúci. Predtým nás čaká klasických 40 minút, na aké sme zvyknutí - na hlavu postavené zvraty, šialene nelogické momenty (to akože ten had z CELÉHO lietadla zožral práve to, čo zožral???) a podobné veci, veď viete. Koniec je však šialený. Takže výlučne zaň dávam veľmi vysoké hodnotenie. A to napriek tomu, že sa to v nasledujúcej časti určite nejako šikovne vysvetlí/poprie/vyrieši (hlavne to strieľanie do trupu a nie hlavy bolo "dojemné"). ()

Cradles and Graves (2017) (S03E11)

Za finálnu smrť by som teoreticky prihodil aj štvrtú hviezdičku, ale prakticky je to pred ňou tradičný priemer, na aký som si bohužiaľ už v tretej sérii Zoo zvykol (lebo mi nič iné neostávalo). Samozrejme, ako som sa domnieval, brutálny koniec predchádzajúcej časti je vyriešený behom pár sekúnd hneď v úvode tejto epizódy a spôsobom, ktorý naozaj nie je príliš... rafinovaný? Inak, túto časť režírovala dcéra Davida Lyncha. Ale príliš to poznať nie je. Vlastne to nie je poznať vôbec. Čo neviem, či je dobre alebo zle. ()

West Side Story (2017) (S03E12)

Logika v čudu (špičkové vojenské komando je rozprášené za 8 sekúnd svorkou hybridov, potom nabehne týpek, čo kedysi robil sprievodcu na safari a celú svorku za 17 sekúnd rozpráši na cucky), ale má to svoje momenty. Každopádne, fakt sa z toho stala telenovela. Na konci som pri šokujúcom rodinnom twiste úpenlivo rozmýšľal, či sme sa práve náhodou nejakým nedorozumením nestali svedkami incestu, ale po dvoch dňoch drsného premýšľania som dospel k neistému záveru, že zrejme nie. ()

The Barrier (2017) (S03E13)

No neviem no. A je koniec. Hovadský cliffhanger (super, 13 dielov riešime jednu vec a nakoniec ju vyriešime tak, že ju vlastne nevyriešime, aby sme mali čo riešiť aj v 4. sérii). Chcel som dať pár bodov navyše za toho parádneho, krásneho, čierneho psa, ale nakoniec to s ním dopadlo o dosť inak, tak nič nedám. Pozitívne hodnotím úvodný epický záber na bariéru, ku ktorej sa rútia tisíce hybridov. A smrť jednej dôležitej postavy (ktorá bola síce už v druhej sérii relatívne zbytočná, tak ale čo už). ()

Komiksový film Marka Millara se hýbe kupředu

Komiksový film Marka Millara se hýbe kupředu

10.08.2020

V roce 2017 Netflix uzavřel smlouvu s komiksovým spisovatelem Markem Millarem, která v podstatě streamovacímu gigantovi zajišťuje práva předělávat originální komiksy slavného spisovatele do filmové… (více)