Matka versus android

V postapokalyptickém světě, kterým otřásá krvavá vzpoura androidů, se mladá těhotná žena s přítelem zoufale snaží dostat do bezpečí. (Netflix)

babuška odpad!

tak se nám chloe vobjevuje ve strašných sračkách, genderově k zblití filmy jako je tohle rádoby postapo, hrající na city, debilní dialogy tomu jen dodávají korunu ()

arnysimilar

Film stojí a padá na hlavnej protagonistke. Chloe hrať vie a dala do toho veľa emócií. Akčné scény sú len 2, neurazia ani nenadchnú. Scénar je slabší a ostatní herci pôsobia ako komparz. Výprava, kamera, strih sú na  televíznej úrovni. 2 hviezdičky za film a dve za Chloe, ktorá podala oveľa lepší výkon ako v Tom a Jerry. ()

momomoo22

Po vzhliadnutí nízkeho percenta hodnotenia, som si to aj tak pustila.  Pozrela som vstup do deja a po ocitnutí sa v lese, som začala preskakovať a vida...stačilo. Vykecavanie sa, pár napínavých scén a veľa dojímavých chvíľ, ktoré so mnou nič moc nerobili (až na jednu) . Chloe bola fajn, hlavný herec nezaujímavý s postavou so zlým rozhodnutím. Aj tu bola vidieť politické korektnosť. Námet sa dá, ale príbeh slabý. Inak, neviem či vydať dieťa do Kórei by bola väčšia výhra. ()

Sedida

Mother/Android nenatchne ani neurazí. Vidím v tom trochu Terminátora, Tichého místa a Mlhy (kvůli konci). Jen mi zřejmě uniklo co se vlastně stalo, proč k samotnému povstání došlo? Trochu do hloubky rozvedený děj a trochu více akce. Za 3* a to celá jedna za Chloë ()

Asgard

S nadšením očekávám každý nový titul s dystopickou tématikou, už ale název filmu se mi zdál být červenou vlaječkou. Zvláště pak pod logem Netlfixu, který je nechvalně proslulý svými exkluzivními snímky. Ale vyjímky se rodí a např. Bird Box jsem si vcelku užil, a rozhodl se tak dát šanci i Mámě-lomeno-androidovi. A byla to chyba. Ty dvě hodiny života už mi nikdo nevrátí. Herecké výkony sami o sobě nejsou vlastně vůbec špatné, ale se scénářem, který jako by psal student druhého stupně základní školy, troskotá úplně vše. Divák s IQ atakujícím třetí cifru tak už zůstává prakticky každých pět minut s obličejem v dlaních a trpí chováním, a snad každým rozhodnutím, hlavních protagonistů. Nijak úchvatná není ani kamera nebo prostředí. No před spaním si pustím audioknihu R.U.R., zahraji Fallout 4, nebo zkouknu Já, Robot, a snad mi to spraví chuť. ()

fixor

Zatím volovina roku a to ten rok teprve začal. Navíc celý film vypadá jakoby přes to někdo hodil instagram filtr. ()

federer534

Tento film si rozhodne zaslúži viac ako tu o ňom píšu viaceri. Má to grády aj atmosféru a mňa to pohltilo od začiatku až do konca. ()

goauld

To je tak, když se někdo těší na postapokalyptickou scifárnu. Jako joooo, přečetl jsem si před tím něco málo recenzí, takže jsem celkem věděl do čeho jdu. ALE - že to bude tak špatný.... no to jsem nečekal. Prvních asi pět/deset minut bylo slušný. V tu chvíli bych dal klidně čtyři kousky, ale.... pak střih a bylo po všem. Takže jsem se zvedl z gauče, šel k PC a začal klepat do "přetáčení"... po nějaké době to vypadalo na "děj" taxem přestal z rychloposuvem.... no pár minut a zase přetáčet. Nakonec jsem byl rád, že TO tak rychle uběhlo. (no taky co čekat od filmu, kde se běhá po lese, kde Vás nahání nějací androidi a sledují levné dronní šunty z aliexpresu :-D ) Pak chvíle dojemna na závěr a konec je tu !!! naštěstí....PS: celkem jsem se nasmál v té "akci", kdy na kolesovém vozejku s miminem na klíně jede zapnout EMP :-D :-D ()

CreepyJoe

Parádní žánrový "scifi" survival film točící se ohledně povstání androidů. Je to drama, žádný thriller, to za prvé. Nečekejte žádné akční scény, Většina filmu se odehrává v lese, takže "den nezávislosti" se tu nekoná. Atmosféru to má výbornou a pro každého kdo je schopen empatie se bude jednat o výborné drama. V prvé řadě oceňuji to, že autoři se z příběhu rozhodli neudělat totální ždímačku laciných emocí, závěrečná scéna s velmi dobře vybraným a laděním soulovým soundtrackem skladby Doomed od Moses Sumney, byla pomslná třešnícka na dortu. Happy end se nekoná a tak to odnáší i hodnocení filmu. Za mě jednoznačně nejvíce podhodnocený film z roku 2021. Přitom podle mě jasným důkazem toho, že nepotřebujete třista miliónový rozpočet, abyste dokázali vytvořit skvělý scifi film, který naopak je velkou konkurencí všem těm popcornovým chcancům, kterých jsou plná kina. Vzpomenutí Čapka a jeho díla pak bylo příjemným bonusem. ***** ()

MM1979 odpad!

Blbina plná nelogických splácanin. V TOP 10 jen proto, že to má cz dabing... Kladná hodnocení s 5* jsou buď falešná a zaplacená nebo od pomatenců! Tenhle film neměl nic dobrého, špatná kamera (asi točeno mobilem :-)) i mizerný zvuk a scénář vyloženě na poblití.... ()

ReproBoy

Hm. Sorry jako, hodně chyb. Konec uplná blbost (došel budget??). Do poloviny mě to docela zajímalo, pak jsem si řekl, že mě to zase tak nebere a ten konec jsem prostě nepobral. Potencial velkej, chloé asi okej, kvuli těm debilitám dávam cca 40% ()

nowos

Větší zoufalost, jsem už dlouho neviděl. Nic, naprosto nula, blbě napsaný, blbě zahraný a blbě udělaný. ()

BigJohn02

Nebyla to vyložená tragédie, ale také žádný zázrak. Chloë otěhotní, a pak střih, vzbouřili se androidi a jde se  hodinu lesem do Bostonu. Teprve ke konci se zase začne něco dít, když těsně po císařském řezu Chloë všechny androidy přemůže. Nemá to spád, není tam moc logiky a končí to příšerným dojákem, kdy rodiče odevzdávají své dítě Korejcům. Jan doufám, že nebyli severní... ()