foto

Pom Klementieff

  • nar. 3.5.1986 (34 let)
    Quebec, Kanada

Biografie

Tato herečka se narodila korejské matce a otci, jež byl rusko-francouzské národnosti. Matka jí dala jméno Pom, jelikož to zní velice podobně jako korejská slova „jaro“ a nebo také „tygr“. Její rodina žila postupně v Kanadě, Japonsku a Pobřeží Slonoviny, než se nakonec usadila ve Francii.

Pom to neměla v životě rozhodně jednoduché. Její otec zemřel na rakovinu, když jí bylo pouhých pět let a matka se o ni nemohla starat, jelikož trpěla schizofrenií. O její výchovu se tedy staral strýc s tetou. Avšak strýc zemřel, když bylo Pom 18 let. Později přišla i o bratra, jež spáchal sebevraždu. Všechny tyto události dokázala Pom ustát a stala se z ní silná a nezávislá žena, která se mimo jiné věnuje józe, běhání a její doménou je Taekwondo.

Svou kariéru začala v 19 letech a svou první profesionální roli dostala ve francouzském dramatu Místo něho z roku 2007. Následovali další více či méně významné role, například ve filmu Oldboy z roku 2013, jež je předělávkou slavného a dnes již klasického korejského díla. Zde si zahrála postavu Haeng-Bok. Avšak do všeobecného povědomí se dostala zejména ztvárněním Mantis v marvelovce Strážci Galaxie Vol. 2, z roku 2017. Objevila se i v další superhrdinské akci Avengers: Infinity War.

Jan "eagles22" Žižka

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2017 The IMDb Show (TV pořad)