foto

Petr Srna

  • nar. 25.5.1989 (27 let)
    Turnov, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Talentovaný herec a moderátor Petr Srna se narodil 25. května 1989 v Turnově a dětství prožil ve Vysokém nad Jizerou. K herectví začal tíhnout již od základní školy, kde to začalo besídkami a předváděním se před ostatními, aby to celé skončilo dabingem, hraním v divadle i ve filmech, ale také moderováním a uváděním všelijakých akcí.

Po dokončení základní školy skončil jako student střední školy Autotronik, která z něj měla udělat experta na servis nových a elektronikou nabitých automobilů. Naštěstí se tak nestalo a Petrova kariéra se již v průběhu středoškolského studia začala jasně profilovat. Hrál divadlo a moderoval různé akce. Úspěšně se zúčastnil konkurzů na roli Ludvíka v televizním seriálu Hop anebo trop. Po skončení střední školy si vybral hereckou školu v Praze a tím o jeho dalším osudu bylo definitivně rozhodnuto. Velkoměsto s jeho možnostmi a Petrův talent k sobě velmi záhy našly cestu.

Jako mladý herec se pomalu začal objevovat v dabingu a občas dostal i zajímavou roli ve filmu, či televizní inscenaci. Místo školních besídek začal uvádět maturitní plesy a později svůj talent uplatnil při konferování velkých firemních akcích. Pro Petra Srnu je však největším úspěchem jeho cesta po divadelních prknech. Jak sám říká: "Hrát v divadle byl můj sen od dětství a vždycky jsem si představoval, jak já sám jednou budu stát na jevišti." Sen se mu skutečně splnil má za sebou několik výrazných a úspěšných rolí. Pod režijní taktovkou Jana Kačera si zahrál Tuzenbacha ve Třech sestrách v pražském Pidivadle nebo exceloval v italské klasice Filumena Marturano aneb Manželství po Italsku po boku Simony Stašové a Svatopluka Skopala. Pozornost diváků na sebe přilákal i v představení Hysterikon.

Petr se však začíná velmi úspěšně profilovat i jako filmový a televizní herec. Objevil se v celé řadě hraných dokumentárních filmů, ale dokázal na sebe stáhnout pozornost i malými rolemi například ve filmech Post Bellum, či Lidice. Objevil se i v seriálech jako Vyprávěj, či Ordinace v růžové zahradě. Záběr Petra Srny je skutečně veliký. Kromě hraní a moderování ještě přednáší a vyučuje rétoriku a um prezentace pro manažery.

Media Machine

Herecká filmografie

2011 Lidice
2009 Post Bellum (TV film)
Vyprávěj (TV seriál)
2007 Velmi křehké vztahy (TV seriál)
2005 Ordinace v růžové zahradě (TV seriál)
2004 Hop nebo trop (TV seriál)
Pojišťovna štěstí (TV seriál)
1997 Zdivočelá země (TV seriál)

TV pořady

2013 Polívka na víně (TV pořad)
2009 Tescoma s chutí (TV pořad)
2008 Rodina a já (TV pořad)
2000 Zprávičky ze světa (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace