Na brněnské základní škole dojde ke rvačce mezi romskými a bílými žáky. Nová ministryně pověří ombudsmana, aby na místě situaci uklidnil. Aleš Pelán (L. Vaculík) se ocitá ve škole, kde si učitelé nevědí rady a dětem je všechno jedno… (Česká televize)

chrispe

Polovinu dílu honíme tajemného pisatele, který natočil video. Osobně bych víc dala vyniknout situaci ve škole/třídě, ve sboru a proč to tak je. Ale na to by byla asi krátká stopáž. Větší zapojení Jaroslava Plesla bylo pro mě osobně plus, jeho postava mě baví a líbí se mi, že mě občas dokáže zviklat v tom, že si nejsem jistá, co si vlastně doopravdy myslí a na čí straně stojí. Celkově mám pocit, že se tu tvůrci spíš báli píchnout do vosího hnízda a pořádně ukázat na problém. 3,5* ()

Amonasr

Problematika českého školství mi až tak blízká není a příliš jsem ani nepochopil, co vlastně tato epizoda sledovala kromě toho, že poukázala na nezvladatelnost dětí na některých školách, kde se koncentrují žáci pocházející ze sociálně vyloučeného prostředí. Co se mi ale naopak líbí, je to, jak seriál stále více obnažuje nekompetentnost politiků na ministerských postech (dá se zobecnit nejen na školství), jejich vypočítavé pokrytectví, cynismus a aroganci, včetně jejich nejbližšího okolí. Vypadá to možná až jako karikatura, smutné ovšem je, že to vlastně ani karikatura není. Ryba zkrátka smrdí od hlavy. ()

Alex_01

Po dlouhé době mám pocit, že v téhle zemi nejsou jen filmaři totálně odtržení od reality, ale že i upozorňují a reflektují problémy společnosti, což chápu jako nesmírně důležité. Rivalita Brna s Prahou parádní třešnička. Dobře to děláte ušáci! ()

karnifex

Tak nejdříve pozitiva: herecké výkony na tuzemské poměry nadprůměrné (obzvlášť Vaculíka je radost sledovat - člověk skoro zapomněl, že i čeští herci umí hrát) a taky inspirace moderními seriály typu Sherlock (příchozí hovory vidíte na obrazovce atd.) zde funguje. Hlavním problémem tak zůstává ideologická orientace ČT - že se zde vede svatý boj proti levici je známý fakt už po desetiletí, ale tady v rámci hesla "aspoň je to pravice" začíná rehabilitovat už i temnější proudy. Není to z jejich strany nejrozumnější strategie - zrušení koncesionářských poplatků by byla jedna z prvních věcí, které spd a spol. prosadí, pokud k tomu dostanou příležitost.. ()

quido_zidle

Na české poměry pořád nadprůměr (herecké výkony, kousání do sakra kyselého jablka inkluze nepřizpůsobivých dětí (nemyslím jen romské...), dialogy, herecké výkony a v tomto díle bombasticky napsaný proslov zástupce k ministryni(!)). ...ale - stává se z toho nějakých divných 30 případů Fackovacího panáka: S postavou ombutsmana všichni mluví jak s kupou hnoje (školníkem počínaje, ministryní konče) a  detektivní zápletka, která v min.díle ještě jakš takš fungovala, byla teď úplně nonsense. Ombutsman hledá 3/4 dílu kameru a kameramana, místo aby se řešili evidentní sračky na dané škole (nejen té) (jako Holzmann hledající ztracený aluminiový klíček...) ()

fafejt001

Tak  tohle  bylo  maso . Téma  pro  téměř  všechny  školy  u  nás  a  na  Slovensku   tiež . Segregace  je  ,  jak  je  vidět ,   hloupost   a  trpí   tím  všichni . Já  myslel ,  že  to  natočil  ten  školník  ,  kdo  ví  o  co  jde  ,  ví ,  o  čem  mluvím  a  vono   nee. Všechno  je  jinak.  No  ,   jak  jsem  již  uvedl  -  je  to  maso . Chudáci  učitelé  a  normální  děti  v  těchto  školách . Za  mne  dost  dobrej  díl . ()

JimWalker007

Ježiš, to je volovina. Podobne ako celá inklúzia. Nevychované štence skáču učiteľom po hlavách a oni tri štvrtiny filmu riešia, kto o tom natočil a zverejnil video. Kedysi stačilo pár výchovných faciek v správny čas a hodina predbehla hladko aj bez asistentiek a psychológov. Ale to boli časy, keď učitelia mali rešpekt a na dobrú známku boli potrebné aj nejaké vedomosti. ()

gonzo

Proč tam zas cpou zbytnou detektivní zápletku o nastražené kameře? Typický neduh českých seriálů. Snaží se zápletku překombinovat, místo toho, aby se soustředili na to podstatné. ()

Hombre8

Zástupce frajer!  Klobouček. Škola bez kázně – mlýn bez vody. Škola bez kázně – mlýn bez vody.“ Zdroj: https://citaty.net/autori/jan-amos-komensky/?page=5 Škola bez kázně – mlýn bez vody.“ Zdroj: https://citaty.net/autori/jan-amos-komensky/?page=5 Škola bez kázně – mlýn bez vody.“ Zdroj: https://citaty.net/autori/jan-amos-komensky/?page=5 „Škola bez kázně – mlýn bez vody.“ Zdroj: https://citaty.net/autori/jan-amos-komensky/?page=5 „Škola bez kázně – mlýn bez vody.“ Zdroj: https://citaty.net/autori/jan-amos-komensky/?page=5 „Škola bez kázně – mlýn bez vody.“ Zdroj: https://citaty.net/autori/jan-amos-komensky/?page=5 ()

Gelaos

Čekal jsem hloubavé zpracování velmi ožehavého tématu rasismu, Romů, atp., ale tvůrci se, možná zbaběle, odklonili směrem k nepříliš zajímavé detektivce. Škoda. Ombudsman hrající si na policajta působí, no, absurdně. Hodně bavil bohémsky cynický Havlík v podání skvělého Plesla. A na zamyšlení a pobavní je závěrečný kontrast idealistické ministryně a zkušeného ředitele. ()

negativ

Jak je to jednoduché, když to dělají kvalitní lidé. Je to na úrovni Netflix či HBO, od scénáře, režie, castingu po kameru, střih a hudbu. Když člověk vidí seriály jako MISE nebo podobné ubohosti na komerčních stanicích, začne pochybovat zda snad není chyba u něj, pak uvidí toto a zase se cítí mezi svými. Fakt moc děkuji za ten fakt, že skutečná filmařina pořád existuje. ()

gapa466

Po trochu slabším díle minule mě to opět hodně bavilo. Herecké výkony super (Vaculík, Dalecký, Buchta). Trochu slabší tentokrát moji oblíbenci Plesl a Hřebíčková. A k ději? Složení třídy byl slušnej materiál. S tím by si neporadil ani Igor Hnízdo. Detektivní zápletka s kamerou vyzněla celkem trapně, ale to se dá vydržet vzhledem k tomu, co nám řekne díl jako celek. Na ČT až zvláštně nekorektní. ()