Raubíř Ralf (2012)

Videoherních odkazů mohlo být po nabitých úvodních dvaceti minutách více, ale jinak nezpomalující a zatraceně návykový animák, jemuž neskutečně pomáhá osmibitová stylizace. K dokonalosti by to sice chtělo strávit méně času v go-kartovém Sugar Rush, který se po čase přeci jen přejí, ale mnoho zachraňuje vyloženě nostalgický závěr pomrkávající na ty pařany uvnitř nás. 80% P.S. Díky za možnost vidět to v kině v originále (John C. Reilly a Jane Lynch vládnou), ale představa toho, že Sarah Silverman se svými divnými skřeky mluví šestiletého prcka, je vyloženě znepokující.

Zloději kol (1948)

Typický příklad toho, že neorealimus není jen pro hrstku onanujících filmových intelektuálů a rádoby-artových hipsterů. Tohle snad musí chytnout za srdce úplně každého. 100%

Patrola (2012)

Splynutím dvou vyčerpaných žánrů vznikla překvapivá pecka. Chemie Gyllenhaala s Penou je neuvěřitelná a daří se jim prodat i jinak poměrně neoriginální osobní zápletky. Ty ale Ayer podpořil vysoce nadprůměrnými dialogy a excelentní technickou stránkou, která v závěru spolehlivě sežehne, ale i dojme. Za sedm milionů dolarů malý zázrak. 80%

Na dřeň (2012)

Malinké zklamání. Solidně odvedená práce, z herecké a režisérské stránky samozřejmě extratřída, ale tenhle příběh si žádal o větší emoce. Chybí pevnější děj a stejně tak mohlo s klidem skončit v polovině. Štěstí, že dvouhodinovou stopáží provází tak skvělí herci a vše řídí neselhávající dirigent Audiard. 70%

Sinister (2012)

Atmosférou nahuštěný a extrémně znepokojivý horor, který si z celé rádoby kontroverzní série Human Centipede dělá svojí děvku. Vybaven zásobami výměnných trenek jsem přežil, ale bylo to opravdu těsně. Derrickson je hororový mág, ať se bez lítosti vykašle na jakékoliv pokusy o progresivní filmy a na férovku točí každé dva roky podívané tohoto stylu, které vás spolehlivě nadzvednou ze sedaček. Scenáristicky to možná mohlo být propracovanější, ale jakmile začne Hawke analyzovat do posledního políčka předpotopní videa natočená na Super 8 kameru, jde zatraceně do tuhého. Tam, kam pro mě nešlo ani vynikající Insidious. 90%

Skyfall (2012)

Takhle chci znát bondovky v jednadvacátém století. Pár krásných odkazů, přibývající drsnost a pořádná dávka osudovosti. Mendes vytvořil jeden z nejlepších bondovských filmů všech dob, přičemž měl odvahu na to udělat z M bondgirl a vykašlat se na honičky v Aston Martinu. Dokonale šarmantní, inteligentní a emocemi nabitá podívaná, která k letošnímu výročí padne jako máloco. 100%

Ruby Sparks (2012)

500 dní se Summer podruhé... a znova bez účasti v českých kinech. 90%

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Nejdřív obrovské nadšení, v prostředku negativní rozčarování a nakonec povedené uzavření cyklu. Ale když tak sleduju masturbační hrátky s kamerou, parádního Levitta s Willisem, chytrou Johnsonovu režii a TK scény zpovzdálí, maximální šarži už se vyhýbá celkem těžko. Podzimní pecka. Recenze zde 90%

Jak prosté (2012) (seriál)

Rozhodně nadprůměr a naprosto zbytečný terč zdejšího hateu. Jasně, nikdy to nebude jako Cumberbatch s Freemanem, chybí Moffatův inteligentní scénář, McGuiganova svižná režie a magický Londýn nahradil okoukaný New York. Což ale rozhodně neznamená, že Elementary nemá potenciál. Mezi Sherlockem a Watsonovou se staví slušná chemie a oba představitelé zatím nezklamávají. Jediný letošní pilot, který mě ihned po zhlédnutí přinutil, že chci vidět víc.

Divoši (2012)

Kdyby tam nebyl ten rýpavý sociologický podtext, myslel bych si, že to natočil duch Tonyho Scotta. Stone ale zůstává svůj, vrací se stylizačně k U-Turnu a servíruje zábavnou kartelovou rozprávku se solidními hereckými výkony (Travolta a Del Torem vládnou, Kitsch s Johnsonem sympaťáci) a parádním dvojitým závěrem, který však bude velká většina diváků odsuzovat. 70%