DOA: Na život a na smrt (2006)

Pravděpodobně nejstupidnější film, který jsem kdy viděl. Ale "guilty pleasure" faktor samozřejmě na maximu...

Stud (2011)

Dokonalá studie, ještě o něco troufalejší a odpornější než Hlad. 100%

Znovu a jinak (2011)

Nezásadní, ale velmi (ne)příjemně vtipný Reitman a zároveň první scénář Diablo Cody, který nemá jen vypečené hlášky a rčení, nýbrž i hlavu a patu. Škoda, že to skončí přesně tak, jak si myslíte, že to skončí. 75% (Berlinale 2012)

Květy války (2011)

Čínská epika se vším, co k ní patří. Berte nebo nechte být. 80% (Berlinale 2012)

Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (2011)

Všeho, co jste od filmu čekali, se dočkáte. Solidní, dojímavá limonáda, kterou už jen svou přítomností o dva levely zlepšuje vynikající Max von Sydow. Patos a dojetí kam člověk dohlédne, ale všechno, co chtěl film vypovědět, úspěšně vypověděl. 70% (Berlinale 2012)

Umělec (2011)

Weinsteinovic Oscarový kalkul, kterému se velice snadno podléhá. I když mám k podobnému cenovému vydírání většinou velmi silnou averzi a bývám vůči podobným filmům často zaujatý, Artist dostal i mne. Kvalit snímků z doby, o které vypráví, však ani zdaleka nedosahuje. 80%

Trefa (2011)

80% (Berlinale 2012)

Hugo a jeho velký objev (2011)

Rozporuplné. Řemeslné dokonalé, herecky zvládnuté (ani ten hojně káraný klučina mi nevadil), ale příběhově tak nedotažené, že mě nijak výrazně nezasáhly ani ony "cinefilní" části a epizodky z Méliesova života, které jsou sami o sobě naprosto bezchybné. Na jednu takovou však připadnou další tři dialogy z nádraží o ničem a Cohenovi bizarní eskapády. Celkové dojmy se nepohybují v astronomických výšinách, kvůli Scorseseho vynikající vizi a celkovému vyznění filmu pod čtyři nejdu, ale potřebu vidět to znovu rozhodně nemám. 7/10 P.S. Když Cohen začal mluvit v jedné scéně s "brunovským" akcentem, tak jsem v tichém sále propukl v hlasitý smích, i když vlastně neříkal nic vtipného.

Martha Marcy May Marlene (2011)

Pomalé tempo, opulentní kamera a samozřejmě nejasný konec, aby to bylo náležitě nezávislé. Film, který hodinu a půl skvěle eskaluje k ničemu. A to u mě nezachrání ani skvělí herci a hypnotická atmosféra. 60%

Kronika (2012)

První found-footage film, který si zaslouží každičký vydělaný dolar. Ze všech stránek vynikající práce.